Težak poraz od Dinama

7.11.2021. 15:07:22

U susretu 6. kola 1.HMNL Futsal Dinamo je na šibenskom Baldekinu nadigrao Crnicu ostvarivši uvjerljivu pobjedu, 2:9! Susret je to u kojem su zagrebački “modri” bili znatno bolji te su na koncu zasluženo po drugi put ove sezone slavili na Baldekinu.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Paulo Katuša, Šimun Popov, Vlado Andrijašević, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Ivan Đaković, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

FUTSAL DINAMO: Ivan Pavlić, Davor Kanjuh, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Jakov Mudronja, Luka Bjelić, Filip Novak, Filip Domiter, trener: Matija Đulvat

STRIJELCI: 0:1 Vučković (3′), 0:2 Mudronja (14′), 0:3 Mužar (16′), 0:4 Kanjuh (16′), 1:4 Bilić (19′), 1:5 Vučković (30′), 1:6 Mužar (33′), 1:7 Grbeša (35′), 1:8 Vučković (36′), 1:9 Vučković (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 6 (4+2); Futsal Dinamo 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI:
Popov (12′), Katuša (22′) – CRNICA
Prgomet (22′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Toni Vučković (FUTSAL DINAMO)

KOMENTAR UTAKMICE:

U susretu 6. kola na šibenskom Baldekinu snage su odmjerili Crnica i Futsal Dinamo. Za obe momčadi ovo je bio povratak na parket nakon što su susret prošlog kola propustili. Dvoboj Futsal Dinama i Olmissuma je odgođen zbog nastupa Omišana u Ligi prvaka, dok Crnica nije ni otputovala u Pulu zbog pojave korona-virusa u momčadi Futsal Pule.
Gosti su vrlo rano poveli nakon velikog poklona domaćih. Vratar Bilić se priključio momčadi u fazi napada, no lopta je izgubljena na centru te Vučković nije imao težak zadatak zabiti u nebranjen gol za 0:1! U 8. minuti gosti su mogli doći do povećanja prednosti. Čekol je osvojio loptu duboko u protivničkoj poovici, te s lijeve strane ubacio pred gol za Mužara koji sa 5-6 metara pogađa vratnicu. U 10. minuti bilježimo prvu ozbiljniju priliku domaćih kada Subotić iz slobodnog udarca sa 7-8 metara ne uspijeva savladati Pavlića. U 14. minuti gosti dolaze do povećanja prednosti. Grbeša je s desne strane ubacio na drugu vratnicu gdje utrčava Mudronja i sa 2-3 metra zabija za 0:2! Nakon toga se domaćin budi i u sljedećoj minuti umalo dolazi do zgoditka. Škugor je iz slobodnog udarca s 10ak metara gurnuo loptu u desnu stranu za Subotića čiji silovit udarac odsjeda na suprotnoj vratnici. No u sljedećoj minuti novi šok za Šibenčane. U tri je poteza izigrana obrana domaćih, a Mužar izlazi sam pred Bilića i efektno zabija za 0:3! Crnica tada prelazi na igru s Bilićem u fazi napada, no vrlo brzo gube loptu, a Kanjuh duboko sa svoje polovice pogađa u prazan gol za 0:4! U 19. minuti igra domaćina s golmanom-igračem je dala ploda. Lijepo odigranu akciju zaključio je golom upravo vratar Bilić na dodavanje Subotića za 1:4! Na odmor se tako otišlo s osjetnom prednošću gostiju.

Već u prvoj minuti nastavka Šibenčani propuštaju veliku priliku. Šamija je izašao oči u oči s vratarem Pavlićem koji brani njegov udarac. Uslijedilo je razdoblje inicijative Crnice, gdje je nedostajalo više preciznosti u završnici. Izdvajamo slobodni udarac Subotića iz 25. minute koji brani vratar Pavlić. U 28. minuti domaći Perić osvaja loptu duboko u protivničkoj polovici, dodaje za Radića koji ostaje sam pred Pavlićem, no dodaje na lijevu stranu za natrčalog Perića koji iz blizine pogađa vratnicu! U jeku inicijative domaćih gosti dolaze do povećanja prednosti. Vučković se sjurio po desnoj strani i s 10ak metara silovito pogodio suprotni kut vratara Bilića za 1:5! U 32. minuti Crnica ima lijepu priliku iz kontre 3 na 2, no udarac Subotića brani danas vrlo raspoloženi Pavlić. Kazna je stigla već u slijedećoj minuti kada domaći gube loptu na centru, a Mužar zabija u prazan gol za velikih 1:6! U 35. minuti još se jednom trese mreža Crnice. Grbeša je lijepo zabio glavom s 13-14 metra za 1:7! U sljedećoj minuti Katuša se odvažio na udarac s 12-13 metara, no još jednom vratnica je saveznik “modrih”. S druge strane nova opasnost pred golom domaćih urodila je novim zgoditkom. Novak je prošao po lijevoj strani i ubacio oštro na drugu vratnicu gdje utrčava Vučković i zabija svoj treći zgoditak za 1:8! No tu nije bio kraj jer već u slijedećoj minuti brzi gosti su neuhvatljivi za domaće, a Vučković još jednom zabija kompletiravši tako poker zgoditaka za 1:9! Do kraja su Šibenčani neznatno ublažili poraz golom Katuše 8 sekundi prije kraja za konačnih 2:9! Futsal Dinamo je tako upisao drugu ovosezonsku pobjedu na Baldekinu, a za Crnicu po svemu sudeći predstoji teška jesen…

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal