Alumnus odnio važne bodove iz Šibenika

17.10.2021. 2:05:54

U uzbudljivom susretu na Baldekinu Alumnus je slavio rezultatom 4:5. Povela je Crnica već u drugoj minuti, ali do kraja prvog poluvremena gosti su uspjeli postići dva pogotka i otići na odmor s pozitivnim rezultatom. U utakmici prepunoj kontri s obje strane, do kraja utakmice Alumnus je bio uspješniji te se vraća u Sesvete s prvim ovosezonskim bodovima.

Delegat: Ivan Juras

CRNICA: Josip Jolić, Niko Škugor, Saša Subotić, Šimun Popov, Vlado Andrijašević, Ivan Đaković, Franko Bilić, Marko Marčić, Vicenco Ćaleta-Car, Paulo Katuša, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, trener: Mladen Perica

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Ante Klarić, Lovro Čilić, Josip Grubeša, Jure Copić, Danijel Dekanić, Luka Davidović, Matija Tolić, Bruno Kovačić, Gabrijel Andrić, Saša Ledinščak, Ivan Penava, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Vlado Andrijašević (2′), 1:1 Josip Grubeša (11′), 1:2 Josip Grubeša (12′), 1:3 Ivan Penava (25′), 2:3 Bruno Žilić (26′), 3:3 Niko Škugor (30′), 3:4 Josip Grubeša (33′), 3:5 Luka Davidović (39′), 4:5 Franko Bilić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 6 (2+4); Alumnus Sesvete 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI:
Šamija (25′), Marčić (33′) – CRNICA
Davidović (27′), Grubeša (32′) – ALUMNUS SESVETE

IGRAČ UTAKMICE: Josip Grubeša (ALUMNUS SESVETE)

KOMENTAR UTAKMICE:

Utakmicu na Baldekinu otvorili su domaćini prilikom u drugoj minuti. Grešku u obrani Alumnusa iskoristio je Perić koji pronalazi Andrijaševića na suprotnoj strani te Crnica dolazi do ranog vodstva. Do brzog izjednačenja pokušali su “Studenti” doći u iduća dva napada izglednim udarcima izvana, ali Bilić je uspio sačuvati mrežu netaknutom. U idućim minutama utakmica se uglavnom odvijala na sredini terena sve do 11. minute kada Grubeša kažnjava grešku u obrani domaćina i poravnava rezultat na 1:1. Samo minutu kasnije Grubeša je dodatno šokirao domaćine. Modrušan je bacio dugu loptu na Kovačića koji iz prve odigrava Grubešu, a on neobranjivo pogađa za prvo vodstvo Alumnusa. Probleme za goste stvarao je Andrijašević prodorima po liniji, ali s nedovoljno preciznom završnicom za novo izjednačenje. Do novog vodstva pokušala je Crnica doći i uključivanjem Bilića u igru, ali u pokušaju Šamije zatresla se samo vratnica. Odgovor Alumnusa uslijedio je prodorima Dekanića i Penave, ali pravovremeni povratak u obranu prekinuo je oba pokušaja. Nastavila je Crnica igrati uključivanjem Bilića u ulogu igrača uz izglednu šansu Žilića u posljednjoj minuti, ali do kraja poluvremena nije došlo do nove promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme započelo je situacijom 1 na 1 u kojoj je Bilić uspio zaustaviti Grubešu od postizanja hat-tricka. Odgovor je nastupio preko Andrijaševića i Škugora udarcima izvana, ali nedovoljno precizno za postizanje pogotka. Do nove promjene rezultata dolazi u 25. minuti kada Penava iz izravnog udarca pogađa u suprotni kut za povećanje vodstva. Novo vodstvo nije dugo potrajalo jer već u idućoj minuti Šamija loptom iz kornera pronalazi Žilića na drugoj stativi koji smanjuje rezultat na 2:3. Ubrzo se Alumnus brzom kontrom pronašao u situaciji 2 na 1, ali Bilić upisuje novu obranu. Identična situacija dogodila se i na suprotnoj strani. U situaciji 2 na 1 Andrijašević proigrava Škugora, ali Modrušan je uspio sačuvati mrežu. Nova akcija Andrijašević-Škugor bila je uspješnija par minuta kasnije kada Andrijašević osvaja loptu, prodire lijevom stranom i pronalazi Škugora koji trese mrežu za novo izjednačenje na utakmici. Do hattricka Josip Grubeša dolazi u 33. minuti. Dekanić prodire cijelom lijevom stranom terena i pronalazi Grubešu koji u trku iz prve šalje loptu u suprotan kut i donosi novo vodstvo u redove Alumnusa.  U idućim minutama domaći su stvorili nekoliko brzih kontri, ali nedovoljno precizno za postizanje izjednačenja. Posljednje četiri minute Crnica je uz klasičnu igru golmana-igrača pokušala stići do novog pogotka, ali dogodilo se upravo suprotno. Minutu i pol prije kraja Bilić se stiže vratiti na gol, ali Grubeša osvaja loptu i pronalazi Davidovića unutar šesterca koji uspijeva iskoristiti gužvu i postići novi pogodak za Alumnus. Dvadesetak sekundi prije kraja Crnica je preko Bilića smanjila rezultat na 4:5 te je tim rezultatom završio susret na Baldekinu.