ZADNJA MINUTA DRUGOG PRODŽETKA KOBNA ZA CRNICU

25.5.2018. 12:31:56

U uzvratnoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske  koja je na Baldekin privukla mnoštvo gledatelja Crnica je u zadnjoj minuti drugog produžetka poražena od Split Tommy-a. Prije početka dvoboja najveću pozornost gledatelja privukao je dolazak na tribine velikog trenera HNK "Rijeka" Matijaža Keka. Crnica je u utakmicu ušla bez ozljeđenih Mijata i vratara Radaja, a Vukičević nije bio dovoljno spreman. Utakmica je krenula borbeno s obje strane, a Crnica je sjajno ušla u utakmicu te nije bila impresionirana gostima u niti jednom trenutku. U 4.minuti jednu grešku Splićana koristi kapetan Dragan Vuković i dovodi Crnicu u vodstvo na oduševljenje šibensku publike. Mogao je Perić povisiti vodstvo Crnice, ali fliper u šest metara Splićana ipak nije završio iza leđa Luketina. Crnica je u uvodu utakmice djelovala sigurno i staloženo, a Mišković je vrlo dobro djelovao na vratima. Veliku prigodu u 14.minuti za poravnanje imao je Ćorluka, ali sreća je spasila Crnicu. U 17.minuti lijepu kombinaciju Pavića i Vukovića zaustavlja Luketin. Odmah nakon pokušao je Nospak iz slobodnjaka, ali Luketin je na svojoj razini. U 18.minuti Marić odmjerenim udarcem sa desetak metara poravnava rezultat na 1:1. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. U drugom poluvremunu nastavila se ravnopravna borba. U 23.minuti Mišković odično brani udarac Fideršeka, a na drugoj strani Luketin je uspješniji od Vukovića. U 28.minuti čudesna prilika za Crnicu, Niko Škugor pronalazi Perića koji može asistirati Vukoviću, ali i zabiti, on se odlučuje za nešto između, a Luketinu je to dovoljno da upiše još jednu obranu. U 28.minuti prvi sudac Hasić poništava pogodak Mare Đuraša jer je u trenutku postizanja zgoditka njegov suigrač pomaknuo okvir vrata. Usljedili su protesti klupe Split Tommy-a, ali Hasić nije imao milosti. Split je napao još jače, ali u Mišković fantastično brani udarac Perića. Domaćin se borio na krilima publike joja mu je u tim ttenucima bila šesti igrač. U 31.minuti Suton se spetljao, Radić nu uzima loptu, ali ne uspjeva ugurati u prazna vrata. U tim trenucima isklječen je pomoćnik Acoste Duje Maretić zbog učestalog prigovaranja. Minutu nakon fortuna spašava Crnicu kada Ćorluka pogađa stativu.  Padala je Crnica sa snagom, a u tim trenicima Mišković ju je držao na životu s dvije velike obrane. U 34.miniti Crnica je napravila tri prekršaja u minuti, a Split Tommy igrao je u istom ritmu. Odjednom kao Fenix iz pepela uzdigla se Crnica te u dva navrata preko Vukovića i Radića digla gledatelje na noge, ali Luketin je bio večeras zaista pravi. 3:40 do kraja napravila je Crnica peti prekršaj te do kraja utakmice morala je biti itekako pažljiva. U zadnjoj minuti Mladen Perica pokušao je s Pavićem kao igračem vratarom, ali rezultat se nije do kraja mijenjao te se ušlo u produžetke. U prvom produžetku sjajno je igrala Crnica. Prvo prilika Nospaka, pa još bolja Radića i onda kazneni udarac za Crnicu i isključenje igrača gostiju Perića. Kazneni je iznudio Radić i sam ga realizirao za delirij u dvorani. Mogla je Crnica otići na 3:1, ali dobar šut Perišića odlazi pokraj vratiju. 33 sekunde prije kraja prvog produžetka Suton poravnava na 2:2 lukavim udarcem uz prvu vratnicu. U 47.minuti Niko Škugor asistira Periću na stativi , ali Perić za malo kasni. U zadnjoj minuti Split sretno i spretno dolazi do pobjede preko Mare Đuraša.  Crnica je krenula na sve ili ništa, ali nije bilo vremena.
Bio je ovo sjajan kraj čudesne sezone Mnk Crnice. Hvala gledateljima i svim akterima koji su bili dio naše predivne prvoligaške premijere. Ovo je kraj sezone za naš klub, a sljedeće sezone ćemo biti još bolji, još jači!
Čestitke Split Tommy-u na prolasku u finale. U dvije utakmice bili su bolja momčad i zasluženo idu u finale.

MNK CRNICA - FC SPLIT TOMMY - 1:1 (1:1)
                       Nakon produžetaka:   2:3

I.HMNL - Druga utakmica 1/2 za prvaka Hrvatske
S.D. Baldekin,25.5.2018. u 20:30 sati
Gledatelja: 500
Suci: A.Hasić (Jastrebarsko), M.Blažin (Zagreb), M. Lešković (Zaprešić), T. Solenički (Zaprešić)

MNK CRNICA: Mišković, Perić, Zorica, Nospak N.Škugor, I.Škugor, Pavić, , Vuković (kap.), Perišić, Ljubić, Radić;
Trener: Mladen Perica Štrla; Pomoćni trener: Andrija Bakula.

FC SPLIT TOMMY: Luketin, Ćorluka, Suton, Perić, Novak, Jukić, Kosor, Grcić, Ivanković, Đuraš, Jurlina, Fideršek, Vladović, Sekulić.
Trener: Victor Acosta Garcia

Strijelci: 1:0 D.Vuković 4', 1:1 Marić 18', 2:1 Radić 24'(ku),  2:2 Suton 45' , 2:3 Đuraš 50'

Tekst: H.Miočević