Prva povijesna pobjeda nad Futsal Dinamom

27.3.2022. 0:23:41

U izuzetno zanimljivom susretu odigranom u zagrebačkoj Kutiji Šibica Crnica je porazila Futsal Dinamo te im tako pokvarila rođendansku proslavu. Nakon što je prvi dio završen bez pogodaka u nastavku Crnica preko Žilića i Repića dolazi u vodstvo od 0:2. Do kraja susreta samo je Čekol uspio ublažiti domaći poraz kojem su ponajviše kumovali promašaji igrača Futsal Dinama te večeras sjajni Franko Bilić. Ovom pobjedom Crnica sada gleda prema jednoj od prve četiri pozicije koje donose prednost domaćeg terena u prvoj fazi doigravanja, dok Futsal Dinamo u petak ide na teško gostovanje u Vrgorac u nadi da može ispraviti ovaj poraz i doći do jednog od prva četiri mjesta uoči doigravanja.

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Matija Tolić, Davor Kanjuh, Antonio Konsuo, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Jakov Mudronja, Filip Novak, Ivan Pavlić, trener: Matija Đulvat

CRNICA: Franko Bilić, Niko Škugor, Lindomar Antonio Da Silva Domar, Paulo Katuša, Saša Subotić, Antonio Repić, Rafael Lima Ferreira Rafinha, Bruno Žilić, Josip Maleš, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Marko Marčić, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Žilić (29′), 0:2 Repić (34′), 1:2 Čekol (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 8 (4+4); Crnica 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI:
Grbeša (23′), Mudronja (35′) – FUTSAL DINAMO
Katuša (23′), Žilić (26′), Maleš (26′), Šamija (33′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Franko Bilić (CRNICA)

KOMENTAR UTAKMICE:

Početak je puno bolje otvorio Futsal Dinamo koji već nakon nekoliko sekundi igre preko Mudronje ima odličnu priliku, ali vratar Bilić brani taj pokušaj. U 2. minuti Čekolov udarac je završio malo pokraj gola, a nakon toga Crnica je vezala tri uzastopna udarca, ali pokušaje Rafinhe, Katuše i Repića zaustavlja Piplica. Na isteku 6. minut dobar pokušaj Kanjuha zaustavlja Bilić, a isti dvoboj gledamo i tri minute poslije nakon kojeg gostujući vratar upisuje novu obranu. U istoj minuti veliku priliku imao je Čekol koji niti nakon dva pokušaja iz blizine ne pronalazi prostor pokraj odličnog Bilića. Tri minute nakon vratar Crnice je zaustavio dalekometan pokušaj Prgometa, a u 13. minuti Šamija je razmijenio dodavanje sa Subotićem i snažno uzdrmao gredu. Do kraja poluvremena još bilježimo dalekometan pokušaj Kanjuha kojeg je zaustavio Bilić te se bez pogodaka otišlo na odmor.

Nastavak je otvoren udarcem Čekola s nekih 10 metara, ali Bilić brani i taj pokušaj domaćih. U 26. minuti Kanjuhov slobodan udarac s 9 metara prohujao je malo pokraj vratnice, a tri minute nakon veliku priliku ima Crnica točnije Rafinha koji je prebacio Piplicu, ali ispred gola čisti Vučković. Ipak u 29. minuti smo vidjeli prvi pogodak, a zabili su ga gosti nakon što je Perić proigrao zaboravljenog Žilića koji pogađa za 0:1. Na drugoj strani Čekolov pokušaj sa sedam metara završava pokraj gola, a isto se dogodilo i nakon udarca Novaka u 32. minuti nakon što je obrana Crnice neoprezno izgubila loptu u blizini svog kaznenog prostora. Kazne za te promašaje stigla je u 34. minuti kada nakon udarca iz kuta Radić pronalazi Repića koji sjajnim volejem pogađa lijevi donji kut nemoćnog Piplice za vodstvo Crnice od 0:2. U 36. minuti udarac Prgometa Bilić vadi iz samog gornjeg kuta svojih vrata, međutim u igri s golmanom u polju Futsal Dinamo ipak postiže zgoditak preko Čekola u 39. minuti za smanjenje rezultata na 1:2. Do kraja susreta Bilić je još zaustavio dobar udarac Tolića s distance te tako osigurao 3 boda Crnici, a sebi potvrdio epitet igrača utakmice.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal