MNK KIJEVO Knin - MNK CRNICA Šibenik - 2:0(0:0)

KIJEVO: Robert Mišković, Armando Lovrinović, Josip Radić, Ante Crnjac, Ivan Džalto, Zvonimir Šućur, Josip Matić, Joško Goreta, Anto Palavra, Srećko Mišković, Duje Ivković, Antonio Perić, trener: Teo Strunje

CRNICA: Rafael Baričić, Krste Klisović, Ivan Perica, Joško Žarković, Franko Mandić-Baranović, Bruno Čivljak, Niko Đaković, Dino Belakušić, Ante Rašić, trener: Željko Silov, predstavnik kluba: Dragan Mišić

STRIJELCI: 1:0 Goreta (30′), 2:0 Crnjac (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Kijevo 8 (4+4); Crnica 4 (2+2)

ŽUTI KARTONI: Crnjac ( KIJEVO),  Baričić (CRNICA)

U derbiju 21.kola 2.HMNL-jug  Kijevo je slavio protiv oslabljene Crnice rezultatom 2:0! Gosti su u Knin došli bez nekolicine  prvotimaca koji su odrađivali kaznu trećeg žutog kartona  (Mijat, Radman, Bugarija, Vuković, Jurković), te je pobjeda domaćina stoga i očekivana. Momčad Tea Strunje tako je nastavila sjajan proljetni niz gdje je ostvarila sve pobjede izuzev na gostovanju kod Okuka (5:5). Upravo je Crnica nanijela poslijednji ligaški poraz Kijevu još tamo početkom prosinca prošle godine. U ovoj utakmici Kijevo je dominiralo dok se Crnica svjesno  fokusirala na čvrstu obranu, kontre i polukontre znajući da nema širinu za nešto više. Šibenčani su jako dobro igrali zonsku obranu i u takvoj igri stvorili nekoliko fantastičnih prilika, a najbolje prigode u prvom poluvremenu nisu iskoristili Rašić i Perica. Na poluvrijeme se otišlo sa nepopularnim rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu Kijevo je nastavilo dominirati, ali Crnica je uporno igrala svoju igru i povremeno bi iskoristila svaku mogućnost da ode prema naprijed i  to najviše preko najraspoloženijeg igrača Joška Žarkovića. Nekoliko sjajnih prigoda Crnica nije iskoristila u nastavku, a najbolje su bile prilike Rašića, Žarkovića i na koncu Belakušića. Kod rezultata 0:0 vratar Baričić s gola na gol skoro je na maestralan način savladao Miškovića, ali Mišković se snašao i izbio loptu u korner. Otpor Crnice slomio je Joško Goreta u 30. minuti kad je preciznim šutem doveo Kijevo u vodstvo, a točku na "i" stavio je Crnjac u posebnim trenucima susreta kad je Crnica pokušala s igračem više zabiti pogodak. Trener Crnice Silov u ovom susretu dao je prigodu nekim mladim igračima poput Rašića i Klisovića i uvidio je da je to potencijal koji sigurno ima mjesta u vizijama budućnosti. Treba napomenuti da više od polovice ovog susreta odigrao Franko Mandić-Baranović, a nekoliko minuta upisao je i Bruno Čivljak.

Ovaj poraz u Kninu nema nikakav gorak okus, nego momcima treba čestitati na jednoj junačkoj borbi i fanatizmu koji su pokazali. Ova utakmica je primjer kakav momčad treba imati karakter i kako se treba boriti u kvalifikacijama za ulazak u prvu ligu. Trener Silov bio je ponosan nakon utakmice na svoje dečke i prenosimo vam u cijelosti njegovo mišljenje o utakmici:

"Zaista sam sretan i ponosan na koji način se moja momčad predstavila kninskoj publici. Osim Belakušića i Žarkovića svi igrači koji su danas nastupili nisu zajedno u cijelom prvenstvu odigrali minuta koliko su odigrali danas u Kninu. Da je bilo malo sreće mogli smo kazniti Kijeva i postići jedan-dva zgoditka. Žao mi je što se Perica nije potpuno oporavio. Koristio sam ga prvo poluvrijeme i jednostavno ozljeda je jača od njegove želje da pomogne momčadi. Ova utakmica je idealan putokaz kako se momčad mora boriti i kako se manjak kvalitete može nadoknaditi sa željom i srcem. Ako uspijem 70% današnje borbenosti i motivaciji prenijeti igračima u kvalifikacijskim utakmicama zaista se nemamo koga bojati."

Ova utakmica od strane Crnice, ali i Kijeva imala je i humanitarnu crnu  u kojoj je upućen apel svim ljudima dobre volje da pomognu Rebeki iz Primoštena  uplate svoju financijsku pomoć za djevojku kojoj trebaju finacijska sredstva da joj spase život kroz operaciju. Akcija "ŽIVOT NEMA CIJENU" traje i dalje i pozivom na broj 060 92 02 možemo na najminimalniji način dati svoj obol ovoj akciji.

Posljednji susret ovog prvenstva prije kvalikvikacija Crnica će odigrati u nedjelju 10.5. u 20:00 sati protiv momčadi Trogira na Baldekinu.