Poraz od Novog vremena

13.11.2022. 1:00:02

Novo Vrijeme nastavlja pozitivan ovosezonski niz. U susretu 5. kola 1.HMNL Makarani su slavili na gostovanju u Šibeniku rezultatom 2:5. Dvoboj je to u kojem smo očekivali znatno više neizvijesnosti i uzbuđenja, no na koncu smo svjedočili rutinskoj pobjedi gostiju koji su se novom pobjedom učvrstili na vrhu prvoligaške ljestvice.

Tomislav Ćurković

CRNICA: Žarko Luketin, Niko Škugor, Danjel Knežević, Nikola Badrov, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener: Mladen Perica Štrla

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafael Lima Ferreira, Sven Anton Horvath, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Jefferson Breno Alves Ferreira, Marin Musinov, Blago Gašpar, David Barbarić, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

STRIJELCI:
0:1 Musinov (8′), 0:2 Rafinha (13′), 0:3 Barbarić (14′), 1:3 Vuković (15′), 1:4 ag-Luketin (27′), 2:4 Luketin (35′), 2:5 Musinov (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 6 (4+2); Novo Vrijeme 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI:

IGRAČ UTAKMICE: Marin Musinov (NOVO VRIJEME)

KOMENTAR UTAKMICE:
Nakon uvodnih nekoliko minuta bez ozbiljnije prilike, s tek nekoliko udaraca izvana na koje su vratari Luketin i Bašković bili spremni, gosti dolaze do prednosti u 8. minuti. Vuković je u prodoru kroz gostujuću obranu iznudio prekršaj na 9 metara s lijeve strane, a iz uigrane akcije Musinov na dodavanje Gašpara zabija za 0:1! Sredinom prvog poluvremena Bašković je zbog ozljede prilikom jedne intervencije napustio igru, te ga je zamijenio Herceg. U 13. minuti gosti dolaze do povećanja prednosti. Gašpar je s desne strane izašao sam pred Luketina koji brani njegov udarac, no iz kornera Musinov ubacuje u srce kaznenog prostora gdje Rafinha zabija za 0:2! Trener domaćih reagira i uzima “time out”, no po povratku na parket gosti vrlo brzo dolaze do novog zgoditka. Izgubili su Šibenčani loptu duboko u svojoj polovici, a Barbarić na dodavanje Rafinhe zabija za 0:3! U 15. minuti Crnica se vraća u igru. Škugor je s lijeve strane ubacio oštru loptu na drugu vratnicu gdje Vuković zabija za 1:3! Do kraja poluvremena bilježimo još situaciju iz 19. minute kada Rafinha lijepo prolazi između dvojice protivničkih igrača po lijevoj strani, no Luketin zaustavlja njegov udarac. Na odmor su tako gosti otišli s lijepom i posve zasluženom prednošću.

Prvo veće uzbuđenje u nastavku bilježimo u 22. minuti kada su Šibenčani lijepo izigrali obranu gostiju, Copić dodaje desno za Žilića koji ubacuje na drugu vratnicu za Škugora, no on ne uspijeva pospremiti loptu u nebranjenu mrežu. Gledamo ujednačenu igru s blagom inicijativom domaćina, a onda u 27. minuti gosti dolaze do povećanja prednosti. Ubačaj gostiju iz auta se odbija od nekog od igrača, te kasnije i od istrčalog Luketina te završava u golu za 1:4! U sljedećoj minuti gosti su imali veliku priliku iz kontre prelomiti susret, no Luketin sjajno zaustavlja udarac Gašpara nakon dodavanja Vukovića. U 30. minuti Crnica prelazi na igru s Vukovićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju domaći ozbiljnije ugroziti gol gostiju. Štoviše, gosti su u nekoliko navrata propustili zabiti na prazan gol i otkloniti sve dvojbe. U 35. minuti Luketin se priključio napadu i manirom pravog napadača pospremio ubačaj Šamije s desne strane iza leđa Hercega za 2:4. Nada domaćih nije dugo trajala jer samo desetak sekundi kasnije Sesar u kontri s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu gdje Musinov zabija svoj drugi zgoditak za 2:5! Nastojanja domaćih da se igrom s golmanom-igračem vrate u igru nisu urodila plodom. U 38. minuti Šamija je umalo zabio u vlastiti gol nesmotreno vraćajući loptu unatrag, no ispriječila se vratnica. U posljednjoj minuti vratnicu pogađa i Gašpar, a sa zvukom sirene Herceg nogom brani pokušaj domaćih da ublaže poraz. Ostalo je 2:5, zaslužena pobjeda gostiju koji su se s nova tri boda učvrstili na vrhu prvenstvene ljestvice.

Tekst: CROfutsal