Prvak pao na Baldekinu

18.2.2022. 22:13:15

U prvom susretu 11. kola 1.HMNL Crnica je na šibenskom Baldekinu slavila protiv Olmissuma rezultatom 3:1 nanijevši Omišanima drugi ovosezonski poraz. Crnica je pak u drugom proljetnom nastupu upisala i drugu pobjedu potvrdivši dobru formu i velike mogućnosti za proljetni dio sezone.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

CRNICA: Franko Bilić, Marko Marčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Paulo Katuša, Antonio Repić, Rafael Lima Ferreira Rafinha, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Josip Jolić, Ivan Đaković, trener: Mladen Perica-Štrla

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Wagner Laguna Lopes Dickson, Antonio Sekulić, Duje Dujmović, Nikola Čizmić, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Pavić (7′), 1:1 Repić (18′), 2:1 Perić (26′), 3:1 Žilić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica  4 (3+1); Olmissum  5 (5+0)

ŽUTI KARTONI:
Sekulić (17′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Perić (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Samo dva dana nakon uzbudljivog dvoboja protiv Novog Vremena, omiški Olmissum gostovao je na šibenskom Baldekinu kod Crnice u dvoboju 11. kola 1.HMNL. Šibenčani u susret ulaze u dobrom raspoloženju nakon prošlotjedne pobjede u Dubrovniku, kao i Olmissum koji je uz trijumf protiv Makarana slavio i u prošlotjednom gostovanju kod Alumnusa u Sesvetama. Dvoboj na Baldekinu započeo je minutom šutnje u čast Dražena Govića, legendarnog šibenskog nogometaša koji je prije tri dana tragično preminuo u prometnoj nesreći.
Prvu priliku bilježimo u 2. minuti kada Rafinha osvaja loptu na centru te u polukontri s 10ak metara puca pored gola. U 7. minuti Subotić prijeti s pozicije pivota, no njegov udarac prolazi tik uz vratnicu. Nedugo zatim gosti dolaze do prednosti. Perišić je uputio oštru loptu prema golu, a Pavić laganim dodirom vara vratara Bilića za 0:1! U sljedećoj minuti bilježimo još jedan dobar pokušaj Subotića koji brani Bilandžić. U 12. minuti Kustura je vrlo pucao s desne strane, no Bilić brani njegov udarac. U 14. minuti gosti su propustili veliku priliku za povećanje prednosti. Perišić je osvojio loptu i u kontri 2 na 1 proigrao Dicksona čiji udarac nije dovoljno kvalitetan da savlada Bilića. U 18. minuti Crnica dolazi do izjednačenja. Škugor je lijepo dijagonalnim proigravanjem pronašao na lijevoj strani slobodnog Repića koji precizno prizemnim udarcem pogađa suprotni kut vratara Bilandžića za 1:1! U posljednjoj minuti prvog poluvremena klupa domaćina je burno reagirala kada nije suđen šesti prekršaj gostiju nakon što je srušen Žilić. Ostalo je 1:1 nakon prvih 20 minuta igre.
Već u prvoj minuti nastavka domaći u dva navrata prijete. Najprije je udarac Rafinhe obranio Bilandžić, da bi nedugo zatim Šamija pucao preko gola. U sljedećoj minuti Rafinha se iznenada našao u sjajnoj prilici, no njegov udarac je u posljednji tren blokiran. Nakon kornera bilježimo vrlo dobar pokušaj Katuše, no lopta odlazi preko gola. Prvu priliku u nastavku gosti su imali u 24. minuti kada se lopta odbila do Sekulića koji se našao sam pred Bilićem, no izostao je kvalitetniji udarac reprezentativnog sidruna. U 26. minuti Crnica dolazi do prednosti. Udarac Repića se od bloka sretno odbija do Perića koji u naletu izlazi sam pred Bilandžića, te zabija za 2:1! U sljedećoj minuti Repić je proigrao Rafinhu koji se sjurio po desnoj strani prema Bilandžiću, no gostujući vratar brani njegov udarac. Nakon nekoliko minuta bez izglednijih prilika veliku priliku propustili su gosti u 30. minuti kada se u situaciji 2 na 2 Postružin oslobodio svog čuvara i proigrao Sekulića koji iz sjajne prilike puca pored gola. U 32. minuti sreća je na strani Crnice kada nakon opsade gola udarac Hrstića zaustavlja greda. U 35. minuti Omišani su lijepo izigrali obranu domaćih, Jurlina je s lijeve strane ubacio u sredinu gdje utrčava Sekulić, no njegov udarac Bilić zaustavlja glavom. U 36. minuti gosti prelaze na igru s Horvatom u ulozi golmana-igrača no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti vrata sigurnog Bilića. Bilježimo vrlo dobar udarac Perišića s 10ak metara u 38. minuti koji splitski vratar na golu Crnice uz manje poteškoće zaustavlja. Minutu prije kraja Omišani su lijepo odigrali s golmanom-igračem, no Dickson na dodavanje Horvata s 4 metra puca preko gola. Do kraja susreta šibenska momčad ne samo da je sačuvala minimalnu prednost nego je Žilić 6 sekundi prije kraja nakon kombinacije iz auta izašao sam pred Horvata i kroz noge mu zabio za konačnih 3:1! Crnica je tako nanijela drugi ovosezonski poraz Omišanima, no svakako je vrijedno spomenuti da je Crnica u dva proljetna kola upisala pobjeda koliko u cijelom jesenskom dijelu sezone, što dovoljno govori o mogućnostima Crnice koja je ovo proljeće nakon dolaska Rafinhe i Repića (te Domara čiji se debitantski nastup još čeka) znatno bolja momčad od one koju smo gledali veći dio jeseni.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal