Bod u Splitu

19.11.2021. 20:17:11

Na splitskim Gripama smo večeras vidjeli utakmicu u kojoj je domaćin dominirao velikom većinom susreta, a Šibenčani su ti koji mogu biti sretniji nakon ovog susreta jer su “izvukli” bod. Studenti su napadali, a golman Jolić je nizao obrane te tako sigurno bio prvo ime susreta. Susret je na kraju završio s netipičnim rezultatom, 0:0. AFCU u sljedećem kolu ide u goste Vrgorcu dok Crnica “dočekuje” Šibenik 1983.

Delegat: Tomislav Ćurković

UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Josip Juretić, Domagoj Čule, Ivan Tustonjić, Božo Sučić, Luka Pavlović, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Ivan Gotovac, Ante Mijić, Filip Kosor, Edo Radmilo, Ivor Šuljić, Toni Miliša, trener: Marin Mandić

CRNICA: Josip Jolić, Ivan Đaković, Vicenco Ćaleta-Car, Niko Škugor, Saša Subotić, Paulo Katuša, Šimun Popov, Vlado Andrijašević, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Josip Radić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI:

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 4 (0+4), Crnica 3 (2+1)

ŽUTI KARTONI:
Kljunak (26′) – UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Josip Jolić (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici vidjeli smo na isteku treće minute kada Juretić dodaje loptu Tustonjiću koji puca s 10-ak metara, ali Jolić to brani lakoćom. Samo pola minuta kasnije pokušao je i Kljunak, ali njegov udarac odlazi kraj gola. Počinjala je peta minuta kada Šuljić dijagonalom pronalazi Mijića koji potom puca zdesna iskosa, a njegov udarac završava na gredi. Pokušavali su i gosti u uvodnim minutama, ali obrana domaćina je to sve blokirala. Dvije prilike su imali domaćini na početku sedme minute kad su svoje udarce okušali Šuljić i Kosor, ali rezultat se nije mijenjao. Po jednu priliku na obje strane smo vidjeli dvije minute kasnije. Prvo je Andrijašević pokušao za goste, ali njegov udarac odlazi kraj gola. Već u idućem napadu Sučić pokušava na drugoj strani no vidjeli smo isti ishod. Tustonjić je okušao 20-ak sekundi kasnije svoj dalekometni udarac, ali lopta odlazi iznad gola. Isti igrač ponovno prijeti na početku 12. minute, ali njegov udarac s(p)retno brani Jolić. Opasno je potom na drugoj strani zaprijetio Katuša, ali nema promjene rezultata. Domaći nastavljaju s presingom te krajem 14. minute prijete preko Kosora, ali gostujući golman upisuje novu obranu. Nakon višeminutne inicijative domaće ekipe početkom 16. minute gosti prijete preko Šamije koji puca nakon solo-prodora, a njegov udarac odlazi tik kraj gola. Gosti su se potom malo probudili te u idućoj minuti prijete preko Šamije čiji udarac brani Jukić te Katuše čiji udarac odlazi iznad gola. Na isteku te iste minute Subotić izvodi korner, a Andrijašević puca no ponovno brani domaći golman. Nakon kratkog presinga gostiju domaći se vraćaju igri iz većine dotadašnjeg dijela susreta te prijete u nekoliko uzastopnih navrata, ali i dalje nema prvog pogotka na susretu, najviše zahvaljujući dobro raspoloženom gostujućem golmanu. Minutu prije kraja poluvremena lijepo prodire Andrijašević, dodaje Šamiji koji je gotovo u “mrtvom kutu”, ali puca no neprecizno. To je ujedno bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Na isteku prve minute nastavka susreta prijete domaći preko Juretića čiji udarac vršcima prstiju u korner odbija Jolić. Ni minutu kasnije ponovno su domaći u prilici, ali slabiji udarac Tustonjića lakoćom brani gostujući golman. Nastavili su domaći pritiskati te na isteku 23. minute dupli pas odigravaju Tustonjić i Crnjac, a posljednji puca no ponovno je na mjestu gostujući golman. Prvu priliku u drugom poluvremenu gosti upisuju u 24. minuti kada udarac Andrijaševića brani domaći golman. Uslijedio je potom period od nešto više od dvije minute bez prilika na obje strane, a onda na isteku 26. minute Žilić puca, a udarac brani Jukić. Minutu kasnije prijeti i Popov, ali ponovno brani domaći golman. Nakon par minuta bez prilike, u 28. minuti domaći u dva navrata preko Juretića prijete. Prvi udarac je obranio Jolić dok je drugi otišao iznad gola. U narednim minutama imale su obje momčadi svoje prilike, ali ništa što bi ozbiljnije uposlilo golmane. Na početku 32. minute izglednu priliku su imali domaćini kada Kljunak puca iskosa i pogađa stativu. Isti igrač prijeti i na isteku navedene minute u dva navrata. Prvi put je novu obranu upisao Jolić dok je drugi udarac otišao kraj gola. Kljunak je ponovno “na sceni” minutu kasnije kada Šamija gubi loptu na polovici terena, a nakon solo-prodora spomenuti igrač domaće ekipe puca iznad gola. Za domaće je na isteku 34. minute pokušao i Kosor, ali nova obrana gostujućeg golmana. Nastavili su domaći i u narednim minutama napadati, ali nekoliko narednih udaraca ili uspješno blokira gostujuća obrana ili lopta odlazi daleko od gola. Tri ipo minute prije kraja susreta nekoliko puta spomenuti Kljunak šalje dalekometna dva udarca. Prvi je odsjeo na stativi dok idući desetak sekunda kasnije brani Jolić. Dvije minute prije kraja susreta Gotovac se lijepo rješava Šamije, a potom i puca no novu obranu upisuje gostujući golman. Pola minuta kasnije prijete i gosti iz slobodnog kojeg izvodi Šamija, a njegov udarac odlazi tik kraj gola. To je ujedno bila i posljednja prilika na susretu te obje momčadi odlaze doma s bodom.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal