Fantastična pobjeda Crnice

11.1.2020. 18:01:50

U uvertiri ovog dvoboja Crnica je imala nikad više problema u ovoj sezoni. Protega se nije dovoljno oporavio od loma ruke i nije bio spreman za nastup, Niko Škugor je dva dana prije utakmice otpao za nastup zbog upale slijepog crijeva, a Šamija je visio do zadnjeg trenutka zbog smrti u obitelji, ali je na kraju ipak zaigrao i zato svaka čast.
Univetsitas je poveo preko goto Gotovca u 10.minuti, a minutu nakon izjednačio je Šamija na asistenciju Vukovića. Nakon toga uslijedio je izjednačen period igre, ali jednu dobru akciju iz kornera Crnice okrunio je kapetan Vuković efektno glavom na asistenciju Perića za vodstvo 2:1. Nakon toga sve se otvorilo i mogla je Crnica otići na dva razlike preko Stojkovića i Radića, ali nije bilo preciznosti i na odmor se otišlo sa 2:1. Početak drugog dijela bio je nastavak dobre igre Crnice koju je oplemenio Vuković u 22. minuti svojim drugim pogotkom na asistenciju Subotića. U 26.minuti Perić dovodi Crnicu u vodstvo 4:1. U 33. i 34. minuti gosti preko Trivkovića i Gotovca smanjuju na 4:3 te nastavljaju igru s igračem vratarom, a to odmah kažnjava Savolainen pogotkom sa svojih vrata za 5:3. U 39.minuti "one man show" kapetana Vukovića. Najprije je zabio na asistenciju Stojkovića za 6:3, a potom još jednom za 7:3 i svoj prvi ovosezonski poker zgoditaka. U istoj minuti Šamija je zabio autogol za 7:4. U zadnjoj minuti susreta mladi Bruno Žilić zabio je svoj prvoligaški prvjenac za Crnicu za rezultat 8:4. Konačan rezultat susreta 8:5 postavio je Ivan Gotovac zabivši hat-trick.

Čestitke našim momcima na herojskoj pobjedi bez čak četiri igrača u odnosu na zadnju jesensku utakmicu. Ovo je  pobjeda koja je Crnicu dodatno učvrstila među top četiri momčadi. Novo vrijeme vodi u poretku sa 22 boda, drugi je Olmissum sa 21 bodom, treći je Square također sa 21, a Crnica je četvrta sa 19 bodova. Petoplasirani Dinamo ima 12 bodova...

Sljedeću subotu Crnica gostuje kod Uspinjače.

Delegat: I.Čapin - Podbablje

CRNICA: Juha-Matti Savolainen, Marko Marčić, Saša Subotić, Alen Protega, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Filip Radaj; trener: Mladen Perica

AFC UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Rađa, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Karlo Kovačić, Mario Taći, Ante Peša, Dino Peša, Ivan Tustonjić, Nikola Moro, Marin Mandić, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

STRIJELCI: 0:1 Gotovac 10', 1:1 Šamija 11', 2:1 Vuković 17', 3:1 Vuković 22', 4:1 Perić 26', 4:2 Trivković 33', 4:3 Gotovac 34', 5:3 Savolainen 35', 6:3 Vuković 39', 7:3 Vuković 39', 7:4 Šamija a.g. 39', 8:4 Žilić 40', 8:5 Gotovac.