S.D. GRIPE, SPLIT, NEDJELJA 21.2.2016.g. u 21:00  h

Delegat: Mario Jurić
Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

TORCIDA: Luka Kovač-Levantin, Ivan Bezmalinović, Stipe Omrčen, Duje Bačić, Julian Alexander Kaufmann, Antonio Juretić, Nikolas Marc Anton Krause, Ante Mišić, Marin Mandić, Josip Juretić, Antonio Grubelić, Jurica Vodanović, Josip Bilandžić, predstavnik kluba: Gordan Šangut

CRNICA: Rafael Baričić, Josip Vukičević, Mario Žumberac, Robert Ljubić, Dragan Radman, Alen Protega, Ante Mijat, Dragan Vuković, Vinko Jurković, Matej Grubišić, trener: Robertino Jelovčić

STRIJELCI: 1:0 Juretić (5′), 1:1 Vuković (14′), 1:2 Radman (24′), 1:3 Žumberac (33′), 1:4 Vukičević (35′), 1:5 Radman (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Torcida 6 (4+2); Crnica 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Mijić (6′), Bačić (23′) – TORCIDA
Protega (5′), Žumberac (12′), Mijat (39′), Radman (39′), Jurković (40′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Dragan Radman (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:
U derbiju 17.kola 2.HMNL-jug Crnica je ostvarila vrijednu pobjedu na gostovanju kod Torcide. Konačnih 1:5 ipak ne oslikava realan odnos snaga na parketu, jer Torcida je većim dijelom susreta bila ravnopravan suparnik, no iskustvo i kvaliteta gostiju na koncu je ipak došlo do izražaja.
Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 4.minuti kada Torcida u kontri 2 na 1 ne uspijeva zabiti. Uzvratili su gosti u slijedećoj minuti kada nakon prodora Vukovića po lijevoj strani Radman s vrha kaznenog prostora puca za malo pored gola. Nedugo zatim Torcida je povela. Juretić je iz slobodnog udarca s 10ak metara s desne strane uhvatio nespremnog Baričića i zabio za 1:0! Na slijedeću ozbiljniju priliku čekali smo do 9.minute kada Mijat iskosa s desne strane pogađa gredu! U slijedećoj minuti veliku priliku propustila je Torcida. Bezmalinović je osvojio loptu i sa svoje polovice prošao sam, no u situaciji 3 na 1 odlučuje se na udarac koji zaustavlja vratnica! U 14.minuti Crnica je nakon lijepe akcije došla do izjednačenja. Vukičević je s lijeve strane odigrao povratnu loptu za Vukovića koji s vrha kaznenog prostora lijepo zabija za 1:1! U 16.minuti gosti su izigrali obranu Torcide nakon kornera, no Vukičević s 3-4 metra s lijeve strane pogađa vratnicu! Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, te se na odmor otišlo s rezultatom 1:1!
Na prvu ozbiljniju priliku u nastavku čekali smo do 23.minute kada Bezmalinovićev pokušaj škaricama brani vratar Baričić. U 24.minuti Crnica je povela fantastičnim zgoditkom Radamana koji je s 11-12 metara s desne strane pogodio od suprotne vratnice za 1:2! Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika, a onda u 33.minuti Crnica dolazi do povećanja prednosti. Lijepo je u 3 poteza izigrana visoko postavljena obrana Torcide, Žumberac je s centra izišao sam pred vratara i rutinski zabio za 1:3! Nakon toga domaći prelaze na igru s Juretićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol gostiju. Naprotiv, Vukičević je u 35.minuti lijepo zabio za povećanje prednosti gostiju, 1:4! U slijedećoj minuti susret je definitivno odlučen. Omrčen je na centru izgubio loptu kao poslijednji igrač, a Radman se ušetao s loptom u prazan gol za velikih 1:5! Do kraja više nismo vidjeli ozbiljnijih prilika, no vrijedi napomenuti da su u završnici susreta kod gostiju “požutjeli” Radman i Mijat, te neće konkurirati za nastup u slijedećem kolu kada Crnica na Baldekinu dočekuje Jezera.

TEKST I SLIKE: CROfutsal