Dvorana na Baldekinu, srijeda 17.2.2016. u 20:00 sati

MNK CRNICA Šibenik - FC Nacional Zagreb - 1:5 (0:3)

Suci: Vedran Babić (Split), Josip Knezović (Split)
Treći sudac: Mislav Šimac (Split) / Četvrti sudac:Filip Ljubičić (Split)

Gledatelja: 700

Strijelci: Vukičević 33' - Čujec 2', 9', Matošević 11', 29', Novak 33'
CRNICA: Baričić, Vukičević, Žumberac, Ljubić, Radman, Protega, Žarković, Mijat, Vuković, Jurković, Zorica, Grubišić. Trener: Robertino Jelovčić.
NACIONAL: Luketin, Matošević, Čujec, Banek, Novak, Pavlić, Surudžić, Grbeša, Osredkar. Trener: Robert Grdović.

Velik broj gledatelja došao je uživo pogledati utakmicu Crnice koja pretendira na Prvu ligu protiv Nacionala, momčadi koja je aktualni prvak države i osvajač Kupa i koja u svojim redovima ima i hrvatske, slovenske, srpske reprezentativce.

I imalo se što za vidjeti. Mega momčad Nacionala do vodstva je stigla već u drugoj minuti praktički iz ničega, zabio je Čujec, slovenski reprezentativac koji je nedavno stigao u Grdovićevu momčad. Isti je igrač zabio i u devetoj minuti, da bi u 11. minuti Matošević pogodio za 3:0.

Publika je zaista mogla uživati u potezima i na jednoj i na drugoj strani. Borbenosti i požrtvovnosti u redovima domaće momčadi nije nedostajalo, znala je to nagradili i publika. A Nacional? Takva lakoća, jednostavnost u igri, prava demonstracija moći i kvalitete.

Drugim golom Matoševića Zagrepčani su poveli s 4:0 u 29. minuti. Četiri minute kasnije publika je gromoglasnim pljeskom nagradila počasni gol Crnice: Radman je asistirao, a Vukičević pogodio za 1:4. A odgovor je odmah stigao na drugoj strani: Novak je poentirao za konačnih 1:5.

Na kraju utakmice objektivna šibenska publika pljeskom je nagradila obje momčadi: hrabre domaćine koji su ginuli za svaku loptu, ali i goste koji su potpuno zasluženo došli do pobjede.

Tekst: sibenik.in