CRNICA SUPERIORNO POSTALA PRVAK DRUGE LIGE

Suci: Andrej Topić (Split) i Branko Vrzić (Šibenik)

MNK CRNICA: Baričić, Klisović, Radman, Bugarija, Žarković, Mijat, Vuković, Belakušić, Rašić, Đaković.
Trener: Željko Silov , Predstavnik kluba: Dragan Mišić

MNK MEJAŠI: Prusac, Jukić, Čaljkušić, Delić, Jakovljević, Olujić, I.Jurjević, M.Jurjević, Nasup, Peša, Barun
Trener: Krešimir Čubelić

Strijelci: 0:1 Olujić, 1:1 Bugarija, 2:1 Bugarija, 3:1 Bugarija, 4:1 Mijat, 5:1 Vuković, 5:2 Olujić, 6:2 Vuković

Četiri kola prije kraja natjecanja u 2.HMNL-jug Crnica je i službeno prvak. Naime, u derbiju protiv splitskih Mejaša Crnici je trebao bod da osigura titulu, ali momčad Željka Silova uzela je sva tri i tako potvrdila status najbolje momčad lige. Crnica je u ovom derbiju bila mnogo bolja momčad, međutim cijelo prvo poluvrijeme bilo je "mučenje" u kojem je vratar Mejaša Prusac bio nesavladiva prepreka svim napadima Crnice. Nakon nekoliko promašaja Crnice uslijedila je kazna kad je Olujić iskoristio jedan nesporazum u obrani domaćina i elegantno poentirao za 0:1 i usprkos brojnim napadima Crnice s tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu ispričana je neka nova priča na pogon Mate Bugarije koji je u prve četiri minute drugog poluvremena postigao tri zgoditka i tako usmjerio utakmicu na stranu domaćina. Kad je Mijat u 26.minuti povisio na 4:1 svima je bilo jasno da je samo pitanje s kolikom će razlikom Crnica pobijediti u ovoj utakmici. Do kraja utakmice bilježimo prekrasan pogodak Vukovića za 5:1 te pogodak Mate Olujića za smanjenje vodstva Crnice na 5:2. Što se tiče zgoditaka utakmicu je zatvorio Dragan Vuković poentiravši za 6:2 i sa svojim drugim zgoditkom na današnjoj utakmici učvrstio se na prvom mjestu ljestvice strijelaca sa 24 zgoditka. Uz dobru igru u drugom dijelu Crnica je dominirala i imala veliki broj šansi što raduje i obećava ako gledamo u budućnost koja nas čeka i to već brzo u nadolazećim kvalifikacijama  za ulazak u prvu ligu. Crnicu do kraja lige čekaju još četiri utakmice, a prva od njih na rasporedu je već u nedjelju na gostovanju u Splitu protiv Hajduka. Zanimljivo je napomenuti da je zadnji gubitak bodova Crnica ostvarila baš protiv Hajduka na Baldekinu kad je u odličnoj utakmici završilo 2:2. Od te utakmice Crnica je upisala čak jedanaest pobjeda što je fantastičan doseg. Utakmica protiv Hajduka igra se u Solinu u nedjelju 19.4. u 21:30 sati.