Bod iz Pule u ljepotici kola

4.11.2022. 23:26:04

U izuzetno uzbudljivom susretu 4. kola 1.HMNL Futsal Pula i Crnica su podijelili bodove odigravši 5:5! Prvi je to susret Puležana nakon povijesnog plasmana u Elitnu rundu UEFA Futsal Lige prvaka, a slavljeničku atmosferu “žuto-zelenih” poremetili su gosti iz Šibenika koji su većim dijelom susreta imali rezultatsku prednost, da bi na koncu Puležani s dva gola u završnici susreta izborili remi.

Delegat: Jurić Dragan

FUTSAL PULA: Darko Milanović, Igor Osredkar, David Mataja, Srđan Lolić, Niko Vukmir, Edvin Lorber, Danijel Moravac, Dean Moravac, Robert Grbić, Belmin Hasanbašić, Thomas Ignacio Baisel, Bernardo Difonzo, Manolo Bilić, Nikola Prelčec trener: Nijaz Mulahmetović

CRNICA: Žarko Luketin, Niko Škugor, Dragan Vuković, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Jolić, Nikola Badrov, Bruno Žilić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Badrov (5′), 1:1 Baisel (6′), 1:2 Radić (17′), 2:2 Milanović (31′), 2:3 Mudronja (32′), 2:4 Radić (35′), 3:4 Milanović (37′), 3:5 Žilić (38′), 4:5 Difonzo (39′), 5:5 Da. Moravac (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Pula 8 (6+2); Crnica 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI:
Grbić (13′), Lolić (17′), Mataja (18′) – FUTSAL PULA
Badrov (10′), Perić (19′), Copić (23′), Žilić (30′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Josip Radić (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Prvih par minuta prvog poluvremena igrači su odmjeravali snage i nametnuli aktivan tempo utakmice. U 5. minuti Badrov u solo prodoru prolazi dvojicu suparničkih igrača i zabija za vodstvo Crnice, 0:1. Na izjednačenje nismo dugo čekali. Već u idućoj minuti Biasel prizemnim udarcem s 10ak metara zabija kroz noge Luketina za 1:1. U 9. minuti dva uzastopna udarca Žilića izvrsno brani Milanović, sijevnula je kontra gostiju gdje Milanović brani dva lijepa udarca, lopta dolazi do vrha šesterca do Badrova kojeg nespretno ruši Oskedar. Dosuđen je kazneni udarac iz kojeg Radić dovodi u vodstvo Crnicu, 1:2! Do odmora su gosti mogli još jednom zabiti nakon što je Mataja startom nad luketinom načinio šesti akumulirani prekršaj, no Šamija puca visoko iznad gola. Zadnje dvije minute domaćini pokušavaju postići pogodak i na odmor otići s izjednačenjem, no unatoč uključenju Milanovića u igru, prvo poluvrijeme završava rezultatom 1:2 za goste.

Već u prvoj minuti nastavka gosti ozbiljno prijete. Copić se okreće na 6 metara i daje loptu u sredinu za Šugora koji puca pored gola. U 22. minuti Vukmir puca sa 9 metara, no Luketin brani njegov pokušaj. Nakon akcije Crnice lopta dolazi do Badrova na 9 metara kojeg ruše igrači Pule. Copić izvodi slobodan udarac snažnim šutom, ali Milanović brani. U nastavku Pula ima nekoliko prilika, a najbolju bilježimo u 25. minuti kada Milanović prebacuje preko cijelog terena za Baisela, ali Luketin ponovno brani. U 27. minuti nakon gužve na sredini terena, lopta dolazi do Copića koji puca sa 6 metara, ali Milanović i to brani. Nakon toga bilježimo vrlo dobar udarac Vukmira koji Luketin brani. Domaćinu se sredinom nastavka isplatila igra s Milanovićem u polju. Udarac Milanovića s 10ak metara zahvaća pred golom Badrova i vara vratara Luketina za 2:2. Nedugo zatim Badrov i Mudronja lijepo kombiniraju, ali lopta odlazi pokraj vratnice. U 32. minuti Luketin baca dugu loptu za Mudronju koji je nezadrživ u kontri, te u situaciji 1 na 1 zabija od vratnice za 2:3. U 35. minuti po sličnom scenariju gosti još jednom zabijaju. Luketin dodaje loptu za Radića koji nezadrživo prolazi kroz sredinu i zabija svoj drugi pogodak za 2:4. Futsal Pula napada s Milanovićem koji izvrsno puca u 37. minuti i zabija svoj drugi pogodak na utakmici za 3:4. U istoj minuti Luketin upisuje novu asistenciju protigravši Žilića koji izlazi sam pred Milanovića i zabija za 3:5. Puležani se vrlo brzo vraćaju u igru golom Difonsa koji s desne strane lijepo pogađa suprotni kut za 4:5. Već u sljedećoj akciji Difonzo pogađa vratnicu, a na odbijenu loptu natrčava Danijel Moravac i iz blizine zabija za izjednačenje – 5:5. Do kraja su Puležani mogli doći do potpunog preokreta, no 15 sekundi prije kraja Bilić iz lijepe prilike puca za malo pored gola. Ostalo je 5:5, izuzetno efikasna utakmica i na koncu možda i najrealniji ishod  susreta.

Tekst: CROfutsal