Crnica preko Alumnusa do polufinala

25.4.2021. 9:39:51

U drugom susretu četvrtfinala doigravanja Crnica je izborila prolazak u polufinale. Šibenčani su u Sesvetama pobijedili Alumnus rezultatom 1:2. Iako su na poluvrijeme gosti otišli s minimalnom prednošću od 0:1, domaćini nisu u drugom poluvremenu uspjeli postići vodstvo i izboriti majstoricu na Baldekinu.

Delegat: Željko Trdišević

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Dario Markić, Luka Davidović, Matej Perović, Vlado Andrijašević, Matija Tolić, Bruno Kovačić, Gabrijel Andrić, Andro Cota, Lovro Ercegović, Ivan Penava, Saša Ledinščak, Ante Klarić,  trener: Jakov Ungarov

CRNICA: Franko Bilić, Niko Škugor, Nikola Matijević, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Josip Jolić, Ivan Đaković, Roko Burčul, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Josip Radić, trener: Mladen Perica

STRIJELCI: 0:1 Šamija (9′), 0:2 Matijević (29′), 1:2 Dekanić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus Sesvete  4 (3+1) ; Crnica 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI:  Ledinščak (12′) , Perović (32′) – ALUMNUS SESVETE
Radić (18′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE:  Marinko Šamija (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Utakmicu u Jelkovcu otvorio je Andrijašević poznatim slalomom kroz sredinu terena, ali gosti prekidaju pokušaj završnice te odgovaraju brzom kontrom koja završava bez pogotka. U 4. minuti Perović prodire cijelom desnom stranom, ali neopasno po golu Šibenčana. Slijedio je brzi odgovor gostiju, ali Modrušan brani pokušaj. Udarcem izvana pokušao je zaprijetiti Penava, ali Bilić upisuje novu obranu. U 7. minuti Crnica iz auta šalje dugu loptu na Žilića koji puca iz prve, ali zatresla se samo vratnica. Već u idućem napadu Andrijašević dugom loptom proigrava Penavu koji završava udarcem po golu, ali opet se zatresla samo vratnica. Do prvog pogotka došlo je u 9. minuti nakon što Šamija puca izvana i pogađa uz samu stativu za 0:1. Izglednu priliku za izjednačenje imao je Alumnus nakon što Dekanić prekida akciju Crnice, prodire po sredini terena i odigrava Ledinščaka na drugu stativu, ali gosti se uspijevaju obraniti. Konkretna je bila i Crnica te odgovara već u idućoj minuti u kojoj Žilić ponovno pogađa vratnicu. U idućih nekoliko minuta svoju ulogu imali su vratari na obje strane koji su svojim obranama sačuvali vlastite mreže. Najizgledniju priliku za povećanje vodstva imala je Crnica nakon što Šamija “lobom” pokušava iznenaditi Modrušana, ali lopta odlazi iznad gola. U 18. minuti domaćini su imali dvije prilike 3 na 2, ali ih nisu uspjeli iskoristiti za izjednačenje. U situaciji 1 na 1 pronašao se Kovačić, ali Bilić čuva vlastitu mrežu. Novi pokušaj dogodio se nakon što Dekanić proigrava Tolića koji udarcem iz prve pogađa gredu. Odgovorila je Crnica tridesetak sekundi prije kraja situacijom 1 na 1, ali Modrušan upisuje još jednu obranu te se s 0:1 odlazi na poluvrijeme.
Drugo poluvrijeme otvorili su domaćini s konkretnom željom za postizanje zgoditka. U dvije minute imali su nekoliko izglednih prilika koje je zaustavio Bilić. Pokušao je Andrijašević iznenaditi Bilića te skoro dolazi do zgoditka nakon što je lopta putovala prema praznom golu, ali Škugor ju je stigao u zadnji čas. U idućem napadu pokušao je i Dekanić udarcem iz voleja, ali Bilić upisuje još jednu obranu. Složila je zatim Crnica brzu kontru i izigrala obranu domaćina, ali bez mirnoće u završnici ostalo je 0:1. Svojih čuvara oslobodio se Šamija, ali završava udarcem izvan okvira gola. Do povećanja vodstva dolazi u 29. minuti nakon što gosti brzom kontrom izigravaju cijelu obranu Alumnusa. Škugor odigrava Matijevića koji zatvara drugu stativu i postiže pogodak za 0:2. Novi prodor Crnice prekida Perović koji pritom dobiva žuti karton. Pokušaj iz slobodnog udarca obranio je Modrušan. Četiri minute prije kraja Alumnus je uveo golmana igrača. Pokušaj Dekanića u zadnji tren zaustavio je Matijević na gol liniji. Šest sekundi prije kraja Penava je slalomom kroz sredinu proigrao Dekanića koji smanjuje na 2:1 te je tim rezultatom završio susret u Jelkovcu.

Izvor: Izvještaj prenesen sa portala CROfutsal