Velika pobjeda u Kutiji Šibica

17.1.2020. 18:04:54

Utakmica je počela s nekoliko poluprigoda s obje strane, a prvu ozbiljniju u vodstvo Uspinjače pretvorio je Korurović u 6.minuti elegantno lijevom nogom u suprotne rašlje. Nakon vodstva domaćina bilježimo dvije prave prigode Perića i Subotića, ali Vuković je nesavladiv. Posebno je maestralan bio u 11.minuti kada je obranio "zicer" Subotiću. U 13.minuti opet se ističe vratar Uspinjače kada  doslovno brani nemoguće. U nastavku istog napada Savolainen je obranio vrlo dobru prigodu domaćina. Još dva puta u istom napadu iskazao se Savolainen u 19.minuti kod udaraca Koturovića i Postružina. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.
U drugom poluvremenu uragan Crnice u dvije minute. Prvo poravnava kapetan Vuković u 23.minuti, a zatim minutu nakon toga Šamija i Radić dovode Crnicu u vodstvo 3:1. Mogla je Crnica u tim trenucima zabiti još koji zgoditak, ali Vuković je briljirao. Kazna slijedi u 27.minuti kada Koturović smanjuje na 3:2. U 28.minuti suci sviraju čak 3 prekršaja u minuti Crnici, vrlo upitna, trener Perica prigovara, ali bez vrijeđanja i slično i biva isključen. Prelagano i nepotrebno od strane sudaca. Svojom odlukom iznenadili su cjelokupni auditorij u dvorani. Kad bi se zbog toga tjeralo pola utakmica nebi završilo. Ako je Perica zbog ovoga isključen, Korab Morina je trebao biti isključen već u prvom dijelu jer deset puta izašao je van tehničkog prostora i gestikulirao na svaku odluku. U biti svima nama dragi Korab Morina nije ni mogao biti na klupi kad bi suci čitali Propozicije jer bio je odjeven kao da ide sa ljepšom polovicom u "Sofru" , a ne na utakmicu. Da se razumjemo niti Korab niti Štrla nisu zaslužili da ih se krivo pogleda danas, a ne da ih se isljuči.
A da se vratimo futsalu.... Uremović u 33. minuti poravnava na 3:3. Radić odmah zabija za 3:4. Vuković u 38. zabija za 3:5. Toth u 39. minuti pogađa za 4:5 . Fantastični Josip Radić 50 sekundi do kraja rješava utakmicu pogotkom za 4:6.
Bravo Crnica! Bravo svi! Kakva je ovo bila utakmica. Prava poslastica. A sad slijedi pauza zbog reprezentacije i dobra priprema za dvije domaće utaknice protiv Squarea i Dinama. Prva je na rasporedu 14.2. Jedva čekamo!

Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: 11.kolo
Datum: 17.1.2020.
Vrijeme: 18:00
Dvorana: SD Kutija šibica

MNK USPINJAČA GIMKA - MNK CRNICA - 4:6 (1:0)

Prvi sudac: Saša Malbašić (Dugo Selo)
Drugi sudac: Dubravko Roksa (Farkašić)
Treći sudac: Zlatko Ilčić (Dugo Selo)

Četvrti sudac: Krešimir Lang (Zagreb)

Delegat: Željko Franić (Varaždin)

MNK USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Silvio Toth, Kristijan Postružin, Renato Koturović, Ante Piplica, Matija Uremović, Petar Petriško, Fran Vukelić, Ivan Obšivač, Lovro Cigler; trener: Korab Morina

CRNICA: Juha-Matti Savolainen, Marko Marčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Filip Radaj; trener: Mladen Perica

STRIJELCI: 1:0 Koturović 6', 1:1 Vuković 23', 1:2 Šamija 24', 1:3 Radić 24', 2:3 Koturović 27', 3:3 Uremović 33', 3:4'  Radić 34', , 3:5 Vuković 38', 4:5 Toth, , 4:6 Radić 40'