PREKO TORCIDE DO NASLOVA PRVAKA DRUGE HMNL - JUG

6.5.2017. 17:44:28

Crnica je osvojila II. HMNL - jug! Odmah na početku treba čestitati baš svima  koji su ugradili dio sebe u ovaj velebni uspjeh, a nadasve jednom čovjeku koji je preporodio momčad i usadio joj pobjednički mentalitet, a riječ je naravno o Robertinu Jelovčiću. Tino je pametno i inteligentno nastavio  tamo gdje je njegov prethodnik Boro Matan stao, povezao popucane niti, unio djelić svog lukavstva i na impresivan način donio Crnici drugu titulu u zadnje tri sezone. Nikako ne smijemo zaboraviti i rad bivšeg trenera Bore Matana koji je predano radio, trudio se, svi su ga maksimalno uvažavali kao dobrog stručnjaka, ali na žalost nije ga poljubio rezultat. Posebna zahvala i najveće priznanje za ovu titulu ide našim susjedima MNK Heroji 2007 i MNK Murter koji su s Kijevom i Porto Tolerom čak tri puta odigrali neodlučeno i u trenucima kada je najviše trebalo pomogli svojim susjedima. Gesta Heroja kad su ustupili svog vratara Mihaljevića  Crnici kad bi to malo tko napravio zaista se ne zaboravlja. U trenucima euforije i velikih emocija momčad je zaslužila jedan veliki pljesak,zaslužila je proslaviti ovu titulu i onda se odmah nastaviti spremati se za kvalifikacije koje su već pred vratima.

U večerašnjoj utakmici protiv MNK Torcida Crnici je igrala samo pobjeda da bi postala prvak. S obzirom da  je Crnica imala samo jedan bod više od Porto Tolera utakmica Crnica-Torcida i Heroji 2007 - Torcida morala se igrati u isto vrijeme. Crnica je od samog početka protiv Torcide pokazala svoju želju i ambiciju. Pošte se radi o dvoboju koji je bio itekako važan i morala se zadovoljiti neutralnost prilikom određivanja sudaca utakmicu su sudili međunarodni arbitri Saša Tomić iz Zagreba i Nikola Jelić iz Varaždina, dok je Dino Kramar iz Varaždina obnašao ulogu trećeg suca. Na utakmici je bio prisutan i kontrolor suđenja gosp. Ivan Novak iz Varaždina. Od početka utakmice Crnica je bila agresivna i stvarala šanse i tako u nekoliko prvih minuta bilježimo nekoliko velikih promašaja. Mrežu Torcide načeo je Pavić sjajnim solo prodorom, da bi na 2:0 povisio Perišić. Torcida je odmah krenula u igru s igrač-vratarom, ali Radman je to znalački iskoristio i povisio na 3:0. Konačan rezultat prvog poluvremena 4:0 postavio je Marinko Šamija.  U drugom poluvremenu gosti su nastavili igrati s igračem-vratarom u ulozi s Gudelj-Velagom, ali nikako nisu uspijevali ugroziti Miškovića. U prvih deset minuta drugog dijela na u toj igri Crnica je imala mnoge kontre , ali niti jednu nije iskoristila i pretvorila u pogodak. Nekoliko dobrih pokušaja završilo je na prećki i izazvalo pljesak šibenske publike. U 30. minuti utakmice Mario Žumberac konačno je oplemenio mnoge šanse Crnice i povisio rezultat na 5:0. Nakon toga bilježimo nekoliko promašaja Crnice, ali uporna Torcida i dalje je težila svojoj igri i htjela postići barem počasni zgoditak što im je pošlo za rukom 8 minuta prije kraja kada Ramadža zabija za 5:1. Nakon toga prilike se izmjenjuju na jednoj i drugoj strani. Prvo Velaga zaustavlja Radmana u stopostotnoj prilici, da bi nakon toga Ramadža bio zaustavljen u izglednoj prilici od Miškovića. Točno tri minute prije kraja jednu grešku Torcide kaznio je Pavić i poentirao za 6:1. Zadnje tri minute trener Jelovčić umjesto Miškovića dao je priliku Filipu Radaju da osjeti šampionski atmosferu na terenu. Radaj se čak istaknuo s nekoliko odličnih obrana i pokazao svoj potencijal. U zadnjoj minuti utakmice stari dobri Gudelj Velaga smanjio je na 6:2, a na 6:3 odmah nakon toga Ramadža je iskusno  postavio konačan rezultat utakmice. Do kraja utakmice i jedna i druga momčad željno su iščekivale kraj, Crnica da započne veliko slavlje, a Torcida da čestita novim prvacima.

MNK CRNICA - MNK TORCIDA - 6:3 (4:0)

Suci: Saša Tomić (Zagreb) i Nikola Jelić (Varaždin)
Treći sudac: Dino Kramar (Varaždin)
Mjeritelj vremena: Joško Ćaleta Car

MNK CRNICA: Mišković, Vukičević, Žumberac, Bačelić, Radman (kap.), Jurjević, Pavić, Mijat, Perišić, Šamija, Jurković, Peran, Radaj, Mihaljević;
Trener: Robertino Jelovčić; Pomoćni trener: Andrija Bakula.

MNK TORCIDA: Vranjković, Gudelj-Velaga, Ramadža, Goreta, Olujić, Kapitanović, Dubovac, Bačić, Milaković;
Trener: Marijo Grubić Kula

Strijelci: 1:0 Pavić, 2:0 Perišić, 3:0 Radman, 4:0 Šamija, 5:0 Žumberac, 5:1 Ramadža, 6:1 Pavić, 6:2 Gudelj Velaga, 6:3 Ramadža