SVAKOME PO BOD U PRAVOJ LJEPOTICI

4.11.2017. 10:16:41

U četvrtom kolu I. Hrvatske malonogometne lige Crnica i Uspinjača odigrali su pravu ljepoticu u kojoj su gledatelji mogli uživati. Prije početka dvoboja od dresa Crnice i službeno se oprostio legendarni kapetan Dragan Radman kojemu je predsjednik Crnice Antonijo Svirčić uručio prigodni uokvireni dres s brojem 7 koji je nosio kao igrač Crnice.  U ovoj utakmici vidjeli smo koliku draž donosi futsal i zašto ga toliko volimo.  Uspinjača je tijekom susreta vodila u čak tri navrata, Crnica se uvijek vraćala, da bi na kraju i povela. Kad su svi pomislili da bi to mogla biti nova druga ovosezonska pobjeda Crnice Uspinjača je preuzela inicijativu s igračem vratarom i poravnala rezultat koji je ujedno bio i konačni. U prvih pet minuta vidjeli smo ispitivanje snaga, trener Crnice Jelovčić od prve minute dao je priliku Josipu Radiću, dok je Uspinjača startala u svom standardnom sastavu. U 8. minuti Silvio Toth bio je snažniji i okretniji u jednom duelu sa Žumbercom, došao u posjed nad loptom te matirao rutinirano Miškovića. Šest minuta nakon toga Šamija sjajno poravnava rezultat na 1:1. Do kraja poluvremena Crnica je mogla povesti, a posebno izdvajamo priliku Vukovića u 16. minuti. Ipak, na poluvrijeme se otišlo miroljubivo s rezultatom 1:1. U drugom poluvremenu u 22. minuti ponajbolji pojedinac ovog dvobija Silvio Toth opet dovodi goste u vodstvo nakon još jedne pogreške obrane Crnice. Nedugo nakon toga nakon dobro izvedenog prekida ukazuje se Antonio Perić i pogađa za 2:2. Kad se činilo da se Crnica digla i da će utakmicu okrenuti u svoju korist ukazuje se Banek i dovodi Uspinjači po treći put u vodstvo. Bio je ovo alarm da Crnica napokon počne igrati jednostavnije, agresivnije i brže. Jednu takvu prigodu finalizirao je Ante Mijat u 30. minuti pogodivši za 3:3 nakon što mi je Pavić ostavio povratnu loptu. U periodu od 30. do 37. minute Crnica je doslovno u prilikama dotukla protivnika, ali lopta nije htjela u gol. Doslovno je nevjerojatno što su promašili igrači Crnice u tom periodu. Ipak u 38. minuti Antonio Perić sjajnim udarcem dovodi Crnicu u vodstvo 4:3 za veliko slavlje domaćih navijača. Uspinjača odmah kreće s igračem vratarom te sedamdeset sekundi do kraja poravnava na 4:4 preko Uremovića i postavlja konačan rezultat utakmice. Na kraju utakmice treba biti realan i reći da je ovo bio i najrealniji rezultat u ovom dvoboju.
U sljedećem kolu u utorak u 20:00 sati Crnica gostuje u Slavonskom brodu kod MNK Brod 035.

Delegat: Miroslav Dugeč

MNK CRNICA: Robert Mišković, Marko Marčić, Mario Žumberac, Toni Jurin, Ivan Škugor, Nikola Pavić, Ante Mijat, Dragan Vuković, Tonći Ljubić, Stjepan Perišić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Ivan Zorica, trener: Robertino Jelovčić

MNK USPINJAČA: Silvio Matijević, Luka Gašparinčić, Krešimir Čosić, Matija Uremović, Ivan Smolić, Silvio Toth, Josip Lazanin, Tino Čirjak, Ivan Piplica, Dario Šestić, Mislav Banek, Antun Janeš, Filip Opuhač, trener: Zdravko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Toth (8′), 1:1 Šamija (14′), 1:2 Toth (22′), 2:2 Perić (26′), 2:3 Banek (27′), 3:3 Mijat (30′), 4:3 Perić (38′), 4:4 Uremović (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 9 (4+5); Uspinjača 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Perišić (28′), Perić (28′), Šamija (39′) – CRNICA