DOBRA IGRA, NEEFIKASNOST I PORAZ

8.3.2019. 17:54:25

U derbiju 18.kola Crnica je opet nesretno poražena. Ozljede su opet krojile sastav Crnice te u momčadi nije bilo nekih od bitnih igrača kao što su Šamija i  Rafinha. Utakmica je šokantno krenula za domaćina jer umjesto vodstva od 2:0 iz dvije fenomenalne prilike ipak Split dolazi u vodstvo preko Sutona iz prve poluprilike. U 8.minuti opet greška u predaji lopte igrača Crnice kada Genario dovodi Split u vodstvo 0:2. U 15.minuti Suton postiže svoj drugi zgoditak i odvodi Splićane na 0:3. Dvije minute prije kraja poluvremena Škugor smanjuje na 1:3 i s tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. U 25.minuti Vukičević vraća Crnicu u egal zabivši za 2:3. U 28.minuti Suton zabija svoj treći pogodak i odvodi Split opet na dva razlike. U 31.minuti Vuković opet vraća Crnicu u igru zabivši za 3:4. U 34.minuti Marić zaslužuje crveni karton, ali Crnica to ne koristi u igri s igračem više. Sjajnu prigodu za poravnanje imao je Protega, ali sreća je davno napustila domaćina. 15 sekundi do kraja Crnica ne zabija za poravnanje vrhunsku prigodu, ali zato Marinović u zadnjim trenucama asistira Kirevskom na stativi za 3:5.
Bio je ovo još jedan nesretan poraz koji Crnica uz vrlo dobru igru nije zaslužila. Pobjeda je potrebna kao melem na ranu te se nadamo da će sljedeće kolo protiv Universitasa doći vrijeme za to te da će oporaviti barem jedan ozljeđeni igrač.

Prva HMNL - 18.kolo
S.D. Baldekin, 8.3.2019. (19:00 h)
Gledatelja: 450
Suci: B.Stanić (Zg), M.Blažin (Zg), T.Solenički (Jas), F.Mijač (Zg)
Delegat: V.Romić (Otočac)

MNK CRNICA - FC SPLIT - 3:5 (1:3)

MNK CRNICA: Radaj, Ban, Marčić, Vukičević, N. Škugor, Protega, Subotić, Mijat, Vuković (kap.), Teixeira Lopes, Radić, Jelovčić, Perić; trener: Mladen Perica

SPLIT: Nikola Čizmić, Filip Kosor, Duje Vladović, Božo Sučić, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Genario Benicio Peixoto, Josip Suton, Toni Kirevski, Alen Marić, Dario Marinović, Antonio Sekulić, Luka Pavlović, trener: Marinko Mavrović

Strijelci: 0:1 Suton 3', 0:2, Genario 8', 0:3 Suton 17', 1:3 Škugor 18', 2:3 Vukičević 25', 2:4 Suton 28', 3:4 Vuković 34', 3:5 Kirevski 40'.

Crveni karton: Marić (Split) - 34'

Tekst: H. Miočević