ISPIT VRIJEDNOSTI POLOŽEN U GOSTIMA PROTIV TORCIDE

MNK TORCIDA Split - MNK CRNICA Šibenik - 1:4 (0:1)

Suci: Marijo Rajčić (K.Stari) i Robert Kulušić (Split)
Treći sudac: Filip Ljubičić (Split)
Delegat: Rajko Bošnjak (Vranjic)

Strijelci: 0:1 Ante Mijat 15.min., 0:2 Dragan Radman 24.min., 0:3 Joško Žarković 34.min., 1:3 Josip Juretić 34.min., 1:4 Dragan Radman 38.min.

Žuti karton: Ivan Perica i Dragan Radman (Crnica) / Josip Juretić i Tomislav Džeko (Torcida)

MNK TORCIDA SPLIT: Vranjković, Džeko, Dubavac, Matetić, Banić, Roić, Mijić, Nikolić, Juretić, Dominiković, Grubelić, Vodanović, Pavlović. Trener: Petar Matenda / Predstavnik kluba: Gordan Šangut

MNK CRNICA ŠIBENIK: Baričić, Mandić-Baranović, Perica, Radman, Bugarija, Žarković, Mijat, Vuković, Belakušić(kap.), Jurković, Đaković. Trener: Željko Silov  /  Predstavnik kluba: Dragan Mišić

Još jednu pravu prvenstvenu i prije svega rutiniranu utakmicu odigrali su šibenski malonogometaši na neugodnom gostovanju kod splitske Torcide na Gripama. Pobjeda je ostvarena na elegantan i impresivan način baš onako kako to čine iskusne momčadi koje uvijek daju do znanja što žele. Crnica se u ovoj utakmici pokazala kao momčad koja je mirno vodila utakmicu baš onako kako joj odgovara i upravo to je rezultiralo uvjerljivom gostujućom pobjedom, čak jedanaestom u trinaest kola. Torcida se pokazala kao neugodna momčad i nije bilo lako Crnici stvarati šanse i graditi igru. U pojedinim trenucima samo su sreća, okvir gola  i vratar Baričić  spašavali Crnicu od čistog zgoditka. Crnici se već dugo vremena isplati njezin napadački gard koji gaji i kojeg se forsira u igri i upravo taj način igre protivnicima ne omogućava da  uspiju zaključati svoja vrata. Mrežu Torcide načeo je Ante Mijat u 15. minuti nakon što je superiorno prošao sredinom terena nekoliko prepreka i elegantno desnom nogom pogodio desni kut nemoćnog vratara Torcide. Osim zgoditka Mijat je odigrao impresivnu utakmicu i bio naraspoloženiji igrač Crnice u ovom dvoboju. U drugom poluvremenu u 24.minuti sreća se osmjehnula Crnici kada je Dubavac snažnim šutem umalo matirao Baričića, a lopta se od stative odbila u kontru kome drugom nego Draganu Radmanu koji u maniri velikih strijelaca kažnjava sve što se može i postavlja 0:2. Četiri minute nakon toga Mijat odlično upošljava Joška Žarkovića na 7 metara s desne strane, a Žarković oči u oči s Vranjkovićem loptu plasira u "rašlje" Torcide za 0:3. Nadu Torcidi vratio je Josip Juretić smanjivši na 1:3 u 34.minuti. Da ne bi bilo drame i bilo kakog upitnika pobrinuo se Dragan Radman u 38. minuti i sa svojim 19. zgoditkom u sezoni postavio je rezultat na konačnih 1:4.
S ovom pobjedom Crnica je suvereno prva na tablici s 35 bodova. Prate ju Mejaši sa 27 bodova, Porto Tolero 23, Hajduk 22, Torcida 21, Kijevo 21 ...