Veliki bod iz Makarske

4.12.2021. 20:05:01

Vrlo uzbudljivu utakmicu imali smo prilike pogledati večeras u Makarskoj. Domaćini su brzo poveli, a do 14. minute i došli do velika tri gola prednosti. Pogađali su u tom periodu dva puta Suton i jednom Gašpar. Bude se potom i gosti te preko Popova i Subotića do 18. minute smanjuju na gol zaostatka, ali već u idućoj minuti Pulinho vraća svoju momčad na +2. Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti te u 25. minuti dolaze na -1 preko Katuše, ali vodstvo od dva gola prednosti svojoj momčadi vraća drugim pogotkom Pulinho u pretposljednjoj minuti susreta. Do kraja utakmice borbeni Šibenčani golovima Šamije i Andrijaševića dolaze do remija te se rezultatom 5:5 završila ova zanimljiva utakmica u Makarskoj.

Kontrolor suđenja: Danijel Janošević

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Toni Jelavić, Jakša Herceg, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Sesar, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, trener: Armando Škorlić

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Vicenco Ćaleta-Car, Saša Subotić, Paulo Katuša, Šimun Popov, Vlado Andrijašević, Marinko Albert Šamija, Josip Radić, Josip Jolić, Ivan Đaković, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Suton (4′), 2:0 Gašpar (8′), 3:0 Suton (14′), 3:1 Popov (15′), 3:2 Subotić (18′), 4:2 Pulinho (19′), 4:3 Katuša (25′), 5:3 Pulinho (39′), 5:4 Šamija (39′), 5:5 Andrijašević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 6 (2+4); Crnica 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI:
Andrijašević (22′), Subotić (26′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Marinko Albert Šamija (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Već od početka utakmice domaćin kreće ofanzivno i niže šansu za šansom. Do prvog pogotka na susretu dolaze upravo domaćini kada u 4. minuti lijepo s desne strane prolazi Horvath te pronalazi Sutona na 4-5 metara, a on potom i zabija. Do novog pogotka na susretu je došlo četiri minute kasnije kada Gašpar puca s nekih desetak metara, a kvalitetna reakcija Bilića izostaje. Dojam je kao da nije vidio loptu od nekog od igrača ispred sebe. U 11. minuti Lasić pokušava udarcem  sa desne strane doći do pogotka, ali golman gostiju brani. Ponovno Makarani napadaju, Pulinho dodaje Jelaviću, ali i ovo zaustavlja gostujući vratar. Bio je to dobar pokušaj, ali bezuspješan. 14. minutu je pokazivao semafor kada na asistenciju Sanza Suton zabija svoj drugi pogodak na utakmici te povisuje prednost domaćina na tri gola. Svega nekoliko sekundi nakon primljenog pogotka nakon lijepe asistencije Radića Popov zabija za 3:1. Uputili su Makarani još nekoliko udaraca prema vratima, ali obrana Crnice uspijeva sve zaustaviti. U 17. minuti Suton zamalo postiže autogol, ali na svu sreću Makarana pogodio je pokraj gola. Dvije minute do kraja prvog poluvremena ponovno se na terenu našla početna petorka Novog Vremena. Kazazić je iz prve pucao i pokušao iznenaditi Bilića, no bila je to prebrza reakcija i nije uspio u svom naumu. Odličnu akciju gostiju smo vidjeli u 18. minuti kada Subotić na asistenciju Katuše ostaje sam i zabija za 3:2. Ali ni tu nije kraj golovima u prvom poluvremenu. Samo minutu kasnije Pulinho na asistenciju Blage Gašpara zabija za 4:2 i sa tim rezultatom igrači odlaze na odmor.

U drugom poluvremenu gledamo nešto izjednačeniju utakmicu te su u uvodnim minutama obje momčadi imale svoje prilike, a na novi pogodak smo čekali do 25. minute kada Šamija lijepo pronalazi Katušu koji zabija za 4:3. Ponovno su se potom s prilikama izmijenjivale obje momčadi no golmani su bili na razini. Zaigrali su gosti u nekoliko navrata i s Bilićem kao golmanom-igračem. S obzirom na bolju obranu obje momčadi dosta dugo se čekalo na novi pogodak. Tekla je pretposljednja susreta kada Pulinho zabija svoj drugi pogodak na susretu i ponovno dovodi svoju momčad na dva gola prednosti. Bacili su potom gosti sve karte u napad i maksimalno riskirali što im se na kraju i isplatilo. Prvo je Šamija u pretposljednjoj minuti poentirao za novo smanjenje na jedan pogodak zaostatka, a potom i Andrijašević u posljednjoj minuti susreta zabija za konačan rezultat 5:5 Vrlo uzbudljiv susret je tako završio podjelom bodova čime mogu biti zadovoljniji Šibenčani koji su u posljednja tri kola upisali pet bodova i odmakli se od zadnjeg mjesta dok su Makarani nakon osam odigranih utakmica na 12 bodova i petom mjestu prvenstvene ljestvice. Obje momčadi su odigrale osam od planiranih devet kola. Crnica još nije odigrala utakmicu protiv Pule odgođenu zbog pojave koronavirusa u svlačionici Puležana dok Novo Vrijeme nije odigralo svoj susret protiv Olmissuma koji je odgođen kako bi Omišani mogli odigrati kup utakmicu protiv Dinama.

Izvor: Izvještaj prenesen sa portala CROFUTSAL