S.D. GRIPE, NEDJELJA 13.11.2016. U 21:00 h

Suci: Andrej Topić (Solin) i Ivan Mujan (Split)

MNK MEJAŠI: Lončar, Prgomet, Šarić, Budimir, Koljanin, Malenica, Jelavić, Mašković, Škarica, Jakovljević, Nasup(kap.)

MNK CRNICA: Mišković, Zorica, Žumberac, Ljubić, Radman(kap.), Costa da Silva, Vuković, Kosor, Jurković, Peran.
Trener: Boro Matan, Predstavnik kluba: Andrija Bakula

Žuti kartoni:
Jelavić, Škarica, Šarić (Mejaši)
Ljubić, Jurković, Žumberac, Costa da Silva (Crnica)

Nakon četiri ostvarene pobjede Crnica je gostovala na Gripama protiv Mejaša, momčadi koja koji nije osjetila slast pobjede u ovom prvenstvu. Crnica je u susret ušla oslabljena ne igranjem kartoniranih Šamije i Mijata te Bure koje je bio odsutan zbog poslovnih obveza. Predigra ove utakmice bila je jako zanimljiva s obzirom da je dva sata ranije završila utakmica između Hajduka i Kijeva neodlučenim rezultatom i Crnica je imala priliku da s pobjedom dođe samo na bod zaostatka Kijevu i Porto Toleru koji dijele prvo mjesto sa 16 bodova. Kako to obično biva, za tako nešto treba imati karakter, lavlje srce i koncentraciju, ali Crnica u ovoj utakmici to nije imala. Uz sve nabrojeno upitna je i kvaliteta postojećeg kadra jer igrač da bi bio kvalitetan i borio se za prvaka mora u kontinuitetu igrati na visokom nivou, a šibenski malonogometaši dobru utakmicu pruže povremeno i to samo na Baldekinu, a čim prođu "Boraju" i krenu prema Splitu njihova prepotencija sputa i onaj minimum kvalitete koji posjeduju. Kako drugačije opisati momčad koja golove prima isključivo na račun individualnih grešaka i ne samo ovu utakmicu nego od početka prvenstva. Sreća u nesreći svih problema Crnice je što je liga itekako zanimljiva i neizvjesna  pa i ovako neprepoznatljiva Crnica zaostaje samo četiri boda za prvoplasiranim, a već sljedeće kolo na Baldekinu ima priliku pobjedom doći samo na bod do Porto Tolera. Što se tiče utakmice protiv Mejaša zaista nema potrebe ulaziti u analizu, dovoljno je reći da je poluvrijeme završilo 3:0 za domaćina, a da je bilo pravde domaćin je mogao iskoristiti otvorenu igru Crnice i voditi s većom prednosti. U drugom poluvremenu na parket je izašla neka nova Crnica i odmah postigla zgoditak. U prve tri minute nastavka Crnica je mogla "masakrirati" Mejaše, ali nakon pet neiskorištenih šansi Mejaši zasluženo zabijaju iz slobodnjaka sa 7 metara. Zadnjih desetak minuta pokušala je Crnica s igračem-vratarom, ali od bezbroj šansi uspjela je zabiti samo dva zgoditka. Kad je Crnica smanjila na 4:3 na semaforu je bilo do kraja čak 6:12 minuta i u tom trenutku se činilo da će Crnica preokrenuti utakmicu u svoju korist, ali na žalost od toga nije bilo ništa. Uopće nema smisla spominjati što je sve Crnica promašila u zadnjih nekoliko minuta i nevažno je tko je promašivao nemoguće, ali bitno je to da važni bodovi nisu osvojeni i da je opet tisuću upitnika pred nama.
U srijedu u 21:00 Crnica igra kup susret protiv Jezera na Baldekinu i upravo ta utakmica je važna da se momčad kompletira, konsolidira i vrati u život.