Triler za sladokusce pripao Crnici na penale

15.11.2019. 14:22:09

U vrlo dobroj utakmici 1/8 finala Hrvatskog malonogometnoga kupa koju je upropastilo vrlo loše suđenje, a posebno  sudac ispod svake razine Edo Vulić  Crnica je na penale pobijedila Square zahvaljujući jednom čovjeku Juha Matti Savolainenu. Bilo bi  nepravedno staviti samo njega u prvi plan s obzirom na mnoge heroje današnje utakmice iz redova Crnice. Prvo poluvrijeme odigrano je s pregršt prilika s obje strane iako je Crnica imala izglednije. Square je najopasnije prijetio preko Brazilca Pelea čiji si udarci iz daljine bili vrlo opasni. Ipak, mreže se nisu tresle i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu Crnica je bolje krenula i u 23.minuti nakon sjajne kombinacije iz slobodnjaka Perić zabija za 1:0. U 27.minuti lucidnost Šamije na dodavanje Pavičića dovodi Crnicu i prednost 2:0. Nakon toga Savolainen sjajno brani zicer Pelea za veliki pljesak Baldekina. U 29.minuti na asistenciju Stojkovića zabija kapetan Vuković. Minutu nakon toga sudac  Vulić ne svira faul na Stojkoviću, a iz kontre zabija Square za 3:1. U 33.minuti Kuraja sjajno zabija za 3:2 i vraća goste u igru. U 34.minuti jedna od najsmješnijih odluka ikad na Baldekinu. Sudac Vulić sudi penal na Periću i nakon što su ga opkolili igrači Squarea nakon više od dvije minute mijenja odluku. Smiješno! Isključuje trenera Pericu, a za Square nema kartona. Salve zvižduka na Baldekinu na račun nedoraslog arbitra. Komentari nemaju smisla na ovu apsurdnost. Crnica je tad doslovno pukla, a to koristi Kuraja i pogađa za 3:3 u 37.minuti. Navedenim rezultatom je završila utakmica.
Rezime regularnog dijela je vidljiv iz teksta. Nema smisla ponavljati. Uz to Crmica je u ovoj utakmici dobila više kartona nego u 5 prvenstvenih kola. A i to je manje bitno. Bitno je ono što su gledatelji vidjeli na Baldekinu.

A onda su vidjeli ono zašto volimo ovaj sport!

Gledatelja: 550

MNK CRNICA - MNK SQUARE Dubrovnik- 3:3 (0:0)

Penali: 5:4

Suci: M.Šimac (Split), E. Vulić (Split), M. Budimir (Split), M. Šimunov (Zadar)
Delegat: A. Pejić (Podstrana)

CRNICA: Juha Matti Savolainen, Josip Vukičević, Niko Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Robert Vinko Pavičić, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Tony Rubelj, Antonio Perić, Josip Radić, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

MNK SQUARE Dubrovnik: Alen Turuk, Haron Džanković, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Andre Thiago Grahl Keko, Antonio Konsuo, Josip Nebergoj, Blago Gašpar, Leonardo Dos Santos Pele, Mirko Hrkač, Zoran Primić, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 1-0 Perić 23', 2:0 Šamija 27', 3:0 Vuković 29', 3:1 , 3:2 Kuraja 33', 3:3 Kuraja 37',