Biokovsko finale - Novo vrijeme i Vrgorac

12.5.2019. 13:45:10

U finalu prvenstva Hrvatske u sezoni 2018./19. nastupiti će aktualni prvak Hrvatske Mnk Novo vrijeme i Vrgorac. I jedna i druga momčad dvokorakom su ušle u finale preko Futsal Dinama i Squarea i na taj način demonstrirali svoju moć. Sigurno nas čeka fantastično atraktivno finale, prepuna dvorana i prava promocija futsala.

⬇️
Izvještaj portala Crofutsal o događanjima u Vrgorcu:

U uzvratnom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Vrgorac je slavio protiv dubrovačkog Squarea, izborivši tako finale gdje će odmjeriti snage s rivalima iz Makarske. U izuzetno uzbudljivom susretu odigranom pred prepunim tribinama vrgoračkog Doma sportova, Vrgorac je slavio rezultatom 6:3 i tako po treći put izborio plasman u finale doigravanja. Mogu li Vrgorčani iz trećeg pokušaja doći do povijesnog naslova prvaka znat ćemo nakon “biokovskog finala”, gdje nas bez dvojbe očekuju uzbudljivi susreti dostojni finala.

Delegat: Miroslav Dugeč

VRGORAC: Marko Odža, Ante Kraljević, Zdravko Turić, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Toni Jelavić, Ante Babić, Marko Gašpar, Luka Suton, Valerije Jurić, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Vjeko Raos, Dejan Rašić, trener: Pjer Malvasija

SQUARE: Zoran Primić, Leonardo Dos Santos Pele, Haron Džanković, Emir Spahić, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Josip Nebergoj, Blago Gašpar, Bruno Sarruf Guimaraes Bruninho, Ante Daničić, Alen Turuk, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 1:0 Martinac (2′), 2:0 Jelavić (3′), 2:1 Cvjetković (19′), 2:2 Pele (21′), 3:2 Jelavić (25′), 4:2 Babić (27′), 5:2 Jurić (36′), 5:3 Gašpar (38′), 6:3 Martinac (40′)

ŽUTI KARTONI: Odža (5′), Babić (8′), Pervan (9′), Kraljević (16′), Jurić (26′) – VRGORAC
Primić (2′), Bruninho (8′), Kuraja (10′), Turić (11′), Gašpar (40′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Toni Jelavić (VRGORAC)

KOMENTAR UTAKMICE:
Vrgorčani su u susret ušli oslabljeni neigranjem ozlijeđenog Luke Sutona koji je ipak bio u zapisniku, dok su gostima nedostajali kartonirani Đuraš i ozlijeđeni Šulić. Kod gostiju se u momčadi našao proslavljeni nogometni reprezentativac Bosne i Hercegovine Emir Spahić, no nije ostavio značajniji učinak na parketu. Već na predstavljanju momčadi vidjelo se da nas očekuje burna utakmica, jer je u dvorani stvoreno sjajno navijačko ozračje. Uz domaće “Kamenjare”, dobru podršku imali su i goste koje je došla podržati brojna i zaista bučna skupina navijača.
Vrgorčani su odlično ušli u utakmicu, te već u prvoj minuti prijete preko Jelavića čiji udarac brani Primić. U 2.minuti Jurjević dugom loptom proigrava Jurića koji se lijepo oslobodio svog čuvara i s desne strane izišao sam pred Primića koji ga ruši, a sudac Mujan bez oklijevanja pokazuje na “najstrožu kaznu”. Iz penala je Martinac siguran za 1:0 Vrgorčana. U 3.minuti ponovno se trese mreža gostiju. Udarac Jurića Primić odbija, a na odbijenu loptu natrčava Jelavić i s vrha kaznenog prostora zabija za 2:0! U 4.minuti u 3 je poteza izigrana obrana gostiju, Kraljević je dodao loptu za Jelavića koji ostaje sam na 7 metara od gola, no ovoga puta Primić brani njegov udarac. U 5.minuti duel Daničića i vratara Odže u kaznenom prostoru gostiju sudac Mujan okarakterizirao je kao prekršaj za “najstrožu kaznu”. Odgovornost je preuzeo sam Daničić, no vrgorački vratar brani njegov udarac. Vrlo brzo su uzvratili domaći preko Jurića, čiji udarac s lijeve strane prolazi tik uz suprotnu vratnicu. U 6.minuti sreća spašava goste kada na dodavanje Kraljevića spretno pred golom reagira Kozarić, no ispriječila se vratnica. Nakon uvodnih minuta dinamične i uzbudljive igre, uslijedilo je kratko razdoblje bez većih uzbuđenja, a onda u 10.minuti Jelavić izlazi sam pred Primića, no gostujući vratar izlazi kao pobjednik iz ovog dvoboja. U 14.minuti gosti su zaprijetili preko Pelea, čiji lucidan pokušaj vratar Odža odbija u korner. U 17.minuti Daničić je nakon kombinacije gostiju izišao sam pred Odžu, no domaći vratar je i dalje nesavladiv. U slijedećoj minuti zaprijetio je Spahić nakon kombinacije s Kurajom, no nedostajalo je preciznosti. Inicijativu su gosti okrunili zgoditkom u 19.minuti kada se Cvjetković oslobodio Pervana i udarcem s 10ak metara savladao Odžu za 2:1! Na odmor se tako otišlo s minimalnom, no i više nego zasluženom prednošću domaćina.
U nastavku su prvi zaprijetili gosti, no udarac Pelea brani Odža. Uzvratio je Jurjević s poveće distance, a njegov silovit udarac nagnao je Primića na paradu. Na isteku prve minute nastavka gosti dolaze do izjednačenja. Pele je s lijeve strane ostao sam pred Odžom, te pogađa njegov bliži kut za 2:2! U 25.minuti Vrgorac se vraća u vodstvo sjajnim zgoditkom Jelavića. Jurjević je iz kornera s lijeve strane dao kratku loptu za Jelavića, koji s 10ak metara fantastično zabija za 3:2! U 27.minuti još se jednom trese mreža gostiju. Jelavić je zaprijetio iz slobodnog udarca s 10ak metara, Primić je njegov prizemni udarac odbio, a na odbijenu loptu spretno reagira Babić i u duelu s Bruninhom zabija za 4:2! No domaći već u 29.minuti ulaze u problem s prekršajima, te slijedeći prekršaj gostima donosi kazneni udarac s 10 metara. U 33.minuti bilježimo dobru priliku gostiju, no udarac Bruninha s 10ak metara Odža atraktivno brani. Od 35.minute gosti igraju s Cvjetkovićem u ulozi golmana-igrača, a to u slijedećoj minuti kažnjava Jurić kada sa svoje polovice preko cijelog terena zabija za 5:2 i dovodi “nebeskoplave” na prag finala. Nadu gostima vraća Gašpar golom sa 7 metara s lijeve strane za 5:3, no sve dvojbe otklonio je Martinac uabivši u poslijednjoj minuti za konačnih 6:3! Vrgorčani su zasluženo izborili finale, gdje će protiv Novog Vremena Apfel igrati za naslov prvaka Hrvatske, te vjerujemo kako nas očekuju spektakularni dvoboji ovih rivala koji jamče istinski spektakl pred prepunim tribinama.