FANTASTIČNI JUNIORI UZELI NASLOV U NEPONOVLJIVOJ UTAKMICI

MNK "CRNICA" - MNK "JEZERA" - 6:3 (0:2)

Suci: Josip Knezović (Split) i Marko Munjiza (Split)
Delegat: Željko Šimunac
Mjeritelj vremena: Milan Zoričić

Strijelci: 0:1 Perica u 10.min., 0:2 M. Klarin u 11.min., 0:3 L. Vodanov u 25.min., 1:3 F. Radaj, 2:3 L. Vodanov a.g. 32.min., 3:3 M. Marčić 33.min., 4:3 F. Radaj 34.min., 5:3 K. Klisović 36,min., 6:3 F. Radaj 36.min.

MNK CRNICA: Radaj, Knežević, Mutavdžija, Marčić, Ljubić, Ademi, J. Matković, M. Matković, Jurin, Šalković, Klisović (kap.), Vukičević, Bakula;
Trener: Ante Mijat

MNK JEZERA: B. Bilan, J. Bilan, M. Vodanov, M. Klarin, D. Žilić, T. Ivanković, I. Perica, L. Vodanov, D. Bračanov, M. Ukas, M Pavlov, Z. Petrović;
Trener: Vjeko Klarin

Ovakva utakmica odigra se jednom u deset godina, ovakav scenarij može ponuditi samo sport, a posebno futsal i baš zato ga neopisivo volimo. Utakmica između Crnice i Jezera donosila je mnogo i jednoj i drugoj momčadi. Crnici je pobjeda donosila titulu, a Jezerima bi pobjeda dala mogućnost da u zadnjem kolu pobjede Kijevo i postanu prvaci. Crnica je cijelu utakmicu napadala, vodila igru, ali realizacija je bila  blago rečeno katastrofalna. Baš ništa nisu mogli zabiti momci Ante Mijata, dok su na drugoj strani opasni Jezerani kažnjavali i najmanji propust koji bi se dogodio. Jezera su u samo dvije minute šokirali domaćina te u 10. i 11. minuti otišli na 0:2. U tim trenucima vidio se očaj kod igrača Crnice i želja da nešto preokrenu, ali jednostavno nije išlo. Čak 9 minuta do kraja prvog poluvremena Jezera su imala 5 akumuliranih, ali Crnica nije uspjela doći do akumulacije koja bi donijela smanjenje vodstva Jezera. Cilj je bio do kraja poluvremena smanjiti rezultat, ali jednostavno to je bila preteška zadaća za šibenske malonogometaše iako je prilika bilo napretek. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom gostiju rezultatom 0:2. U drugom poluvremenu opet ista priča, vratar Bilan je zaključao prilaze svojim vratima i dovodio Crnicu u očaj. Da stvar bude gora po domaćina Vodanov je 11 minuta prije kraja odveo Jezera na velikih 0:3. Nedugo nakon toga Crnica je krenula u igru s igračem - vratarom, a ta uloga je pripala Filipu Radaju. Dugo se stezao obruč na devet metara oko vrata Jezera, mnošto udaraca je sijevalo oko Bilana, ali ništa nije ušlo u mrežu. Karakter i upornost Crnice bili su junački u ovoj utakmici i niti jedan igrač nije dao do znanja sveukupnom auditoriju da ne vjeruje u preokret. Upornost je rezultirala 4:53 do kraja kada Radaj pogađa sa devet metara za 1:3 u lijevi kut Bilana, 3:37 do kraja Krste Klisović puca prema vratima, a na loptu natrčava Vodanov i zakucava je u svoju mrežu za euforiju i rezultat 2:3. U tim trenucima temperatura se enormno digla u dvorani i sve je mirisalo na čudo, a kad je Marko Marčić 2:45 do kraja pogodio za 3:3 nastalo je totalno ludilo gdje je i "mlado i staro" odletio u zagrljaj s igračima. Igrači su bili u deliriju i htjeli su iskoristiti šok u redovima Jezera pa su nastavili igrati s igračem-vratarom, a ta igra se vrlo brzo isplatila kad je Filip Radaj točno dvije minute do kraja zakucao loptu u mrežu za vodstvo Crnice 4:3 i oduševljenje na licima svih u dvorani. Podršku sa strane koju je tada imala Crnica bila je takva da se utakmica jednostavno više nije mogla preokrenuti jer igrači su ginuli do kraja za svaku loptu i bacali se na glavu. Igrala se zadnja minuta kad je Marko Marčić presjekao jednu loptu, na njega je startao Danko Bračanov, kapetan gostiju i zaradio drugi žuti, odnosno isključujući karton. To je bio ujedno i šesti akumulirani koji je uspješno realizirao Krste Klisović za velikih 5:3. Nedugo nakon toga dosuđena je još jedna akumulacija za Crnicu koju je realizirao vratar Filip Radaj koji je s tim pogotkom postigao hat-trick što je zaista impresivno.
Crnica je s ovom čudesnom pobjedom postala prvak svoje skupine. Odlične momčadi poput Murtera, Jezera, Heroja i Kijevo Knina ostali su gledati u leđa našim mladićima što govori koliko je ovaj rezultat dobar. Moramo naglasiti da je momčad Kijevo Knina još uvijek aktualni prvak Hrvatske u kategoriji juniora. Od srca čestitke svim igračima, treneru, navijačima i našim vjernim roditeljima koji u svakoj utakmici daju svoj doprinos fer i korektnim bodrenjem naše momčadi.