Alumnus pao pred sam kraj

28.2.2021. 9:03:16

U sjajnoj utakmici odigranoj na šibenskom Baldekinu, Crnica je slavila protiv Alumnusa rezultatom 4:3! Nakon prvih 20 minuta Šibenčani su imali minimalnih 1:0, no u nastavku smo vidjeli sjajnu igru, preokret Alumnusa, 3 gola u minuti za izjednačenje i na koncu gol domaćih u završnici susreta za zasluženu pobjedu.

Delegat: Igor Vojković

CRNICA: Franko Bilić, Božidar Jelovčić, Vicenco Ćaleta-Car, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, Nikola Matijević, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Jolić, Šime Kuač, trener: Mladen Perica-Štrla

ALUMNUS: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Matija Tolić, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Luka Davidović, Hrvoje Žuvela, Dario Markić, Neven Zonjić, Bruno Kovačić, Matej Perović, Vlado Andrijašević, Saša Ledinščak, Mateo Vlatković, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Škugor (14′), 1:1 Markić (22′), 1:2 Andrijašević (30′), 2:2 Škugor (34′), 3:2 Vuković (34′), 3:3 Ledinščak (35′), 4:3 Matijević (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 7 (5+2); Alumnus 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Matijević (24′), Škugor (27′) – CRNICA
Ledinščak (13′), Davidović (23′), Dekanić (29′), Markić (40′) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Niko Škugor (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

U prvom poluvremenu gledamo obostrano otvorenu igru. Gosti su već od prve minute pokazali da su u Šibenik došli otvorenog garda, tražiti pobjedu. No ipak, konkretniji su bili domaćini. Već u 2. minuti Matijević je izišao sam pred Modrušana koji brani njegov udarac. U 5. minuti Perić je lijepo prošao po lijevoj strani, Šamija je ostao sam na 6 metara, no ne uspijeva zabiti iz lijepe prilike. U 8. minuti Šamija se u kontri našao sam pred Modrušanom, nesebično dodaje na lijevu stranu za Perića čiji je udarac blokiran. U sljedećoj minuti Stojković je maestralno prošao kroz obranu gostiju, izišao sam pred Modrušana, a gostujući vratar bilježi novu veliku obranu. U 11. minuti Modrušan sjajno reagira obranivši udarac Subotića iz blizine nakon kornera. U 14. minuti Crnica dolazi do zaslužene prednosti. Škugor je odigrao za Šamiju koji je primio loptu na poziciji pivota, utrčao u kazneni prostor i na dodavanje Šamije zabio za 1:0! Do odmora vrijedi izdvojiti veliku priliku gostiju u 18. minuti kada u situaciji 3 na 2 Bilić sjajno brani udarac Markića. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Crnice.
U nastavku gosti vrlo brzo dolaze do izjednačenja. Igrala se 22. minuta kada Markić prima loptu na lijevoj strani, maestralno prolazi kroz trojicu suparničkih igrača i lijepo zabija sa 8 metara za 1:1! Nakon toga gledamo ravnopravnu igru bez izglednijih prilika sve do 30. minute kada gosti dolaze do prednosti. Iz kornera Crnice izrodila se kontra gostiju gdje je Andrijašević prebrz za sve, obilazi vratara Bilića i zabija za 1:2! U 32. minuti mogli su gosti doći do povećanja prednosti, no Bilić brani udarac Penave u situaciji 2 na 2. U 34. minuti Crnica na nevjerovatan način dolazi do preokreta. Najprije je Šamija idealno uposlio Škugora koji ostaje potpuno sam na desnoj vratnici i zabija za 2:2. Čim su pošli gosti s centra Davidović gubi loptu duboko u svojoj polovici, a Vuković to koristi i zabija za preokret, 3:2! No tu nije bio kraj uzbuđenjima. Gosti se vrlo brzo vraćaju lijepom akcijom nakon osvojene lopte, gdje Davidović s desne strane proigrava na vrhu kaznenog prostora slobodnog Ledinščaka koji zabija za 3:3! Nakon toga nije bilo većih uzbuđenja sve do 39. minute kada Crnica dolazi do gola vrijednog 3 boda. U lijepo odigranoj akciji Škugor je s desne strane ubacio pred gol gdje utrčava Matijević i zabija za 4:3! Pokušali su gosti u završnici s Davidovićem u ulozi golmana-igrača doći do izjednačenja, no bez uspjeha. Šibenčani su se uspješno obranili i na koncu proslavili vrijednu pobjedu.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal koji je pratio utakmicu