Crnica bolja od Alumnusa u sjajnoj utakmici

17.4.2021. 22:54:05

U izuzetno uzbudljivom dvoboju četvrtfinala doigravanja odigranom na šibenskom Baldekinu, Crnica je slavila protiv Alumnusa rezultatom 5:4! Bio je to susret u kojem su Šibenčani većinom vodili, no gosti predvođeni sjajnim Andrijaševićem se nisu predavali, te su nam priuštili uzbudljivu završnicu u kojoj je Crnica golom Šamije iz akumulacije ostvarili vrlo bitnu pobjedu koja ih dovodi na korak do polufinala.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

CRNICA: Franko Bilić, Božidar Jelovčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, Nikola Matijević, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Šime Kuač, trener: Mladen Perica Štrla

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Matija Tolić, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Luka Davidović, Hrvoje Žuvela, Dario Markić, Lovro Ercegović, Bruno Kovačić, Matej Perović, Vlado Andrijašević, Saša Ledinščak, Ante Klarić, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Perić (6′), 2:0 Subotić (7′), 2:1 Andrijašević (18′), 3:1 ag-Perović (19′), 3:2 Andrijašević (27′), 3:3 Andrijašević (28′), 4:3 Radić (36′), 4:4 Andrijašević (39′), 5:4 Šamija (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 8 (6+2); Alumnus Sesvete 9 (2+7)

ŽUTI KARTONI: Perić (9′), Subotić (15′), Stojković (27′) – CRNICA
Penava (7′), Markić (23′), Žuvela (27′) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Vlado Andrijašević (ALUMNUS SESVETE)

KOMENTAR UTAKMICE:

Crnica je odlično ušla u utakmicu i već u prvoj minuti prijeti kada nakon kornera Vuković iz blizine ne uspijeva savladati Modrušana. U 2. minuti Matijević je s desne strane izašao sam pred Modrušana, prebacio ga, no vratnica spašava goste. U 6. minuti Crnica dolazi do prednosti. Perić je s lijeve strane izašao sam pred Modrušana i kroz noge mu zabija za 1:0! Niti pola minute kasnije Šibenčani dolaze do novog zgoditka. Subotić je prošao Perovića i neometan sa 8-9 metara zabio za 2:0! Nakon toga “studenti” su uspostavili ravnotežu, no nova velika prilika opet je došla sa suprotne strane. Igrala se 11. minuta kada su Šibenčani sjajno odigrali kontru, Stojković je dao loptu desno za Škugora koji nesebično na drugoj vratnici proigrava Matijevića, a srpski reprezentativac neshvatljivo promašuje u situaciji gdje je teže bilo promašiti nego zabiti. Uzvratili su gosti u 13. minuti preko Žuvele čiji udarac Bilić nogom brani. U sljedećoj minuti Penava uzima loptu Periću duboko u polovici Crnice, no ne uspijeva savladati sigurnog Bilića. U 18. minuti gosti se vraćaju u igru. Šibenčani su načinili 6. akumulirani prekršaj na 8 metara od gola, a Andrijašević je siguran realizator za 2:1! Vrlo brzo mogla je Crnica uzvratiti, no Modrušan brani oba pokušaja Vukovića iz vrlo dobre situacije s desne strane. U 19. minuti Crnica dolazi do novog zgoditka. Oštar ubačaj Stojkovića s lijeve strane pred golom nehotice zahvaća Perović i šalje u vlastitu mrežu za 3:1! Do kraja poluvremena bilježimo još dobru priliku Kovačića koji se s desne strane našao sam pred Bilićem, no puca pored suprotne vratnice. Crnica je tako na odmor otišla s 2 gola prednosti.
Prvu ozbiljniju priliku u nastavku bilježimo u 23. minuti kada Markić s 4-5 metara s desne strane ne uspijeva savladati Bilića. U 27. minuti Alumnus dolazi do minimalnog zaostatka krasnim zgoditkom iz prekida, gdje je Penava iz slobodnog udarca s 9 metara iskosa s desne strane odigrao u sredinu za Andrijaševića koji u naletu silovito zabija za 3:2! U sljedećoj minuti raspoloženi Andrijašević donosi gostima izjednačenje. Makaranin je sve napravio sam, izborio se za udarac i sa 8 metara savladao Bilića za 3:3! Nalet gostiju trener Crnice zaustavlja pozivajući time-out. Nakon toga gledamo ravnopravnu igru bez ozbiljnijih prilika, sve do 34. minute kada gosti burno reagiraju kada se suci nisu oglasili nakon igranja rukom Stojkovića u kaznenom prostoru. U 36. minuti Crnica dolazi do prednosti. Radić je izašao sam pred Modrušana, obišao ga i zabio u nebranjen gol za 4:3! U sljedećoj minuti Vuković je iznudio prekršaj na sredini terena, ponudivši Subotiću priliku da iz akumulacije prelomi susret u korist domaćina. No ipak, Subotićev udarac po sredini gola Modrušan bez problema zaustavlja i odvodi utakmicu u neizvjesnu završnicu. Dvije minute prije kraja gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, te već u prvom napadu dolaze do izjednačenja kada Andrijašević preciznim prizemnim udarcem s 10ak metara zabija za 4:4! No ipak, samo pola minute kasnije Davidović neoprezno igra rukom i nudi novu priliku Crnici iz akumulacije. Šamija je savršeno precizan i donosi Šibenčanima novu prednost, 5:4! Gosti ponovno prelaze na igru s Dekanićem u ulozi golmana-igrača, no ovoga puta ne uspijevaju doći do izjednačenja. Crnica je sačuvala minimalnu prednost i došla na korak polufinala. Alumnusu pak ostaje vrlo dobar dojam koji su ostavili na Baldekinu, te nada da mogu pobjedom u uzvratu u Jelkovcu izboriti novi dvoboj u Šibeniku.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal koji je uživo pratio utakmicu