SPORTSKA DVORANA LOVRE MONTI, KNIN, PETAK 11.3.2016.g., 20:30 sati

MNK KIJEVO Knin - MNK CRNICA Šibenik - 3:4 (1:3)

Suci: Andrej Topić (Solin) i Antonijo Pejić (Split)
Delegat: Dražen Bumbak (Šibenik)

Gledetelja: 300

Igrač utakmice: Alen Protega (Crnica)

Strijelci: 0:1 Protega, 1:1 Matić, 1:2 Protega, 1:3 Radman, 2:3 Matić, 2:4 Radman, 3:4 Radić

Mnk Crnica: Baričić, Grubišić, Vukičević, Ljubić, Radman(kap.), Protega, Mijat, Vuković, Jurković, Čivljak
Trener: Robertino Jelovčić; Predstavnik kluba: Dragan Mišić

U fantastičnom dvoboju, pravom derbiju Crnica je izvojevala minimalnu, ali zasluženu pobjedu protiv dobre, mlade i poletne momčadi Kijevo Knin. Kijevo je u ovaj dvoboj ušlo hendikepirano ne igranjem Palavre i Perića koji su imali tri žuta kartona, dok je Crnici zbog ozljede nedostajao Žarković i Žumberac, a da stvar bude gora u drugom poluvremenu ozlijedio se Josip Vukičević i to je zadalo dodatne probleme Robertinu Jelovčiću u rotaciji. Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko sramežljivih pokušaja Crnicu je u vodstvo doveo Alen Protega iz slobodnog udarca i tako utišao brojnu kninsku publiku. Vodstvo Crnice poništio je Josip Matić sjajnim udarcem sa sedam metara za slavlje kninskih navijača. Kraj prvog poluvremena pripao je gostima, a Protega i Radman u razmaku od tri minute povećali su vodstvo na 1:3 i tako postavili konačni rezultat poluvremena. U drugo poluvrijeme Crnica je krenula jako dobro, imala nekoliko šansi i kako to biva u futsalu da obično budeš kažnjen za svaki propust pa je tako bilo i ovoga puta. Kijevo je spretno složilo kontru, a Matić je u završnici bio najprisebniji i smanjio rezultat na 2:3 u 30.minuti. U tim trenucima bilo je svima jasno da Crnica mora postići pogodak ako misli odnijeti tri boda iz Knina. Kijevo je zadnjih pet minuta krenulo s igračem - vratarom, a dirigentsku palicu u igri Kijeva preuzeo je mladi Ante Crnjac. U riskantnoj igri Radman je iskusno oteo jednu loptu i poentirao za 2:4 u 36.minuti. Kijevo je do kraja utakmice bilo uporno i 40 sekundi do kraja dosuđen im je opravdani šesti akumulirani prekršaj na 7 metara. Loptu je uzeo Radić i snažnim udarcem zabio za 3:4. U tim trenucima Kijevu je stvarno malo nedostajalo do čuda, ali Crnica se uspjela izvući i odnijeti doma tri boda. Kninski malonogometaši zabili su pogodak za 4:4, ali to se dogodilo najmanje dvije sekunde nakon isteka vremena. S obzirom da u kninskoj dvorani ne radi sirena na semaforu i nije se moga čuti jasni signal završetka utakmice suci su odsvirali kraj utakmice i samim time poništili pogodak što je izazvalo burnu reakciju domaćina. Na kraju utakmice igrači, treneri i predstavnici obiju ekipa srdačnu su čestitali jedni drugima i kao pravi sportski prijatelji rastali se s derbija koji je opravdao zahtjeve i onih najzahtjevnijih futsal fanatika.