POBJEDA CRNICE U DERBIJU KOJI JE OPRAVDAO OČEKIVANJA

PETAK, 7.11.2014. U 21:30 SATI

MNK CRNICA - MNK JEZERA - 6:2 (4:0)

Suci: Damir Jokić (Dicmo), Lukša Roje (Split)
Delegat: Dražen Bumbak (Šibenik)

Strijelci: 1:0 Belakušić 8.min., 2:0 Radman 15.min, 3:0 Radman 15.min, 4:0 Perica 16.min., 4:1 Klarin 22.min., 4:2 Kosor 23.min., 5:2 Vuković 30.min., 6:2 Radman 36.min.

Igrač utakmice: Dragan Radman (Crnica)

MNK CRNICA: Baričić, Junaković, Perica, Radman, Klisović, Žarković, Mijat, Vuković, Bumbak, Bekalušić(kap.)Jurković, Đaković.
Trener: ŽELJKO SILOV / Tehniko: DRAGAN MIŠIĆ

MNK JEZERA: Jajaš, Bakula, Bračanov, Goreta, Lapov-Mijatov(kap.), Kosor, Klarin, Troskot, Periš, Labor, Kovačev, Mudronja, Ježina, Milin.
Predstavnik kluba: KAŽIMIR BRAČANOV

Bio je to derbi koji je u pravom smislu riječi opravdao očekivanja. Gledatelji su mogli uživati u jednom pravom nadmetanju, u velikoj borbi i lijepim malonogometnim potezima. Crnica je ušla jako nervozno u utakmicu, rekli bi smo nedovoljno pripremljena za ovaj susret koji je bio sve samo ne lagan za lidera prvenstva. Nećemo ići toliko daleko pa reći da su bodovi bili upisani prije utakmice, ali nećemo puno ni pogriješiti ako konstatiramo da je ovo pouka i najbolji primjer kako Crnica ne smije shvatiti neozbiljno ama baš nikoga jer svi znaju igrati futsal, a pogotovo naši dragi prijatelji Jezerani koji su u nekoliko navrata imali lijepe šanse koje bi neki bolji i snalažljiviji napadači elegantno pospremili iza leđa vratara Baričića. Na sreću Crnice to se nije dogodilo i kad je momčad počela "gristi" od 7-8 minute sve je izgledalo drugačije, a za to se pobrinuo kapetan Belakušić koji je kapetanski poveo svoju momčad ka pobjedi rutinskim pogotkom. U tom periodu Crnica je značajno popravila svoju igru, a Dragan Radman je svojom lucidnošću naveo vratara Jajaša na pogrešku te poentirao za 2:0 , a tridesetak sekundi nakon toga i za 3:0. Ivan Perica stavio je točnu na "i" svojim slalolom i postavio konačni rezultat poluvremena 4:0. Sve je u tim trenucima izgledalo idealno, no umjesto da Crnica napravi pravi dogovor u svlačionici i taktiku kako dotući zaljuljane goste uslijedio je loš ulazak u drugo poluvrijeme  i Jezerani su na brzinu dali dva pogotka i pojavila se voda u ušima Crničana. Da stvar bude gora momčad je u tim trenucima skupila i pet akumuliranih prekršaja a na semaforu je bilo velikih 10 minuta do kraja.  Međutim, Dragan Vuković je sjajnim pogotkom skinuo svaku brigu s lica ljubitelja Crnice i postavio rezultat na 5:2. U tom periodu Jezera su pokušavala, ali jalovi pokušaju završavali su kontrama Crnice, a jednu takvu je iskoristio Dragan Radman u 36.minuti i tako postavio konačan rezultat utakmice, a svojim hat-trickom prometnuo sebe u najboljeg igrača utakmice.
S ovom pobjedom Crnica je ostala  lider prvestva sa 16 osvojenih bodova u 6 odigranih kola i sljedeći tjedan bit će jako težak test za momčad Željka Silova. Najprije u utorak u 20:30 na redu je kup susret u Murteru protiv prvoligaša Murtera. Ta utakmica za ambicije Crnice nema extra značaj niti najveći prioritet, ali je dobar test za uigravanje pred dvoboj sljedećeg kola kada Crnica gostuje protiv Mejaša. To će biti prava prilika da Crnica pokaže da zna, da može i da je zrela momčad.