PODJELA BODOVA U DALMATINSKOM DERBIJU

13.10.2018. 19:20:10

Dalmatinski derbi između Crnice i Vrgorca kao i u većini susreta ove dvije momčadi ponudio je vrlo lijep futsal. Početak utakmice protekao je u ispitivanju snaga da bi u 10. minuti Jurjević sa crte skinuo fantastičnu prigodu Vukičevića. U sljedećem napadu Herceg je čudesno obranio dalekometni šut Subotića. Nakon dvije prigode Crnice Suton je imao prigodu matirati Miškovića koji je bio siguran u intervenciji. U 13.minuti Martinac zabija za vodstvo Vrgorca, da bi Subotić dvije minute nakon poravnao iz akumuliranog prekršaja. U 20.minuti Ante Kraljević dalekometnim udarcem opet dovodi Vrgorac u vodstvo. Ipak iz još jednog akumuliranog udarca 28 sekundi do kraja poluvremena Subotić još jednom poravnava rezultat. Odmah na početku drugog dijela Suton treći put na utakmici dovodi Vrgorac u vodstvo. Iako je Crnica imala lijepe šanse ipak sredina drugog poluvremena po boljim prigodama pripala je gostima. U 30.minuti iz jednog slobodnog udarca Niko Škugor silovitim udarcem postavlja rezultat 3:3. Dojma smo da je Herceg mogao bolje reagirati. Minutu nakon nedopustiva pogreška u obrani Crnice gdje dva igrača Vrgorca od centra završavaju sami na Miškovića, a Martinac rutinirano pogađa za 3:4. Zadnjih nekoliko minuta Crnica je pokušala s igračem , a trud se isplatio 30 sekundi do kraja kada Vukičević postavlja konačni rezultat utakmice 4:4.
Kako se utakmica odvijala ovo je u konačnici jako dobar bod koji daje poticaj za daljnji rad. Danas je Crnica nastupila bez Perića koji je vrlo bitna karika, a Perić se sljedeće kolo vraća u sastav. Već u sljedeći petak u 19 sati Crnica gostuje u Zagrebu protiv Futsal Dinama i traži nove bodove jer to je utakmica u kojoj se nema što izgubiti, a može mnogo dobiti.

I.HMNL - 2.kolo
Subota, 13.10.2018. u 19:15 sati
Spprtska dvorana Baldekin
Gledatelja: 400

MNK CRNICA - HMNK VRGORAC - 4:4 (2:2)

Suci: V.Babić, A.Topić, E.Vulić, M.Munjiza (Split)
Delegat: B.Kurtaj (Šibenik)

MNK CRNICA: Mišković, Subotić, Protega, Vuković(kap.) Radić, Radaj, Marčić, Vukičević, Škugor N., Škugor I.;
Trener: Mladen Perica

VRGORAC: Herceg, Suton, Petvan, Jurjević, Martinac(kap.), Rašić, Vučić, Kraljević, Kozarić, Turić, Pervan, Gašpar, Martinović;
Trener: Arben Ademi

Strijelci:  0:1 Martinac 13', 1:1 Subotić 15', 1:2 Kraljević 20', 2:2 Subotić 20', 2:3 Suton 21', 3:3 N.Škugor 30', 3:4 Martinac 31', 4:4 Vukičević 40'

Tekst: H.Miočević