DVORANA BALDEKIN, SRIJEDA 16.12. U 20:15 SATI

Gledatelja: 500

MNK CRNICA - MNK SOLIN - 4:1 (1:1)

Suci: Andej Topić i Marijo Rajčić

Delegat: Mario Jurić

Strijelci: 1:0 Radman u 11.min., 1:1 Duvnjak u 19.min., 2:1 Radman u 22.min., 3:1 Vukičević u 23.min., 4:1 Žarković 35.min.

MNK CRNICA: Baričić, Zorica, Grubišić, Vukičević, Mandić-Baranović, Perica, Radman, Čivljak, Žarković, Mijat, Vuković, N.Škugor. Trener: Robertino Jelovčić, Predstavnik kluba: Dragan Mišić

MNK SOLIN: Odža, Rađa, Juras, Kardum, Marić, Andrijašević, Nikolić, Tomičić, Jurjević, Duvnjak, Kovačević, Miloš.

Trener: Teo Strunje

U pravoj finalnoj utakmici pred odlično popunjenim gledalištem Baldekina Crnica je sasvim zasluženo pobijedila prvoligaša Solina tako po prvi put osvojila malonogometni kup Dalmacije. Utakmica je od samog početka nudila draž jer su se nadmetale dvije kvalitetne momčadi od kojih je Crnica u svakom segmentu znala što hoće i usmjeravala utakmicu na svoj mlin. U početnom ispitivanju snaga domaći su imali dobre prigode koje nisu uspjeli realizirati, ali to ih nije sputavalo u nastavku utakmice. Punih 11 minuta čekalo se na prvi pogodak, a njegov autor je kapetan Crnice Dragan Radman. Nije vodeća momčad Druge HMNL jug uspjela sačuvati prednost do poluvremena, dvije minute prije odlaska na odmor Duvnjak je, poslije stative, pospremio loptu u Baričićevu mrežu za 1:1. A onda, otvaranje drugog dijela kao iz snova za Crnicu. Žarković je ukrao jednu loptu, a golgeter Radmanova kalibra koristi odličnu asistenciju i zabija za oduševljenje klupe i tribina. Slavlje se nije ni stišalo, a već je još jedna lopta odsjela iza Odžinih leđa. Vratar Baričić daleko je rukom bacio loptu, Radman s desne proslijedio na suprotnu stranu do Vukičevića koji sigurno pogađa za 3:1. Pokušali su se gosti vratiti u utakmicu, pogodili su i još jednu stativu, ali odličnog Baričića nisu uspjeli savladati. Šest i pol minuta prije kraja uveli su i golmana igrača, nije više bilo vremena za čekanje, no, nije im se to isplatilo. Crnica je igrala sjajnu obranu, a onda u 35. minuti složila još jednu odličnu kontru i zabila i četvrti gol. Mijat je presjekao napad gostiju, odigrao za Vukičevića, on proslijedio Žarkoviću koji zabija za 4:1.

Zadnju minutu utakmice Crnica je "sakrila" loptu Solinjanima, stavila ih u kolo, a gledatelji su ustali i dugotrajnim pljeskom nagradili šibensku momčad za izniman uspjeh. Pokal pobjednika kupa kapetanu Crnice Draganu Radmanu uručio je gosp. Mario Jurić, izaslanik Hrvatskog nogometnog saveza. Crnica je s ovom pobjedom zaključila jednu impresivnu godinu i dala do znanja da je prava momčad, prava klapa i svojim nastupom svima je dokazala da se radi o momčadi koja zaslužuje biti prvoligaš. Svaki sport se igra zbog prave  atmosfere i gledatelja, a Crnica to ima, a uz to Crnica ima i kvalitetu.  Ovaj podvig šibenski malonogometaši trebaju shvatiti kao dodatni poticaj da na proljeće oplemene sve ono što su marljivo gradili u 2015. godini i da napokon ostvare svoje dugogodišnje ciljeve.

Na kraju utakmice Robertino Jelovčić sjao je od sreće. U njegovom nogama je stotine velikih utakmica, ali ova mu je posebno draga te je kratko rekao: "Ponosan sam na ovu pobjedu, na osvojeni kup, na današnji dan kojeg ću dugo pamtiti. Gledatelji su još jednom pokazali koliko cijene ovaj naš put, a onaj aplauz u zadnjoj minuti sve govori. Hvala svima koji su nas podržavali u ovoj godini, a možemo obećati još veće stvari u idućoj. Svima skupa želim sretne i blagoslovljene Božićne i novogodišnje blagdane."