ŽMNL - Rezime II kola - Sjajna pobjeda Crnice II

29.10.2017. 22:41:02

U najavi II kola Županijske malonogometne lige na našoj web stranici mnk-crnica.hr mogli ste pročitati naše viđenje i najavu II kola, a naše prognoze upravo odigranoga kola bile su skoro pa savršene. Jedina utakmica koja je demantirala naša predviđanja je derbi kola između Primoštena i MNK Šibenik u kojoj su ipak slavili Primoštenci, a s obzirom na odličan ulazak u sezonu u najavi smo prednost dali šibenskim malonogometašima.
Ali krenimo redom...
U prvoj utakmici Rupe i Banzogo odigrali su jednu tvrdu, destruktivnu utakmicu, obrambeno vrlo jaku u kojoj napadači nisu dolazili do slave i rezime svega je najnepopularniji futsal rezultat 0:0. Rupe su u oba kola odigrale neriješeno, a Banzogo iz dva kola ima samo bod. I jedni i drugi na prvu pobjedu pričekati će do daljnjega.
U drugom kolu sukladno najavama CB Kula je vrlo ozbiljno shvatio MNK Jezera II i sasvim zasluženo pobijedio. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je imperativ pobjede bio prisutan kod CB Kula i oni su to odradili na pravi način zabivši petardu mladim Jezeranima.
U trećoj utakmici MNK Šibenik 1983 je rutinski pobijedio momčad MNK Šubićevac 08. Tako nešto se i očekivalo, igralo se vrlo otvoreno, Šubićevac je prihvatio izazov da se nadigrava, a u svemu su profitirali napadači i navijači koji su vidjeli čak deset pogodaka. MNK Šibenik 1983 je ostvario svoju drugu prvenstvenu pobjedu.
U četvrtoj utakmici, ujedno i derbiju kola, sastali su se MNK Primošten i MNK Šibenik. Bio je to uistinu pravi, tvrdi derbi koji je mogao otići na obje strane. Primošten je želio pobjedu jer nakon kiksa prošlo kolo protiv Šubićevca još jedan kiks značio bi vrlo loš ulazak u sezonu. MNK Šibenik je nakon sjajne pobjede u prvom kolu protiv Mirlović Zagore u ovaj derbi ušao sjajno raspoložen. Sjajno raspoloženje na žalost nisu materijalizirali na terenu jer ovoga puta fortuna je bila na strani Primoštenaca koji su u zadnjoj minuti zabili pobjedonosni zgoditak.
U zadnjoj utakmici II kola sastali su se MNK Crnica II i MNK Mirlović Zagora. Bila je ovo prva utakmica u sezoni Crnice jer su u prvom kolu bili slobodni, dok je Mirlović nakon poraza u prvom kolu tražio prvu pobjedu. I zaista na početku utakmice sve je vodilo k tome da Crnica nema nikakve šanse. Mirlović je krenio furiozno i već u prve dvije minute poveo 2:0 te imao pregršt prilika koje su upropastili na nevjerojatan način. Poluvrijeme je završilo rezultatom 3:1 za Mirlović i trener Ivan Zorica mogao je biti oduševljen tim rezultatom s obzirom na stanje na terenu. U prvom dijelu jedini pogodak za Crnicu postigao je Jurin za 2:1. U drugom poluvremenu na teren je izašla jedna nova Crnica koja je prvo u 22. minuti preko Bure smanjila na 3:2, da bi potom u 30. minuti Tonći Ljubić poravnao rezultat nadmudrivši vratara Jurića u situaciji oči u oči. Odmah nakon toga Crnica je sretno povela preko Božidara Jelovčića koji je tako upisao svoj prvi pogodak u seniorskom futsalu. Mirlović je pokušao zadnjih nekoliko minuta s igračem-vratarom, ali i najmanju priliku otklonio je danas odlični vratar Crnice Antonio Blačić. U zadnjim trenucima utakmice Jelovčić je zabio svoj drugi zgoditak za pobjedu Crnice 5:3.
U ovom dvoboju Crnica je nastupila znatno oslabljena bez svoje tri vrlo važne karike Marka Marčića, Jure Matkovića i Filipa Radaja koji se nalazi s reprezentacijom U-17. Crnica je u ovom dvoboju nastupila u sastavu: Antonio Blačić, Kristijan Knežević, Krešimir Perkov, Tino Mušćet, Luka Šego, Vicenzo Ćaleta-car, Filip Bura, Božidar Jelovčić, Toni Jurin, Tonći Ljubić (kap.).
Čestitke mladićima Crnice na prvoj prvenstvenoj pobjedi. U sljedećem kolu očekuje ih još jedan veliki ispit protiv aktualnog prvaka MNK Primošten.