Rutinski do pobjede nad Squareom

2.4.2021. 23:47:50

U susretu posljednjeg kola ligaškog dijela natjecanja Crnica je slavila protiv dubrovačkog Squarea rezultatom 5:1! Pobjeda je to koja je uz rasplet ostalih susreta Šibenčanima za protivnika u četvrtfinalu doigravanja donosi Alumnus. Dubrovčane pak očekuje težak ispit protiv branitelja naslova Olmissuma.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

CRNICA: Franko Bilić, Božidar Jelovčić, Niko Škugor, Vicenco Ćaleta-Car, Saša Subotić, Roko Burčul, Nikola Matijević, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Jolić, Šime Kuač, trener: Mladen Perica-Štrla

SQUARE: Alen Turuk, Haron Džanković, Orsat Klečak, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Niko Drobac, Zoran Primić, trener: Hans Matić

STRIJELCI: 1:0 Vuković (7′), 2:0 Stojković (14′), 3:0 Šamija (24′), 4:0 Stojković (29′), 4:1 Cvjetković (35′), 5:1 Žilić (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 3 (2+1); Square 5 (1+4)

ŽUTI KARTONI: Nebergoj (37′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Miloš Stojković (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Već u prvoj minuti Šibenčani su propustili veliku priliku za vodstvo kada krasno odigranu akciju u vodeći zgoditak ne uspijeva pretočiti Jelovčić čiji udarac iz blizine brani Turuk. Crnica je povela u 7. minuti kada kapetan Vuković izlazi sam pred Turuka i zabija za 1:0! Vrlo brzo mogli su Šibenčani do novog zgoditka. Tek to su pošli s centra gosti gube loptu, Šamija je s lijeve strane osvanuo sam pred Turukom, no loš pokušaj loba zaustavlja gostujući vratar. U 10. minuti bilježimo novu veliku priliku domaćih. Jelovčić je lijepo ostavio petom loptu za Škugora koji u sjajnoj prilici ne uspijeva savladati Turuka. U 14. minuti Crnica dolazi do povećanja prednosti. Šamija je osvojio loptu duboko u protivničkoj polovici, dodao za Vukovića koji je proslijedio za Stojkovića, a srpski reprezentativac neometan sa 5-6 metara rutinski zabija za 2:0! Gosti su bili popilično bezopasni, a u nastojanju da nešto promijene u završnici prvog poluvremena prelaze na igru s golmanom-igračem, no bez opasnosti po gol Bilića. Na odmor se tako otišlo s prednošću Crnice 2:0.
U nastavku gledamo sličnu igru kao u prvom poluvremenu. Crnica ima terensku inicijativu, dok gosti strpljivo čekaju svoju priliku. Već u 24. minuti Šibenčani dolaze do povećanja prednosti kada Šamija zabija za 3:0! Izdvajamo i lijepu priliku Vukovića koji je nakon osvojene lopte iz teške situacije iskosa s lijeve strane umalo zabio. U 29. minuti Šibenčani još jednom zabijaju. Akciju je započeo vratar Bilić iznijevši loptu na protivničku polovicu, Žilić se s desne strane našao u sjajnoj prilici, njegov udarac je blokiran, lopta se odbija do Stojkovića kojem nije bilo teško s 3-4 metra zabiti u nebranjen gol za 4:0! Gosti se nakon toga vraćaju na igru s golmanom-igračem, a u 35. minuti dolaze do smanjenja zaostatka kada Cvjetković s 11-12 metara zabija za 4:1! No već u sljedećoj minuti uzvraćaju domaći. Žilić je nakon osvojene lopte na centru iz teške situaccije zabio u prazan gol gostiju otklonivši tako sve dvojbe (ako ih je uopće i bilo). Crnica je tako ostvarila sigurnu pobjedu, te je do kraja susreta osluškivala zbivanja u Sesvetama i Makarskoj. Dobre vijesti došle su iz Sesveta gdje je Dinamo protiv Alumnusa odigrao 4:4, dok je u makarskoj Novo Vrijeme Apfel nadigralo splitske “studente” za potvrdu 2. mjesta na ljestvici. Crnica će tako u doigravanje s 3. mjesta, te će u četvrtfinalu igrati protiv Alumnusa, dok Square u doigravanje ulazi sa 8. mjesta koje im za protivnika donosi aktualne prvake iz Omiša.

Izvor: Izvještaj prenesen sa portala Crofutsal