SPLIT TOMMY SRUŠIO MIT O NEOSVOJIVOM BALDEKINU

9.12.2017. 16:06:32

U sjajnom malonogometnom ambijentu koji je ponudio nikad brojniji auditorij šibenskog Baldekina MNK Crnica i FC Split Tommy  odigrali su pravi dalmatinski derbi koji je ponudio svu draž koju može dati ovako jedna utakmica. U najavi utakmice bilo je jasno da su gosti favoriti,  ali Crnica se nije mirila s činjenicom da nekom prizna da je bolji na Baldekinu. Ipak na kraju utakmice radovali su se gosti koji su u ovoj utakmici bili konkretniji i kvalitetniji, ali mora se priznati da je Crnica pružila dobru igru i sjajan otpor favoriziranom gostu. Izuzetno motivirano ušao je domaćin u dvoboj, a samo na taj način mogli su donekle anulirati kvalitetu Split Tommy-a. Crnica na krilima dubrovačke pobjede i ulaska u finale kupa Dalmacije, a Split Tommy pod dojmom frapantnog poraza u grotlu makarske dvorane od Novog vremena. Već u trećoj minutu Stjepan Perišić je doveo Crnicu u vodstvo na opće oduševljenje šibenske publike. Nakon vodstva Split je kontrolirao igru, a Crnica čekala kontre i polukontre. Prednost Crnice trajala je do 11. minute kada Perić u vrata posprema jednu loptu na asistenciju Sutona. Do kraja poluvremena Crnica je imala dvije sjajne prilike za otići u vodstvo, ali nije bilo preciznosti. Također, do kraja poluvremena i Splićani su prijetili, ali na odmor se otišlo s neodlučenim rezultatom 1:1. U drugom poluvremenu krenulo je odlično za Splićane kada je u 23. minuti Ante Ćorluka doveo goste u vodstvo. Crnica je u tim trenucima htjela uzvratiti, trsila se i napadala, ali kvalitetni gosti u 26. minuti preko Sutona povisuju na 3:1. Nije se Crnica predavala ni mirila s porazom te je pokušavala ugroziti Luketina, a takva igra ostavljala je prostora za kontranapade Split Tommy-a. Kazna je stigla u 36. minuti kada Kosor povisuje vodstvo gostiju na 4:1 i tako postavlja konačan rezultat. Do kraja utakmice Crnica je pokušala napadati sa Žumbercom kao igračem-vratarom, ali nije uspjela ozbiljnije ugroziti vrata Luketina.
S ovim porazom Crnica je ostala na šestom mjestu 1.HMNL, a poraz ne treba gledati tragično jer Crnica je dala svoj maksimum, ali jednostavno gosti su bolja momčad te im na kraju možemo samo čestitati na pravoj sportskoj pobjedi. U sljedećem kolu, zadnjem jesenskom, Crnica putuje u Labin na noge posljednjeplasiranoj Alboni Potpićan koja nikom nije uzela ni bod. To će biti sve samo ne lagana utakmica. Crnica će u tom dvoboju igrati bez Perišića koji je protiv Split Tommy-a zaradio treću javnu opomenu.

Hvala gledateljima i simpatizerima na sjajnoj atmosferi koju su priredili u dvorani Baldekin. Ovo je bila zadnja utakmica Crnice u 2017. godini na Baldekinu, a ali i prvi poraz. Hvala svima koji su nas pratili i s nama živjeli u najuspješnojoj godini u povijesti kluba!

Delegat: Branko Kurtaj (Šibenik)

Strijelci: 1:0 Perišić 3.min., 1:1 Perić 11.min., 1:2 Ćorluka 23.min., 1:3 Suton 26.min., 1:4 Kosor 36.min.