Dinamo preokretom do pobjede

19.2.2021. 22:01:27

Fantastičnim preokretom Futsal Dinamo je u dvoboju 13. kola slavio protiv Crnice! Šibenčani su u dva navrata imali 2 gola prednosti (1:3 i 2:4), no “modri” su na krilima sjajnog Nikole Badrova kreirali veliki preokret i ostvarili novu pobjedu kojom dolaze na diobu 2. mjesta ljestvice s Novim Vremenom Apfel.

Delegat: Ivan Župan

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Matija Đulvat, Nikola Badrov, Hrvoje Penava, Davor Kanjuh, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Filip Novak, Ivan Pavlić, trener: Alen Jukić

CRNICA: Franko Bilić, Dominik Nadoveza, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, , Nikola Matijević, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Šimu Kuač, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Subotić (3′), 1:1 Badrov (4′), 1:2 Matijević (6′), 1:3 Perić (30′), 2:3 Mudronja (31′), 2:4 Šamija (33′), 3:4 Penava (34′), 4:4 Badrov (36′), 5:4 Badrov (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 5 (2+3); Crnica 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Herceg (11′), Kanjuh (27′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Badrov (FUTSAL DINAMO)

KOMENTAR UTAKMICE:

Već u 3. minuti Crnica je povela. U brzoj kontri Stojković je s desne strane proigrao na suprotnoj strani Subotića koji izlazi sam pred vratara “modrih”, prvi udarac brani Herceg, no iz drugog pokušaja Subotić zabija kroz noge domaćeg vratara za 0:1! Na odgovor zagrebačkih “modrih” nismo dugo čekali. Badrov je s 10ak metara s lijeve strane zapucao pored Šamije, ne odveć snažan udarac Badrova kao da je iznenadio vratara Bilića ušuljavši se u mrežu za 1:1! U 6. minuti Crnica dolazi do nove prednosti. Bilić je bacio dugu loptu za Perića koji loptu prsima spušta na 7-8 metara za Matijevića, a ovozimsko pojačanje Crnice efektnim volejem silovito zabija za 1:2! U 11. minuti Crnica dolazi do sjajne prilike za povećanje prednosti. Bilić je poslao dugu loptu za Stojkovića na kojeg je nadskočio Herceg, a suci bez razmišljanja dosuđuju penal za goste uz žuti karton vrataru Hercegu. Odgovornost je preuzeo Subotić, no njegov silovit udarac zaustavlja greda. U 13.minuti Stojković se našao u sjajnoj prilici pred golom domaćih, no Herceg zaustavlja njegov udarac. Do kraja poluvremena nismo gledali toliko uzbudljiv i sadržajan futsal. Podjednaka igra uz nekoliko prijetnji sa svake strane, no bez većih uzbuđenja. Crnica je tako na odmor otišla sa zasluženom prednošću.
Već nakon pola minute nastavka Crnica je mogla doći do povećanja prednosti. Šamija je sjajno dugom loptom proigrao Subotića koji prima loptu na prsi i s vrha kaznenog prostora neometan iz voleja puca za malo pored gola. Nakon toga Dinamo preuzima inicijativu, no napadi “modrih” nisu odveć opasni. Sredinom nastavka Crnica dolazi do 2 gola prednosti. Lopta je odbivena do Subotića koji petom ostavlja loptu na vrh kaznenog prostora za Perića, a on neometan zabija za 1:3! No Dinamo se vrlo brzo vraća u igru. Lijepo je izigrana obrana gostiju, Prgomet je s desne strane ubacio na drugu vratnicu gdje Mudronja zabija za 2:3! Mogli su vrlo brzo gosti uzvratiti jer već u sljedećem napadu Perić je neshvatljivo ostao sam pred Hercegom, no iz sjajne prilike puca pored gola. U 33. minuti Stojković je majstorski po lijevoj strani prošao Novaka, dodao desno za Šamiju koji lijepo pogađa bliži kut Hercega za 2:4! No i ovoga puta “modri” ekspresno uzvraćaju. Penava se s lijeve strane našao sam pred Bilićem koji brani njegov udarac, odbivenu loptu Stojković ne uspijeva ispucati, a taj poklon prihvaća Penava i vraća Dinamo na minimalan zaostatak, 3:4! U 36. minuti Dinamo dolazi do izjednačenja. Prgomet je lijepo prošao kroz gostujuću obranu, no ne uspijeva savladati Bilića, lopta se odbija do Badrova koji topovski s 9-10 metara zabija za 4:4! Mreže su mirovale sve do posljednje minute kada najprije Bilić sjajno brani udarac Badrova s vrha kaznenog prostora, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije Badrov neshvatljivo lako prošao kroz obranu gostiju i topovskim udarcem sa 7 metara zabija za veliki preokret “modrih”, 5:4! Ostalo je 45 sekundi nade za goste koji su pokušali s golmanom-igračem doći do izjednačenja, no bez uspjeha. Dinamo je obranio minimalnu prednost i nakon prošlotjednog preokreta protiv Universitasa još jednim preokretom došao do punog bodovnog plijena.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala CroFutsal