Crnica slavila u Gospinom polju

12.2.2022. 22:37:14

Proljetni dio sezone otvorili su Square i Crnica utakmicom s čak devetom pogodaka u Dubrovniku. Domaćin je poveo u drugoj minuti susreta preko Gassmanna, ali do kraja poluvremena gosti iz Šibenika sasvim su preokrenuli rezultat u svoju korist točnije na pauzu se otišlo s rezultatom od 1:3. U nastavku domaćini su uspješno krenuli po smanjenje prednosti, ali ni to nije dugo potrajalo. Pri samom kraju, Squarea nije dobro odigrao golmanom-igračem te su Šibenčani to iskorsitili s dva gola u praznu mrežu. Utakmica je završila s utješnim pogotkom domaćina i rezultatom od 3:6 na semaforu.

Kontrolor suđenja: Antonijo Pejić

SQUARE: Alen Turuk, Maro Đuraš, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Mirko Hrkać, Niko Zrilić, Lujo Jurišić, Ivan Daničić- Kačić, Antonio Noković, Matej Perović, Facundo Martin Gassmann, Đino Peškura, Ante Franković, trener: Antun Bačić

CRNICA: Franko Bilić, Niko Škugor, Saša Subotić, Rafel Ferreira Lima, Marinko Šamija, Josip Jolić, Ivan Đaković, Marko Marčić, Paulo Katuša, Antonio Repić, Bruno Žilić, Josip Maleš, Antonio Perić, Josip Radić, trener: Mladen Perica

STRIJELCI: 1:0 Gassmann(3’), 1:1 Šamija (8′), 1:2 Perić (9′), 1:3 Rafinha (13′), 2:3 Hrkać (22′), 2:4 Šamija (29′), 2:5 Rafinha (39′), 2:6 Bilić (39′), 3:6 Duvančić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 6 (4+2); Crnica 6 (2+4)

KOMENTAR UTAKMICE:
U drugoj minuti susreta, nakon pogreške Turuka, gosti imaju veliku šansu za vodstvo sa sedam metara. Ipak, golman Turuk uz odličan blok Perovića sigurno hvata loptu. Iduća minuta već nam donosi prvi pogodak. Nakon izvođenja udarca iz kuta Gassmann iz prvog pokušaja pogađa ravno u golmana gostiju, ali iz onog drugog zabija za 1:0 vodstvo domaćina. Nedugo zatim novu priliku za Square kreirao je Noković koji je oduzeo loptu na gostujućoj polovici nakon čega je pokušao ugroziti mrežu Bilića, no udarac nije bio dovoljno precizan. Ponovno je slobodni udarac imala Crnica nakon akumuliranog prekršaja, a izveo ga je Subotić koji pogađa ravno u živi zid. Uslijedio je veliki šok za Square. U sedmoj minuti susreta Turuk izlazi iz golmanskog prostora i rukom zaustavlja pokušaj gostiju, te zarađuje direktni crveni karton. Crnica isključenje suparničkog glavnog golmana odlično iskorištava i nakon nekoliko propalih udaraca dolazi do izjednačenja. Strijelac za goste bio je Šamija. Gosti su nakon toga ponovno kreirali šanse, a nakon nekoliko obrana mladog golmana Jurišića dolaze i do pogotka. Sjajan i neobranjiv udarac uputio je Perić te tako potpuno okrenuo utakmicu u korist Šibenčana. U 13. minuti susreta sjajnu obranu upisuje Jurišić nakon pokušaja kapetana Škugora koji se našao pred golom. Ipak, u istoj minuti potpuno sam pred golmana domaćina izlazi Rafinha i bez poteškoća zabija za povećanje prednosti Crnice, 1:3. Square se poslijednjih nekoliko minuta počeo buditi te se igra preselila na gostujuću polovicu. U 17. minuti ozbiljniji šut uputio je Hrkać, no ravno u ruke Bilića. Domaćini su odmah nakon toga imali i priliku iz slobodnog udarca, ali nakon par dodavanja lopta se nesretno odbila pored gola. Do kraja poluvremena nije bilo izglednijih prilika, te se na odmor otišlo sa zasluženom prenošću gostiju.

Prvu priliku u nastavku kreirao je Hrkać za domaćine. Izvukao se po lijevoj strani, ali lopta odlazi visoko preko gola. Odmah idući napad Hrkać se iskupio pogotkom i tako smanjio prednost Šibenčana na 2:3. U 24. minuti bilježimo dva pokušaja gostiju. Prvo je iz daljine udarac uputio Repić kojemu sjajno brani Jurišić, a nakon njega je pokušao i Škugor koji pogađa vratnicu. Dvije minute kasnije priliku za goste imao je i Žilić, ali još jednu odličnu obranu upisuje mladi Jurišić. S druge strane je pokušao Đuraš, a ovog puta Bilić spašava mrežu gostiju. U 29. minuti dogodila se nespretnost u obrani Squarea u kojoj se našao Šamija i nekako ugurao loptu u mrežu te svojim drugim pogotkom vraća prednost od dva razlike za Crnicu. Deset minuti prije kraja Square uvodi golmana-igrača kako bi smanjio prednost. Ponovno se igra preselila na gostujuću polovicu, a prvi opasniji udarac uputio je Duvančić koji se od bloka odbija u korner. Nakon izgubljene lopte Sqaurea na praznu baru pokušao je zabiti Žilić, no na sreću domaćina lopta je pogodila okvir gola. Pritisak domaćina iz napada u napad bio je sve veći. U 38. minuti Đuraš je imao dosta prostora za opasniji šut koji ipak nije bio dovoljno precizan i lopta je otišla poviše gola. Novi pogodak vidjeli smo minutu kasnije i to nakon novog pokušaja na prazan gol. Strijelac je bio Rafinha kojemu je to drugi gol na ovoj utakmici. Nije trebalo puno do potpunog sloma Squarea koji nije dobro iskoristio igru s golmanom-igračem. Novi gol na praznu branku ovoga puta zabio je golman gostiju Bilić. Ipak, u zadnjoj minuti susreta utješni pogodak za domaće postiže Duvančić i tako privodi ovu utakmicu te ujedno i prvo kolo u novom dijelu sezona kraju. Konačni rezultat na semaforu bio je 3:6.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala CROfutsal