ŽUPANIJSKI DERBI NA MURTERU

8.3.2017. 8:50:06

U petak navečer na Murteru s početkom u 20:00 sati u okviru Županijskog derbija sastaju se MNK Murter i MNK Crnica. Utakmica između ova dva protivnika odigrana u jesenskom dijelu prvenstva na Baldekinu završila je pobjedom Crnice 6:2. Mnoge stvari promijenile su se u nepunih pet mjeseci u ova dva kluba tako da ovu utakmicu možemo gledati iz totalno drugog kuta. Crnica u ovu utakmicu ulazi nakon dvije važne pobjede protiv Ustanka i Dube Konavoske. Loše odigrano drugo poluvrijeme u Grudi daje upozorenje da Crnica mora bolje i ne smije si dopuštati luksuz da nakon vodstva na poluvremenu od 1:5 do zadnjeg trenutka strepi hoće li pobijediti. Murter je na krilima super raspoloženog Šimuna Popova, peterostrukog strijelca u prošlom kolu porazio Ustanika na gostovanju u Proložcu i tako se stabilizirao na tablici. Murter je pokazao da zna i može, a to najbolje potvrđuje i utakmica od prije dva kola u kojoj je odigrao neodlučeno s Kijevom, a uz malo sreće na kraju je mogao i pobijediti. Očito je novi trener Delpont posložio momčad koja može igrati sa svima više manje ravnopravno. Trener Crnice Jelovčić u ovom dvoboju može računati na kompletan kadar s kojim će napadati Murterine, osim Roberta Miškovića. U momčad bi se nakon odrađene tri javne opomene trebao vratiti Mirko Jurjević iako je njegova nastup pod upitnikom zbog ozljede koju je zaradio krajem prošlog tjedna na treningu. U redovima Crnice pobjeda je imperativ i ona predstavlja važan motiv da momčad napravi sve da to i ostvari. Do kraja prvenstva ostala su velika 24 boda i jedina kalkulacija do kraja je samo pobjeđivati.
Igračima i stručnom stožeru želimo mnogo sreće na Murteru i povratak s tri boda!