Velika pobjeda u Makarskoj

30.4.2021. 21:05:24

U Makarskoj je odigran prvi susret polufinala play-offa između Novog Vremena Apfel i Crnice, a slavili su Šibenačni rezultatom 1:3. Golove za Crnicu postigli su Stojković i Šamija, koji je bio dvostruki strijelac. Šibenčani su tako došli na korak do plasmana u finale, a uzvratni susret igra se sljedeći vikend na šibenskom Baldekinu.

Kontrolor suđenja: Željko Franić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Karlo Antunović, Gabrijel Lasić Rodrigo Dos Santos Pereira, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

CRNICA: Franko Bilić, Vicenco Ćaleta-Car, Niko Škugor, Saša Subotić, Roko Burčul, Nikola Matijević, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Josip Jolić, Ivan Đaković, trener: Mladen Perica

STRIJELCI: 0:1 Stojković (10′), 0:2 Šamija (18′), 0:3 Šamija (26′), 1:3 Brkić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 7 (2+5), Crnica 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Jelavić (10′), Horvath (10′), Brkić (25′)- NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Marinko Šamija (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Prvu prijetnju vidjeli smo već nakon nekoliko sekundi. Jelavić je povukao brzu kontru, potom odlično uposlio Brkića, čiji je udarac iz neposredne blizine završio u bloku. Minutu kasnije ponovno je Brkić u glavnoj ulozi. Najprije je pretrčao cijeli teren, nakon čega je uslijedio udarac, koji je bez većih problema ukrotio  Bilić. U četvrtoj minuti vidjeli smo odličnu akciju domaćina. Igrači Novog Vremena u nekoliko su poteza izigrali gostujuću obranu, potom je Pulinho krasno petom uposlio Osredkara, koji puca, a Ćaleta-Car u posljednji trenutak čisti s gol-linije. U 5. minuti bilježimo i prvi pokušaj  Crnice. Šamija je krenuo u solo-prodor, nakon kojeg je pucao, ali lopta je otišla pored lijeve vratnice. Minutu kasnije, u izglednoj poziciji za postizanje pogotka  našao se Bajrušović, no njegov udarac brani Bilić. Lopta se potom odbila do Pulinha, čiji pokušaj ponovno zaustavlja raspoloženi Bilić. Dvije minute kasnije Brkić je opalio s deset-ak metara, međutim lopta nije išla u okvir gola. U 9. minuti vidjeli smo dvije velike prilike Makarana. Vedran Kazazić fauliran je na malo više od 10 metara, te je odlučio sam izvesti prekid. Uputio je oštar prizemni udarac, no Bilić je odbio u korner. Udarac iz kuta izveo je Osredkar, koji je poslao fantastičnu poluvisoku loptu za Vukovića, čiji je volej odsjeo pored vratnice. Samo minutu kasnije Crnica je povela. Osredkar je izgubio jednu loptu duboko na polovici Crnice, te je Matijević povukao brzi kontranapad. Premda je i sam mogao završiti akciju, odlučio je uposliti Stojkovića, koji rutinski zabija za vodstvo Šibenčana. Mogli su gosti već u sljedećem napadu povećati svoju prednost, no udarac Radića zaustavio je Bašković. Tri minute kasnije svoj udarac okušao je i Perić. Bio je u dobroj poziciji, te se odlučio gađati suprotni kut, no lopta je otišla pored gola. U 15. minuti bilježimo novu priliku domaćina. Pulinho je uputio oštar udarac s deset-ak metara, međutim Bilić je to uspio zaustaviti. Četiri minute kasnije, gosti postižu i drugi pogodak. Bila je to uigrana akcija iz prekida. Stojković je poslao brzu dijagonalu za Šamiju, koji snažnim udarcem probija Baškovića. U posljednjoj minuti prvog poluvremena vidjeli smo još dvije izgledne šanse Makarana. Riječ je o pokušajima Osredkara i Brkića iz neposredne blizine, no Bilić je bio spreman na to.

Prvu priliku u nastavku vidjeli smo nakon samo pola minute. Kazazić je uputio opasan prizemni udarac s ruba kaznenog prostora, ali Bilić je bio na pravom mjestu. Odmah potom zaprijetila je i Crnica preko Škugora, no Bašković je to krajnjim naporom obranio. Niti minutu kasnije bilježimo i novi pokušaj Pulinha, ali lopta je otišlo malo pored desne vratnice. U 25. minuti Novo Vrijeme je opasno zaprijetilo iz prekida. Osredakar je kratko dodao Jelaviću, koji prvo sjajno dribla svog čuvara, potom i odlično puca, no Bilić je večeras jednostavno nesavladiv. U istoj minuti vidjeli smo i treći pogodak Crnice. Šamija je odlično prihvatio jednu visoku loptu, te se našao sam pred Baškovićem, a potom i bez većih problema zabio za 0:3. Jedanaest minuta prije kraja susreta, Novo Vrijeme je odlučilo maksimalno riskirati te prelazi na igru s golmanom-igračem. Domaćini su tada preuzeli inicijativu, no nedostajala je prava završnica akcija. U 32. minuti ponovno je pokušao  Jelavić, no Bilić je to odlično “skinuo”.  Sljedeći napad kao da je bio repriza prošlog, no zavrpio je na identičan način.  U 34. minuti Duje Bajrušović zatekao se sam ispred Bilića, no promašio je cijela vrata. Dvije  minute kasnije vidjeli smo novu “bombu” Jelavića, ali još jednom se istaknuo večeras fenomenalni Bilić. U 38. minuti sijevnula je brza kontra Crnice, no udarac Šamije pročitao je Bašković. Nekoliko sekundi kasnije pokušao je Osredkar iz daljine, aliu njegovom udarcu nije bilo preciznosti. U posljednjoj minuti utakmice vidjeli smo po dva pokušaja Brkića i Horvtha, no još jednom se ukazao fantastični Bilić. Deset sekundi prije kraja, Brkić je uspio zabiti počasni pogodak za Novo Vrijeme. Najprije je krasno okrenuo svog čuvara, a potom i odličnim udarcem probio Bilića za 1:3! Šibenčani su tako i treći put ove sezone slavili protiv Makarana, čime su došli na korak do najvećeg uspjeha u klupskoj povijesti – plasmana u finale doigravanja za prvaka Hrvatske.