Crnica slavi veliku pobjedu i sjajan start

5.10.2019. 19:29:30

U drugom kolu Prve HMNL Crnica je upisala i drugu pobjedu svladavši vrlo dobru momčad MNK Uspinjača Gimka. S uvodnih šest bodova ostvaren je fantastičan start u prvenstvo na kojem treba iskreno čestitati stručnom stožeru i igračima. Bravo Crnica!

Prva Hrvatska malonogometna liga, 2. kolo
SD Baldekin, subota, 5.10.2019. u 20:00 h

MNK CRNICA - MNK USPINJAČA GIMKA - 4:2 (2:1)

Suci: M.Šimac (Split), E. Vulić (Split), G.Duvnjak (Solin), M. Šimunov (Zadar)
Delegat: A. Pejić (Podstrana)

CRNICA: Juha Matti Savolainen, Marko Marčić, Josip Vukičević, Niko Škugor, Alen Protega, Robert Vinko Pavičić, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Tony Rubelj, Antonio Perić, Josip Radić, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Silvio Toth, Andrej Pandurević, David Mataja, Ivan Obšivač, Renato Rumbak, Matija Uremović, Tino Čirjak, Renato Koturović, Josip Nimac, Ante Piplica, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 1-0 Vuković (4′), 2-0 Perić (7′), 2-1 Toth (19′), 3-1 Šamija (22′), 3-2 Rumbak (27′), 4-2 Subotić (31′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 8 (4+4); Uspinjača Gimka 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Šamija (30′) – CRNICA
Obšivač (19′), Koturović (29′) – USPINJAČA GIMKA

KOMENTAR UTAKMICE SA PORTALA CROFUTSAL:

Crnica je povela iz prve prave prilike. Igrala se 4.minuta kada Šamija lijepo prolazi po desnoj strani, ulazi prema protivničkom golu, te proigrava u sredini Vukovića koji iz blizine zabija za 1-0. Niti 15ak sekundi kasnije mogli su Šibenčani do povećanja vodstva. Još je jednom Šamija prošao po desnoj strani, ubacio na suprotnu stranu za Radića čiji udarac zaustavlja vratnica. U 7.minuti Crnica je inicijativu okrunila novim zgoditkom. Radić je s desne strane ubacio na suprotnu stranu, gdje utrčava Perić i zabija za 2-0. U 11.minuti Šamija je silovito pucao iz slobodnog udarca s 15 metara, a vratar Vuković atraktivnom intervencijom brani njegov udarac. U 13.minuti bilježimo prvu veliku priliku gostiju. Toth je pucao iz slobodnog udarca sa 7 metara, no njegov udarac zaustavlja greda. Nedugo zatim i goste spašava okvir gola, kada silovit udarac Subotića s 11-12 metara odsjeda na vratnici. U završnici poluvremena Uspinjača Gimka preuzima inicijativu koju su okrunili zgoditkom u 19.minuti, kada Rumbak daje povratnu loptu za Totha, koji silovitim udarcem s 10-11 metara zabija za 2-1. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću domaćina.
U nastavu Crnica vrlo brzo dolazi do povećanja vodstva. Šamija je u 22.minuti s 9 metara s lijeve strane preciznim prizemnim udarcem pogodio suprotni kut za 3-1. U 24.minuti Šamija je lijepo prošao po desnoj strani, proigrao na suprotnoj strani Subotića koji ne zabija iz sjajne prilike. U 27.minuti gosti su uzvratili, kada nakon lijepog prolaska Koturovića po desnoj strani i ubačaja pred gol Rumbak spretno zabija za 3-2. Nedugo zatim Perić je lijepo prošao po lijevoj strani, izišao iskosa sam pred Vukovića, lijepo ga prebacio, no lopta prolazi pored suprotne vratnice. U 31.minuti Crnica još jednom dolazi do 2 gola prednosti. Subotić je osjetio gostujuće vraćanje lopte vrataru, te spretno presjekao loptu i poslao u prazan gol za 4-2. Mogli su gosti ekspresno uzvratiti, no Savolainen je sjajnom intervencijom spasio Crnicu. Koturović je prošao po desnoj strani, ubacio na suprotnu stranu za Mataju, koji sa 3-4 metra ne uspijeva savladati finskog reprezentativnog vratara. U 34.minuti mogli su Šibenčani prelomiti susret u svoju korist, no Vuković u situaciji 1 na 1 ne ide u realizaciju već pokušava proigrati nadolazećeg Radića. U 37.minuti gosti prelaze na igru s Tothom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Savolainena koji je bio siguran kod dva pokušaja Totha s distance. Ostalo je 4-2, zaslužena pobjeda Crnice za nova 3 boda, te su Šibenčani uz Makarane jedina momčad s maksimalnim bodovnim učinkom nakon dva odigrana kola.

Tekst: Crofutsal