F A N T A S T I Č N O ! ! !

23.4.2017. 20:56:34

Fantastična Crnica dobrom igrom i zalaganjem rezultatom 5:0 (2:0) pobijedila je vrlo dobru momčad Haduka iz Splita. Uštimani tim Robertina Jelovčića iako bez Žumberca, Vukovića i Vukičevića vrlo elegantno uzeo je tri boda koja su ga dovela na samo koračić do svetog cilja osvajanja prvog mjesta. O značaju utakmice govori i činjenica da su utakmicu vodili međunatodni futsal arbitri Saša Tomić iz Zagreba i Nikola Jelić iz Varaždina uz kontrolu gosp. Ivana Novaka iz Varaždina. Crnica je zabila pet zgoditaka i imala još mnogo prilika za povećanje vodstva. Sve ono što je Hajduk zaprijetio prema vratima Crnice zaustavljao je vrlo dobri Robert Mišković. Svi igrači koje je trener Jelovčić izveo na parket pokazali su da zaslužuju biti dio ove momčadi i zaista su bili sjajni. U nekoliko navrata šibenska publika snažnim pljeskom ispratila je poteze malonogometaša Crnice.
Dva kola su ostala do kraja prvenstva, a Crnicu čekaju gostovanje u Jezerima i zadnje kolo na Baldekinu protiv Torcide. Naravno da je želja titulu proslaviti u prvoj sljedećoj utakmici u Jezerima i zato svi zajedno jedva čekamo taj trenutak!

MNK CRNICA - MNK HAJDUK - 5:0 (2:0)

Suci: Saša Tomić (Zagreb) i Nikola Jelić (Varaždin)
Delegat: Branko Kurtaj (Šibenik)

CRNICA: Robert Mišković, Tino Mušćet, Tonći Ljubić, Josip Bačelić, Dragan Radman, Mirko Jurjević, Nikola Pavić, Ante Mijat, Stjepan Perišić, Marinko Šamija, Vinko Jurković, Marko Peran, Marko Mihaljević, Filip Radaj, trener: Robertino Jelovčić

HAJDUK: Mate Tešija, Dean Banić, Ivor Šuljić, Mario Nazlić, Pjero Andrijašević, Marino Tešija, Mario Taći, Igor Šuljić, Branko Laura, trener: Krešimir Čubelić

STRIJELCI: 1:0 Šamija (11′), 2:0 Jurjević (19′), 3:0 Perišić (31′), 4:0 Pavić (32′), 5:0 Perišić (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 6 (3+3); Hajduk 4 (2+2)

Komentar s portala Crofutsal koji je uživo pratio ovu utakmicu:
Prvu ozbiljniju situaciju bilježimo u 6.minuti kada Radman ostaje slobodan na vrhu kaznenog prostora, no njegov udarac brani Tešija, da bi u nastavku akcije Šamija iz vrlo dobre prilike pucao pored gola. U 9.minuti još jednom prijeti Crnica. U polukontri Pavić odigrava u sredinu za Mijata koji se lijepo oslobodio svog čuvara i odigrao desno za Šamiju koji ne uspijeva savladati Tešiju. U 11.minuti Crnica dolazi do prednosti! Pavić je iznudio prekršaj na 9 metara od gola, a Šamija iz slobodnog udarca zabija za 1:0! Hajduk je mogao do izjednačenja već u slijedećoj minuti. Jurjević je izgubio loptu duboko u svojoj polovici, Andrijašević dodaje za Ivora Šuljića koji u sjajnoj prilici ne uspijeva savladati Miškovića. Uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika sve do 17.minute kada je Hajduk zaprijetio, no Taći s desne strane upućuje nešto između udarca i oštrog ubačaja na drugu vratnicu gdje za malo kasni Banić. U 19.minuti Crnica dolazi do povećanja vodstva. Perišić je lijepo dugom loptom proigrao Pavića koji sjajno prima loptu, te nesebično dodaje na drugu vratnicu Jurjeviću koji zabija za 2:0! Crnica je tako na odmor otišla s lijepom prednošću.
Već u 1.minuti nastavka Crnica je zaprijetila preko Jurjevića čiji udarac u polukontri brani vratar Tešija. Uzbudljivo je bilo u 23.minuti! Najprije Pavić s lijeve strane izlazi pred Tešiju, no ne uspijeva ga savladati. Hajduk je uzvratio udarcem Taćija koji vratar Mišković odbija u korner, da bi nakon kornera Andrijašević iz okreta pogodio vratnicu! U slijedećoj minuti bilježimo nove prijetnje Hajduka. Najprije je pored već savladanog Miškovića na gol-liniji udarac blokirao Perišić, da bi nedugo zatim Mišković obranio udarac Ivora Šuljića. U slijedećoj minuti isti su akteri u glavnim ulogama; Ivor Šuljić u polukontri jako dobro puca, no Mišković još jednom spašava. U 31.minuti Crnica novim zgoditkom prelama susret u svoju korist. Pavić je povratnom loptom pronašao Perišića koji sjajnim udarcem s 10ak metara od vratnice zabija za 3:0! Minutu kasnije ponovno se trese mreža gostiju. Mijat je prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu gdje Pavić klizećim startom zabija za velikih 4:0!  Pokušaj Hajduka da igrom s golmanom-igračem barem ublaži poraz nije urodio plodom. Naprotiv, Perišić je u 37.minuti duboko sa svoje polovice zabio u praza gol gostiju za 5:0!

Slika izvor: Crofutsal