MNK CRNICA - MNK SPLIT TOMMY - 2:8 (0:1)

Suci: Stipe Bačelić (Šibenik) i Tonko Turica (Šibenik)
Delegat: Vitomir Vujko (Šibenik)
Mjeritelj vremena: Marijo Ćaleta-Car (Šibenik)

Strijelci: 0:1 Protega, 0:2 Suton, 0:3 Jelovčić, 0:4 Grcić, 1:4 Bugarija, 1:5 Grcić, 1:6 Jelovčić, 2:6 Subotić, 2:7 Subotić, 2:8 Subotić

MNK CRNICA: Baričić, Klisović, Junaković, Radman, Bugarija, Mijat, Vuković, Mandić-Baranović, Rašić, Đaković
Trener: Željko Silov, Predstavnik: Dragan Mišić

MNK SPLIT TOMMY: Jukić, Grcić, Marić, Ćorluka, Protega, Subotić, Pavić, Suton(c), Laura, Jelovčić, Fetič, Genario
Trener: Mladen Perica Štrla, Predstavnik: Dino Bečić

Moćni Split Tommy pokazao je svoju snagu i rezultatski prošetao Baldekinom. Bila je to utakmica u kojoj je Crnica imala veliki broj šansi i to ne bilo kakvih, nego "zicera", ali očito su se na napadačkom dijelu igrači Crnice zamjerili sreći. Domaćin je odlično parirao vrhunskoj gostujućoj momčadi i sve do 26.minute na semoforu je bilo 0:1 pogotkom Protege iz 10.minute. Do tada izdvajamo odličnu prigodu Bugarije u 6.minuti i  Radmanov nevjerojatan promašaj u 9.minuti. U 11.minuti Bugarija je odlično prošao lijevom stranom, ali nije vidio Mijata na drugoj strani koji je bio sam  u fenomenalnoj prilici. U 13.minuti izdvajamo fenomenalnu šansu Mijata, ali opet nema sreće. Stranicu nevjerojatnih promašaja u prvom poluvremenu zaokružio je Radman u 18. minuti. Split je u prvom poluvremenu imao više od igre i pleo mrežu na deset metra od vrata Baričića, dok se Crnica orijentirala na polukontre i bila izuzetno opasna. Split je imao svoje lijepe šanse i to nekoliko, ali ni približno toliko izrazite kao šanse domaćina. Na kraju  poluvremena trener Silov mogao je biti ponosan na svoje igrače. U drugom poluvremenu vidjeli smo goropadnog Splita koji je u dvije minute zabio tri zgoditka i tako slomio domaćina.U trenucima dominacije Splta Rašić je uspio promašiti nemoguće na jedan ubačaj s lijeve strane, a nakon Rašića Mijat je sjajno prošao,ali nije imao snage za završnicu. U tim trenucima Crnica je malo "pukla" sa snagom i tad se najbolje vidjelo koliko je Crnici u rotaciji nedostajao Joško Žarković, Perica i Belakušić. Jednostavno s kratkom klupom nije se moglo parirati stroju koji igra isto 40 minuta i melje protivnika. Split će u drugom dijelu imao mnogo šansi,a ni Crnica nije zaostajala samo što je postojala jedna razlika i to jako bitna; Split je od 12 šansi na utakmici zabio 8 golova, a Crnica je od 10 vrhunskih šansi zabila dva zgoditka preko Mate Bugarije.

Bez obzira na poraz Crnica mora biti zadovoljna u ovom dvoboju. Tko iti malo poznaje futsal i tko je bio na Baldekinu vidio je mnogo pozitivnih stvari, motiv, borbenost i određeni kvalitet. Stvoriti Splitu desetak ovakvih šansi mogu samo dobre momčadi. Nadamo se samo da ćemo u kvalifikacijama ovakve prilike zabijati i naplatiti sve ove promašaje iz utakmica koje nemaju nekakvu rezultatsku važnost.

Sljedeću utakmica zadnjeg kola prvenstva II. HMNL - jug Crnica igra u nedjelju u 20:00 protiv Trogira na Baldekinu.