VELIKA SPLITSKA VEČER

16.11.2018. 19:52:46

U dalmatinskom derbiju 7.kola Prve HMNL Crnica slavi velika tri boda na Gripama protiv najtrofejnijeg hrvatskog kluba svih vremena. Od samog početka utakmice igralo se tvrdo i nije se umiralo u velikoj ljepoti futsala. I jedna i druga momčad imale su mnoštvo nepotrebno isforsiranih pogrešaka, a nekoliko sjajnih prilika na obje strane sigurno su obranili vratari Luketin i Mišković. Sve ono najdramatičnije u prvom dijelu dogodilo se zadnjih 52 sekunde. Najprije je dosuđen šesti akumulirani prekršaj za domaćina uz burne proteste igrača Crnice, a onda u sljedećem napadu Luketin brani fenomenalnu priliku Vukičevića koju su mnogi vidjeli već u golu. Nepopularnim rezultatom 0:0 završen je prvi dio. U drugom poluvremenu Split je krenuo agresivnije, ali Crnica je odoljevala svim napadima. U 24.minuti uslijedio je potez koji može samo majstor ovoga sporta. Josip Vukičević primio je loptu između dva igrača Splita, oslobodio ih se čudesno i matirao nemoćnog Luketina. Preostalo je samo zapljeskati! U 27.minuti još jedan veliki potez igrača Crnice. Šamija se na centru oslobodio jednog domaćeg igrača, odigrao dupli pas sa Ivanom Škugorom te Šamija lobuje Luketina za 0:2. Nakon niza sjajnih obrana u 31.minuti Mišković nepotrebno griješi na dvanaest metara od vratiju i Ćorluka smanjuje na 1:2. Split je dodatno pritiskao, ali opet je Crnica imala dvije prave progode koje nije zabila.
U utakmici se osjetio izostanak Perića zbog žutih kartona, a da stvar bude gora ozljedio se kapetan Dragan Vuković u prvom poluvremenu, a Alen Protega u drugom poluvremenu te je Mladen Perica imao velikih problema u rotaciji.
U 36.minuti Crnica iz kontre kažnjava domaćina kada Vukičević na stativi poentira za 1:3. Split je krenuo na sve ili ništa s igračem vratarom , a to kažnjava Subotić u predzadnjoj minuti susreta ua 1:4. Do kraja susreta Mišković je sjajno čuvao svoja vrata i Crnica slavi veliku splitsku pobjedu.
Sljedeći petak u 19:00 sati Crnica na Baldekinu dočekuje splitski AFC Universitas u novom derbiju 8.kola Prve HMNL. Medicinska služba kroz ovaj tjedan će imati pune ruke posla sa ozljeđenim igračima za koje se nadamo da će što prije biti na raspolaganju.

Prva HMNL - 7.kolo
Petak, 16.11.2018. u 19:30 sati
SD Gripe, gledatelja 300

Suci: J.Dujmić(Rijeka), S.Soldatić(Potpićan), S.Lukin(Krk), M.Šimac (Split); delegat: A.Pejić(Podstrana)

FC SPLIT - MNK CRNICA - 1:4 (0:0)

FC SPLIT: Luketin, Kosor, Marić, Ćorluka, Sekulić, Pavlović, Čižmić, Vladović, Hrstić, Rendić, Suton, Jurjević, Kirevski, Tešija; trener: Alen Delpont

MNK CRNICA: Mišković, Radaj, Vukičević, N.Škugor, I.Škugor, Subotić, Protega, Vuković (kap.), Jelovčić, Šamija, Radić; trener: Mladen Perica Štrla

Strijelci: 0:1 Vukičević 24', 0:2 Šamija 27', 1:2 Ćorluka 31', 1:3 Vukičević 36', 1:4 Subotić 39'

Tekst: H.Miočević