VELIKA POBJEDA PROTIV USTANIKA - CRNICA BJEŽI NA 4 BODA

Suci: Damir Jokić (Dicmo) i Edo Vulić (Split)
Delegat utakmice: Tomo Raboteg (Split)

MNK CRNICA: Baričić, Čačić, Junaković, Perica, Radman, Klisović, Žarković, Mijat, Vuković, Belakušić (kap.), Jurković, Đaković.

Strijelci za Crnicu: Radman 3, Vuković 2, Mijat, Baričić, Jurković.

Pobjeda Crnice protiv Ustanika u Splitu velika je do neba. Kakav je to bio dvoboj u kojem je veći uteg od samog nadmetanja imala činjenica da Crnica ima imperativ pobjede. Naime, bio je ovo zadnji susret 9. kola, a svi rezultati ovog koja koji su Crnici bili "bitni" završili su upravo onako kako su u Crnici priželjkivali. Naime, u subotu su Mejaši odigrali samo 2:2 s Geniusom, dok su nedjeljnog poslijepodneva derbi utakmicu odigrali Hajduk i Torcida. Hajduk je odnio pobjedu rezultatom 5:3 i tako omogućio Crnici da eventualnom pobjedom protiv Ustanika  pobjegne pratnji čak četiri boda i to dva kola prije kraja jesenskog dijela prvenstva. Mnoštvo poznatih lica okupilo se na Gripama da pogledaju može li Ustanik iznenaditi lidera prvenstva. Od poznatih liga izdvajamo zvijezdu Hajduka Kousassija, Nikolu Tomičića, Pjera Malvaziju, legendarnog Pavla Marinkovića Paka, Tea Strunju, Stefana Rakića i ostale zvijezde dalmatinskog futsala. Crnica je ušla loše u utakmicu i u tim trenucima ničim nije opravdavala ulogu favorita. Ustanik je imao nekoliko prigoda i sasvim zasluženo poveo rezultatom 1:0. Nakon početnog nereda Crnica se konsolidirala i Dragan Radman  poravnava rezultat, a nedugo nakon toga Crnica ima dominaciju u igri i odlazi na 3:1. Kad se očekivala lagana pobjeda Crnice i povećanje vodstva događa se neopreznost u obrani Crnice i Ustanik smanjuje rezultat na 3:2 i upravo s tim rezultatom odlazi se na odmor. Osim Žarkovićevih nekoliko prodora i minimalnog vodstva jedino vrijedno spomena u prvom poluvremenu je uloga kapetana Dina Belakušića koji je bio daleko najkorisniji igrač u momčadi, a uz to namjestio je i dva zgoditka.  U drugom poluvremenu Crnica se uozbiljila maksimalno i odlazi na 5:2 golovima Mijata i Vukovića. U tim trenucima Joško Žarković namjestio je nekoliko prekrasnih šansi koje napadači Crnice nisu znali pretvoriti u pogodak. Opet su gledatelji očekivali laganu pobjedu Crnice, ali Ustanik je bio žilav i vraća se jako brzo na 4:5. Trener Silov u tim trenucima uvodi u igru Vinka Jurkovića koji mu vraća na najljepši mogući način i efektno zabija na 4:6. Kad je domaćin krenuo su igračem vratarem Crnica se odlično branila i pogocima Radmana i Baričića odlazi na nedostižnih 4:8. Kad je već sve bilo rješeno Ustanik u zadnjoj minuti smanjuje reziltat i postavlja konačnih 5:8.
Crnica se ovom pobjedom popela na 23 boda iz 9 susreta i jedina je neporažena momčad prvenstva.Prva pozicija izgleda kao iz neke lijepe priče, ali Crnicu čekaju novi izazovi.  Iduće kolo u velikom derbiju na Baldekin stiže veliki klub, bivši prvoligaš MNK KIJEVO Knin. U Crnici se se potruditi da svoje sportske prijatelje iz Knina ugoste na najljepši mogući način , da im ponude najljepše gostoprimstvo u Krešimirovu gradu i da bodovi ostanu na Baldekinu.