CRNICA POTOPILA HAJDUKA S JEDANAEST KOMADA

28.11.2017. 17:07:39

U utakmici četvrtfinala kupa Dalmacije koja je odigrana na Baldekinu u utorak u 18:30 sati Crnica je uvjerljivo pobijedila momčad Hajduka. Od samo početka Crnica se postavila ga gazda i bilo je jasno da će ovo biti jednosmjerna utakmica. U 2.minuti Škugor je iz sjajne akcije pogodio prećku, da bi Radić dvadesetak sekundi kasnije promašio nemoguće, prazan gol. Ipak, 90 sekundi inspiracije Šamije u dva navrata, a potom i Mijata odvode Crnicu u vodstvo od čak 3:0. Hajduk je bio nemoćan, a Crnica rastrčana, a Jelovčić je svako malo rotirao igrače tako da tempo nije padao. Sredinom prvog poluvremena Vuković i Mijat u lijepim prigodama mogli su povisiti vodstvo, ali Tešija je spašavao u zadnji trenutak. U 14.minuti Škugor sjajno prolazi, šutira, ali za malo pokraj gola. Minutu nakon nakon minijature Šamije i Perišića Ivan Škugor dovodi Crnicu u vodstvo 4:0. U 16.minuti opet Ivan Škugor pogađa za velikih 5:0 i postiže svoj drugi zgoditak. U 17.minuti Jelovčoć je dao prigodu ponajboljem junioru Tonćiju Ljubiću koji se dva puta do poluvremena našao u dobrim prigodama, ali nije poentirao. Poluvrijeme je tako sasvim zasluženo završio rezultatom 5:0. Uz ljubića Crnica je drugo poluvrijeme započela s Radajem na vratima, a Hajduk je počeo odmah napadati s Laurom u ulozi igrač-vratar. Takvu igru odmah kažnjava Vuković i u 21.minti povisuje na 6:0. U 22.minuti Laura pravi kazneni udarac na Vukoviću, a igrači podržavaju mladog Ljubića da ga izvede, a on rutinski pogađa za 7:0. U 23.minuti Ljubić sjajno prolazi i pogađa za 8:0. U 25.minuti  trener Jelovčić dao je prigodu još dvojici juniora Marčiću i J.Matkoviću koji su se uklopili u dobru igru Crnice. U 28.minuti na asistenciju Marčića Josip Radić pogađa za čak 9:0. U 31.minuti Marčić prvo pogađa stativu, a odmah u nastavku akcije postiže svoj seniorski prvjenac za Crnicu te postavlja rezultat na 10:0. U 33.minuti Jure Matković sjajno pogađa za 11:0 i takođe upisuje svoj prvi seniorski pogodak. Sjajno! U 35.minuti Marino Tešija smanjuje na 11:1, a odmah nakon toga Ante Roso pogađa za 11:2. Gotovo cijelo drugo poluvrijeme Crnica je odigrala u nikad mlađem sastavu koji su činili Matković, Marčić, Ljubić, Perić, Radić, Škugor i vrlo malo Vuković dok ostali nisu ni ulazili u igru.
Do kraja utakmice reziltat se nije mjenjao i Crnica je upisala pobjedu 11:2 i tako je doslovno pomela momčad Hajduka. Najbitnije od svega je prolaz, nije bilo ozljeda i igrači nisu imali veliki napor. Čestitke svima!

MNK CRNICA - MNK HAJDUK Split - 11:2 (5:0)

Datum: 28.11.2017. u 18:30 sati
Četvrtfinale kupa Dalmacije
Sportska dvorana: "Baldekin"
Gledatelja: 100
Sudac 1: Vedran Babić (Split); Sudac 2: Edo Vulić (Split);
Delegat: Branko Kurtaj (Šibenik)

Strijelci: 1:0 Šamija 3', 2:0 Šamija 4', 3:0 Mijat 5', 4:0 Škugor 15', 5:0 Škugor 16', 6:0 Vuković 21', 7:0 Ljubić 22', 8:0 Ljubić 23', 9:0 Radić 29', 10:0 Marčić 31', 11:0 Matković 34', 11:1 Tešija 35', 11:2 Roso 35'