CRNICA I GENIUS REMIZIRALI U PRIJATELJSKOJ UTAKMICI

SPORTSKA DVORANA BALDEKIN

MNK CRNICA - MNK GENIUS SPLIT - 4:4 (2:0)

Suci: Branko Vrzić (Šibenik) i Antonio Čvrljak (Šibenik)
Mjeritelj vremena: Dragan Mišić

Strijelci: 1:0 Pavić 2.min., 2:0 Perišić 12.min., 2:1 Juras 24.min., 2:2 Vučemilović-Grgić 25.min., 2:3 Caktaš 26.min., 3:3 Perišić 34.min., 4:3 Žumberac 37.min., 4:4 Sočo 40.min.

MNK CRNICA: Mišković, Radaj, Perišić, Pavić, Vuković, Mijat, Bačelić, Žumberac, Jurković, Peran.
Trener: Andrija Bakula

MNK GENIUS: Malenica, Radostić, Caktaš, Juras,Barišić, Mihovilović, Duvnjak, Vučemilović-Grgić, Sočo, Trumbić.
Trener: Boženko Špar; Predstavnik kluba: Jozo Pavić

U prvoj u nizu prijateljskih utakmica koje će odigrati malonogometaši Crnice protivnik je bio splitski Genius. Radi se o momčadi koja je ostvarila jako loš rezultat u jesenskom dijelu prvenstva 2.HMNL-jug, ali na polusezoni su se fenomenalno pojačali. U svoje redove doveli su Boženka Špara za trenera te praktički većinu momčadi prvoligaša Solina. U ovoj utakmici Ustaniku je nedostajao Ante Đikić, dojučerašnji  kapetan Ustanika, dok je Crnica nastupila bez Jurjevića, Šamije, Radmana i Vukičevića. Momčad Crnice vodio je s klupe Andrija Bakula s obzirom da se Boro Matan nalazi s reprezentacijom BiH u Poljskoj. Utakmica je sjajno krenula za momčad Crnice kada Pavić postiže sjajan zgoditak iz slobodnog udarca. Crnica je bila mnogo bolji protivnik u uvodu utakmice, a u 12. minuti Stjepan Perišić pogađa suprotne rašlje za vodstvo Crnice 2:0. U dinamičnom prvom poluvremenu rezultat se nije mijenjao i Crnica je otišla na odmor s rezultatom 2:0. U drugom poluvremenu dogodilo se nekoliko crnih minuta u redovima Crnice i Genius na brzinu postiže tri zgoditka i dolazi u vodstvo 2:3. Do kraja utakmice Crnica je plela mrežu oko vratiju Geniusa,ali tek u 34.minuti Perišić poravnava rezultat na 3:3. Dvije minute nakon toga Žumberac dovodi Crnicu u vodstvo udarcem s osam metara. Do kraja utakmice bilježimo nekoliko šansi s jedne i druge strane, a najzanimljivije je bilo u zadnjih 15 sekundi kada najprije Perišić ima prazan gol za povećati vodstvo na 5:3, međutim njegov silovit šut završava na stativi, da bi u kontri Sočo postigao izjednačujući zgoditak za konačnih 4:4.
Bila je to jedna kvalitetna utakmica u kojoj Crnica nije bila kompletna, utakmica u kojoj je bilo mnogo neforsiranih grešaka, ali također bilo je i mnogo dobrih strana. Ovaj tjedan Crnica nastavlja s jakim treninzima, a sljedeća utakmica na rasporedu je za vikend.