MNK CRNICA - MNK POTPIĆAN 98 ADT - 3:2 (1:0)

Delegat: Marinko Tadić-Šutra (Otok)
Mjeritelj vremena: Josip Čaleta-Car (Šibenk)

CRNICA: Rafael Baričić, Krste Klisović, Josip Božinović, Tony Junaković, Ivan Perica, Dragan Radman, Mate Bugarija, Joško Žarković, Ante Mijat, Dragan Vuković, Antonio Bumbak, Dino Belakušić, Niko Đaković, Marko Mihaljević, trener: Željko Silov

POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ: Robert Funčić, Dženan Čeligija, Vigan Hoxha, Alen Lalić, Ivan Jasprica, Sanel Bojkić, Marko Lukačić, Amer Škiljan, Dalibor Radusin, Marko pećar, Patrik Drndić, Nikola Badrov, Danijel Starčić, trener: Žarko Martedić

STRIJELCI: 1:0 Bugarija (20′), 2:0 Vuković (26′), 3:0 Bugarija (36′) – 10m, 3:1 Jasprica (38′), 3:2 Jasprica (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 9 (4+5); Potpićan ’98 AD Tokić 9 (3+6)

ŽUTI KARTONI: Bojkić (26′), Lukačić (32′) – POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ

IGRAČ UTAKMICE: Robert Funčić (POTPIĆAN ’98 AD TOKIĆ)

Malonogometaši Crnice zabilježili su prvu toliko željenu pobjedu  u kvalifikacijama za ulazak u Prvu hrvatsku malonogometnu ligu. Na Baldekinu su, pojačani za prvotimca HNK Šibenika Josipa Božinovića, s 3:2 pobijedili Potpićan, pa sada imaju također tri boda. Sve do tri minute prije kraja izgledalo je odlično za Crnicu, imali su vodstvo od 3:0, ali primaju tada u vrlo kratkom razmaku dva gola, srećom, ne i treći. Generalno gledajući utakmicu Crnica je bila mnogo bolja momčad i diktirala tempo čitavu utakmicu. Očito je trener Silov uspio dobro prodrmati i motivirati momčad nakon poraza od Dinama kad je pristup igri  bio ovako dobar.Vratar gostiju Funčić izluđivao je Šibenčane i vjerojatno bi Potpićan doživio katastrofu da na vratima nije imao tako dobrog vratara, inače bivšeg reprezentativca.  Redale su se šanse pred golom gostujućeg vratara Funčića, ali stari majstor bio je neprikosloven.  Bugarija u nekoliko navrata, pa Radman, Žarković, Božinović, Vuković nikako nisu uspijevali bolju igru Crnice okruniti golom. Na drugoj strani Baričić je sigurno zaustavio nekoliko pokušaja igrača Potpićana. Početkom nastavka gosti su krenuli nešto ozbiljnije prema golu Crnice, no, sjajne šanse redale su se na drugoj strani. I Bugarija i Žarković početkom drugog dijela pogoditi su stative, ali u 26. minuti Potpićanu nije bilo spasa. Duga lopta za Vukovića, on je u skoku s gostujućim vratarom, lopta prolazi pa je dočekuje domaći napadač i trese mrežu. U zadnjih osam minuta gosti kreću s igračem-vratarom. A kad je u 37. minuti Bugarija svojim drugim golom, ovog puta iz akumuliranog prekršaja, pogodio za 3:0 činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. No, Jasprica prvo u 38. minuti smanjuje na 3:1, a samo minutu kasnije pogađa za 3:2. Manje od dvije minute ostalo je do kraja, a Crnica je uspjela sačuvati vodstvo i upisati prvu pobjedu u kvalifikacijama.

Danas su gledatelji mogli uživati u odličnoj utakmici, a šibenski malonogometaši sigurno ih nisu razočarali. Divno je bilo vidjeti skoro 500 ljudi na tribinama Baldekina koji su uistinu mogli uživati. S ovom pobjedom Crnica je vratila realne izglede za ulazak u 1.HMNL. Nakon dvije domaće utakmice Crnicu u subotu u 19:00 čeka novi izazov u Vinkovcima kod Aurelie. Pobjeda bi bila fantastično ostvarenje i zato postoji vjera da ova momčad to može ostvariti u jednoj pravoj i muškoj utakmici.