ŽMNL - VII kolo - Crnica II razbila Dubravice

3.12.2017. 21:55:21

Sjajni smo prognozeri bili u VII kolu Županijske malonogometne lige. Sve kako smo predvidjeli u najavi kola u konačnici se i ostvarilo, dakle pet od pet! Bravoooo! Neki klubovi su u ovom kolu nastavili sa sjanim igrama, neki su prekinili svoj niz, a neki još dublje otišli u agoniju...
Ali idemo redom...
U prvoj utakmici sastale su se dvije momčadi koje još nikoga nisu pobijedile, dvije posljednje plasirane momčadi, Banzogo je do ove utakmice imao tri remija, a Mirlović zagora bez boda. Kako smo i najavili, inače neefikasni Banzogo koji je u dosadašnjih šest kola zabilo samo sedam pogodaka Mirloviću je zabio čak tri, a primo jedan i ostvario svoju prvu prvenstvenu pobjedu.
U drugoj utakmici Rupe su tražile svoju prvu pobjedu protiv dobrog MNK Šibenika. Rupama bez trenera Silova na klupi  i Jose Dujića u obrani nije bilo baš zgodno vaditi se na Šibeniku koji je ipak za klasu jači. Rupe još nikoga nisu pobijedile, ali je zanimljivo da su četiri utakmice igrali neodlučeno i samo jednu izgubili. Rupe ne primaju puno zgoditaka, samo 8 u 5 utakmica, ali njihov napad je kriminalno loš, samo 4 pogotka u 5 utakmica i najneefikasnija su momčad lige. MNK Šibenik im je u ovoj utakmici  očitao lekciju, čak 7 pogodaka u vratima Ante Dujića, a toliko je primio u svim dosadašnjim utakmicama dovoljno govore o njihovoj lošoj izvedbi. Nadamo se brzom buđenju Rupa!
U trećoj utakmici sastali su se Crnica i Dubravice. Rezulat od 5:1 govori sve sam za sebe. Bez obzira što su Dubravice imale periode dobre igre, vrlo dobre prigode koje nisu zabili, ipak Crnica je u ovoj utakmici bila bolji protivnik,a što je najvažnije mladići Crnice su počeli napokon zabijati sve ono što trebaju zabiti. Nakon što je Crnica povela 1:0 pogotkom Bože Jelovčića i imala još nekoliko prigoda, Dubravice su uspostavile inicijativu i preko raspoloženog Luke Brajkovića često prijetili. Pritisak Rupa urodio je plodom 90 sekundi prije kraja prvog poluvremena kada Grozdanić pogađa na asistenciju Brajkovića. U najgorem mogućem trenutku za Dubravice, deset sekundi prije kraja prvog poluvremena Marčić zabija za 2:1. U drugom poluvremenu nakon pogotka Jurina na 3:1 u 25.minuti Dubravice su opet pokušale vratiti se u život s igračem-vratarom, ali Crnica se sjajno obranila i pogocima Ljubića i Matkovića postavila konačan rezultat na visokih 5:1. S ovom pobjedom Crnica je došla do 12 bodova i do treće pozicije na tablici, samo dva boda manje od prvoplasiranog MNK Šibenik 1983. Uz sve to naši mladi lavovi u šest odigranih utakmica tri su pobijedili i tri remizirali te su uz MNK Šibenik 1983 jedina neporažena momčad Županijske lige. Čestitke !!!
U četvrtoj utakmici sastali su se Primošten i Jezera II. Kako smo očekivali od Primoštena kao od jedne kvalitetne i iskusne momčadi u ovoj utakmici ostvarili su sigurnu pobjedu od 4:1 i tako se vratili pobjedama nakon prošlotjednog poraza od MNK Šibenik 1983.
U zadnjoj utakmici sedmog kola vrlo dobra momčad MNK CB Kula rutinski je svladala MNK Šubićevac 08 koji je i nakon ove utakmice ostao bez iti jedne pobjede u prvenstvu uz tri nerješena rezultata.
U ovom kolu slobodna je bila momčad MNK Šibenik 1983.

Tekst: K. Ninić
Slike: mnk-crnica.hr