Velika pobjeda u gradskom derbiju !!!

26.11.2021. 22:41:39

Jedna od utakmica na programu 8. kola 1.HMNL bila je i ona između Crnice i Šibenika. Gradski derbi uvijek sa sobom nosi poseban naboj, a ovaj put je to i izraženije. Naime, ovo je prvi međusobni susret dvaju šibenskih klubova u 1.HMNL! U prvom poluvremenu vidjeli smo čak pet pogodaka, od toga četiri u gostujućoj mreži. Domaćini su djelovali puno konkretnije te su na predah otišli s tri pogotka prednosti. U nastavku utakmice Crnica je rutinski iskontrolirala tijek zbivanja na parketu te s nova dva pogotka zaključila ovaj dvoboj. U sljedećem kolu Crnica gostuje u Makarskoj, dok će Šibenik 1983 dočekati Vrgorac.

Delegat: Branko Kurtaj

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Vicenco Ćaleta-Car, Niko Škugor, Saša Subotić, Paulo Katuša, Šimun Popov, Vlado Andrijašević, Bruno Žilić, Marinko Albert Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Josip Jolić, Ivan Đaković, trener: Mladen Perica-Štrla

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Nenad Knežić, Josip Jurić, Danjel Knežević, Alen Protega, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Vinko Jurković, Ante Palavra, Mirko Jurjević, Ante Kosor, Ivan Škugor, Alen Milišić, trener: Andrija Bakula

STRIJELCI: 1:0 Žilić (7′), 1:1 Knežić (9′), 2:1 Škugor (10′), 3:1 Katuša (16′), 4:1 Subotić (17′), 4:2 Šućur (31′), 5:2 Škugor (31′), 6:2 Žilić (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 6 (4+2), Šibenik 1983 7 (5+2)

KOMENTAR UTAKMICE:

Prvi pokušaj na utakmici vidjeli smo u 2. minuti. Jurjević je uputio jedan dalekometni prizemni udarac, no u njemu nije bilo dovoljno snage te ga je Bilić ukrotio bez većih problema. Nedugo potom vidjeli smo još jednu priliku gostiju, ovaj put znatno opasniju. Knežić je najprije fintom izbacio svog čuvara, a potom pucao, no domaći vratar još jednom je odlično postavljen. U 7. minuti Šibenik ponovno prijeti. Škugor je uputio oštar udarac s desne strane, prohujalo je to pored gola. Dvadesetak sekundi kasnije domaćini su poveli. Crnica je izvela aut nakon kojeg lopta dolazi do Žilića koji sa desetak metara neobranjivo pogađa gornje desne rašlje. Dvije minute kasnije na semaforu je već 1:1. Gosti su izborili slobodni udarac kojeg je izveo Knežević. No umjesto udarca odlučio se na dalekometnu asistenciju za Knežića, koji sretno i spretno zabija za izjednačenje. U istoj minuti Šibenik je mogao doći do potpunog preokreta. Domaćini su neoprezno izgubili jednu loptu na centru nakon čega je Protega odjurio u kontru, ali Bilić to brani. U nastavku akcije vidjeli smo i Jurjevićev šut s velike udaljenosti, no vratar Crnice upisuje novu intervenciju. Ubrzo potom vidjeli smo i novu kontru gostiju, a Matkovićev udarac otišao je pokraj lijeve vratnice. U 10. minuti Crnica dolazi do novog vodstva. Bijeli su izveli slobodnjak, a lopta dolazi do Škugora čiji prvi pokušaj završava u bloku, no iz drugog probija Jarmanovića i vraća svoju momčad u vodstvo. U 15. minuti bilježimo po jednu izglednu priliku na svakoj strani. Matković je odlično primijetio usamljenog Šućura koji je bio u odličnoj poziciji, ali pucao je ravno u Bilića. Odmah potom sijevnula je brza kontra Crnice, ali Katušin udarac obranio je Jarmanović. U 16. minuti Crnica zabija i treći pogodak. Jurjević je neoprezno izgubio jednu loptu neposredno pred vlastitim kaznenim prostorom, a oduzeo mu ju je Katuša. Domaća “osmica” odmah  potom je silovito potegnula, a Jarmanović je bio nemoćan. U 17. minuti netko od gostujućih igrača igrao je rukom u svom šestercu te je Crnica dobila priliku iz kaznenog udarca. Izvođač istog bio je Subotić koji laganim, ali preciznim udarcem odvodi Bijele na 4:1. Do kraja prvog dijela više nije bilo većih uzbuđenja.

Prvu priliku u nastavku vidjeli smo u 22. minuti. Subotić je fenomenalnom loptom iz kornera uposlio slobodnog Andrijaševića čiji dalekometni volej odlazi malo pored lijeve vratnice. U 26. minuti Crnica je vrlo lako mogla doći i do petog pogotka. Perić je odjurio u kontru koju je odlučio završiti lobom, no Jarmanović i stativa zajednički su sačuvali Šibenik. Tri minute kasnije domaćini su propustili još jednu izglednu priliku. Radić je istrčao kontru no njegov siloviti udarac otišao je pokraj gola. U 30. minuti isti igrač dobio je drugi žuti karton. Radić je grubo faulirao Pehara, a sudac mu je pokazao drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Šibenik je tako dobio dvije minute s igračem više, a to je ubrzo i iskoristio. Vidjeli smo i još dvije odlične šanse prije samog gola. Jurić je silovito potegnuo iz slobodnog udarca, a lopta je odsjela na gredi. Nedugo potom ubilježili smo i novu šansu Šibenika. Gosti su brzim protokom lopte vješto izigrali domaću  obranu, no Matković potpuno neometan promašuje čisti zicer. Ubrzo potom Šućur se našao sam pred Bilićem koji brani njegov prvi, no ne i drugi pokušaj. Nekoliko sekundi kasnije na semaforu je već 5:2. Crni su olako prodali jednu loptu na svojoj polovici te je do nje stigao Škugor. Bijela “petica” potom je neometano plasirala loptu u gostujuću mrežu. U 33. minuti vidjeli smo novi pokušaj Jurića, no ponovno je pogodio gredu. U 35. minuti Knežević iz neposredne blizine nije uspio svladati Bilića. Bio je to dobar pokušaj, ali golman Crnice bio je fantastično postavljen. Dvije minute kasnije pokušao je i Matković, ali bio je u teškoj poziciji i nije uspio ozbiljnije ugroziti domaća vrata. U 35. minuti Žilić postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Gosti su izgubili jednu loptu neposredno pred Bilićem, a prvi do nje dolazi Žilić koji direktno sa svoje polovice zabija za 6:2. Do kraja utakmice više nije bilo prilika te Crnica upisuje pobjedu rezultatom 6:2.

Utakmica je imala humanitarni karakter. Za Kiaru Goršić prikupljeno je 7.150,00 kuna. Zahvaljujemo gledateljima!

Izvor: izvještaj prenesen sa Crofutsal portala