13. kolo, SD Baldkin, subota 25.2.2017. u 20:15 h

Suci: Marijo Rajčić i Miloslav Šimac (Split)
Delegat: Oliver Živković (Šibenik)

MNK CRNICA - MNK USTANIK - 7:1 (3:0)

CRNICA: Robert Mišković, Josip Vukičević, Mario Žumberac, Josip Bačelić, Dragan Radman, Mirko Jurjević, Ante Mijat, Dragan Vuković, Stjepan Perišić, Marinko Šamija, Ante Kosor, Marko Peran, Filip Radaj, trener: Robertino Jelovčić

USTANIK: Nediljko Lešina, Blago Gašpar, Mario Mikulić, Petar Kljenak, Ivan Čapin, Ante Dragošević, Miroslav Grgić, Marin Romić, Ivan Vukoja, trener: Željko Kovačević

STRIJELCI: 1:0 Radman (7′), 2:0 Radman (13′), 3:0 Perišić (15′), 4:0 Šamija (23′), 5:0 Šamija (31′), 6:0 Šamija (31′), 7:0 Šamija (32′), 7:1 Dragošević (33′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 8 (3+5) ; Ustanik 8 (6+2)

ŽUTI KARTONI: Jurjević (16′), Mijat (28′) – CRNICA; Kljenak (20′), Grgić (38′) – USTANIK

KOMENTAR UTAKMICE:
Prvu veliku priliku imaju gosti. Igrala se 4.minuta kada Gašpar izlazi sam pred vratara Miškovića, koji sjajnom reakcijom brani njegov pokušaj. Uzvratili su domaći u slijedećoj minuti; Radman je s desne strane ubacio u sredini za Perišića čiji udarac sa 6-7 metara lijepo brani Lešina. Crnica je povela u 7.minuti; Radman je ostao slobodan na 9 metara od gola gostiju i špicem zabio za 1:0! Isti igrač u 13.minuti povećava vodstvo domaćina, kada iz drugog pokušaja iskosa s lijeve strane zabija za 2:0! Dvije minute kasnije Perišić je odigrao glavnu ulogu u lijepoj akciji domaćih, te na koncu na dodavanje Vukičevića sa 7-8 metara zabija za 3:0! Mogli su domaći do odmora otkloniti sve dvojbe oko konačnog ishoda, no najprije je Žumberac u 19.minuti pogodio vratnicu, da bi pred odlazak na odmor Mijat iz akumulacije pucao pored gola. Na odmor se tako otišlo s prednošću Crnice 3:0!
U 23.minuti Crnica dolazi do novog zgoditka. Šamija je s 10ak metara zabio pored nesigurnog Lešine za visokih 4:0! U 28.minuti bilježimo nevjerovatan promašaj Vukovića koji na dodavanje Mijata s desne strane s 3-4 metra promašuje prazan gol! U 31.minuti nakon kombinacije s Radmanom odmjerenim udarcem s 10ak metara na 5:0 povisuje Šamija! Isti igrač zabija još jednom samo 15ak sekundi kasnije za 6:0! U situaciji 3 na 1 uz strijelca Šamiju sudjelovali su još Perišić i asistent Radman. Gosti seriju domaćih pokušavaju zaustaviti time-outom, no po povratku na parket Šamija nastavlja svoj niz i na dodavanje Perišića iz blizine zabija za 7:0! Uzvratili su gosti u 33.minuti lijepim golom Dragoševića koji s lijeve strane pogađa suprotni kut za 7:1! Pokazat će se to kasnije i konačnim rezultatom. Jelovčić je u završnici susreta dao priliku igračima s manjom minutažom, pa je tako na gol stao juniorski vratar Radaj. Crnica je tako ostvarila pobjedu kojom je došla na samo bod od vodećeg Kijeva, te je situacija za Šibenčane sada znatno povoljnija od prošlog tjedna kada je nakon poraza u Kninu smjenjen trener Boro Matan.