CRNICA OPET BEZ SREĆE - NOVO VRIJEME IPAK DO BODA

24.11.2017. 14:00:04

U sjajnom malonogometnom ambijentu koji je ponudio šibenski Baldekin MNK Crnica i MNK Novo vrijeme iz Makarske odigrali su pravi dalmatinski derbi koji je ponudio svu draž koju može dati ovako jedna utakmica. U najavi utakmice bilo je jasno da su gosti favoriti, da su u sjajnoj formi, ali Crnica se nije mirila s činjenicom da nekom prizna da je bolji u šibenskoj dvorani. Izuzetno motivirano ušao je domaćin u dvoboj, a samo na taj način mogli su donekle anulirati kvalitetu trenutno drugoplasiranog sastava Prve hrvatske malonogometne lige. Na samom početku igra vidjeli smo izjednačenu igru, najprije je Šamija promašio odličnu priliku, a nakon toga Dudu je ispremješao obranu Crnice, ali bez prave završnice. U 8.minuti prvu pravu priliku za Makarane realizirao je Ivor Šuljić. Bio je to sjajna kombinacija iz kornera. U 10. Minuti opet Šamija ne uspjeva u gol ugurati fenomenalnu priliku koju je započeo Škugor. Bili su to trenuci bolje igre Crnice. U 11.minuti Perić ide sam na Baškovića od centra, ali Bašković odbija u korner vrlo spretno. U 15. minuti odlična prigoda Žumberca sa nekolimo metara iskora, ali Baškovićev refleks je čudestan. U 18.minuti Josip Radić poravnava rezultat bombon sa 12 metara. Lopta je doslovno prošla kroz Baškovića. U 19.minuti Perić ide opet sam iskosa sa centra na Baškovića koji opet sjajno brani. U 20. minuti neefikasna Crnica biva kažnjena. Osredkar pogađa nakon mini kombinacije iz kornera. S rezultatom 1:2 se otišlo na poluvrijeme. U drugo poluvrijeme uporni Radić oduzima jednu loptu na centru, produžuje do Perišića, koji majstorski proigrava Šamiju na stativi za 2:2. U 24.minuti  Ivan Škugor fenomenalno poentira za 3:2 i ludilo u dvorani. Ako je za 3:2 bilo ludilo onda je u 20 sekundi nakon Šamija napravio delirij pogodivši rašlje Baškovića. Crnica je bila u ekstazi, Makarani na koljenima. Strunje sa vrata miče Baškovića koji je najmanje kriv za sve, možda više psihološki, a na vrata stavlja Hercega. U 28.minuti Perić oduzima jednu loptu, daje ju za Pavića kojega ruši Osredkar za žuti karton. U 29. minuti Mišković sjajno branu šansu Dudua kad je zaspala obrana Crnice. U tim trenucima odvijao se pravi mali šah na terenu, a minute su za Crnicu sporo prolazile. U 33.minuti Andrijašević pogađa stativu i sreća je na strani Crnice. U 34.minuti Šamija ima odvesti Crnicu na 5:2, ali spetljao se i onda Mišković u dva navrata spašava Crnicu. Makarani su dali ga, podigli u veću brzinu, a Crnica se fanatično branila. Šest minuta prije krajo Makarani su krenuli na sve ili ništa s igračem vratarom, ali Crnica je to dmah mogla kazniti da je Škugor bio 15 centimetara precizniji u 36.minuti. Makarani su napadali, a Crnica je davala zadnje atome snage da ne primi treći gol. Tri minute do kraja Mišković sjajno brani Bajrušoviću, a potom i Duduu. Ipak dvije minute do kraja Andrijašević smanjuje na 4:3. Minutu i pol do kraja Pavić pravi prekršaj za žuti karton.  Točno 59 sekundi  do kraja Osredkar zabija za 4:4. Do kraja utakmice Novo vrijeme je nastavilo istu igru i pokušalo doći do pobjede, ali nije išlo.  S obzirom na sve na ovoj utakmici možemo reći da je Crnica zaslužila pobjedu, ali očito sreća nije jak adut šibenskoj momčadi na prvoligaškoj premijeri jer da je sreće bilo danas bi momčad Robertina Jelovčića umjesto 9 na svom saldu imala minimalno 15 bodova.
Sreća će uvijek pratiti hrabre, a još hrabriju Crnicu očekujemo sljedeće kolo u Dubrovniku protiv Squarea.

Hvala gledateljima i simpatizerima na sjajnoj atmosferi koju su priredili u dvorani Baldekin.

MNK CRNICA - MNK NOVO VRIJEME - 4:4 (1:2)

Delegat: Miro Dugeč (Solin)

Strijelci: 0:1 Šuljić 8', 1:1 Radić 18', 1:2 Osredkar 20', 2:2 Šamija 22', 3:2 Škugor 24', 4:2 Šamija 24', 4:3 Andrijašević 38' 4:4 Osredkar 40'