Poraz u Vrgorcu

5.3.2022. 10:23:03

U prvom susretu 13. kola 1.HMNL Vrgorac je slavio protiv Crnice rezultatom 4:1! “Nebeskoplavi” su tako osvojili prve proljetne bodove dok je Crnica upisala prvi proljetni poraz. Vrgorčane je do pobjede predvodio raspoloženi Josip Bošković. BiH-reprezentativac je postigao hattrick, dodavši i asistenciju Martincu za konačnih 4:1.

Kontrolor suđenja: Edi Šunjić

VRGORAC: Zoran Primić, Ante Kraljević, Guilherme Dos Santos, Bruno Jakovljević, Duje Dragičević, Josip Govorko, Marko Gašpar, Josip Bošković, Mate Marinović, Luciano Da Silva Marlon, Duško Martinac, Mateo Stanković, Tomo Jelavić, Ivan Vukosav, trener: Krešimir Čubelić

CRNICA: Franko Bilić, Niko Škugor, Lindomar Antonio Da Silva Domar, Paulo Katuša, Antonio Repić, Rafael Lima Ferreira Rafinha, Bruno Žilić, Josip Maleš, Marinko Šamija, Josip Radić, Josip Jolić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Katuša (1′), 1:1 Bošković (1′), 2:1 Bošković (18′), 3:1 Bošković (24′), 4:1 Martinac (32′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 11 (5+6); Crnica 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI:
Stanković (30′), Dragičević (31′) – VRGORAC
Žilić (18′), Domar (26′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Josip Bošković (VRGORAC)

KOMENTAR UTAKMICE:
Na gostovanje u vrgorački “Dom sportova” Šibenčani su došli oslabljeni neigranjem Perića, Subotića, te već duže vrijeme ozljeđenog Vukovića. No ipak, na krilima tri uzastopne pobjede Šibenčani su vjerovali da mogu do nove pobjede protiv Vrgorčana koji su u tri proljetna nastupa upisali tri poraza.
Prvi ozbiljan udarac prema golu bilježimo u 13. sekundi kada pokušaj Šamije s 12 metara Primić odbija u korner. No iz kornera gosti dolaze do prednosti. Šamija je iz kornera ubacio na 10 metara, a Katuša sjajnim volejem zabija za 0:1! Gosti su došli do prednosti već u 16. sekundi igre! No odgovor Vrgorčana bio je brz i efikasan. Već nakon 14 sekundi igre na semaforu je 1:1. Marlon je sa svoje polovice dugom loptom proigrao Boškovića koji je izmaknuo pažnji Škugora i sa 7 metara s lijeve strane zabio pod gredu za 1:1! Sjajan početak utakmice, dva gola nakon pola minute igre. Nakon obečavajućeg početka igra se ipak malo primirila, te se znatno teže dolazi do ozbiljnijih prilika. U 5. minuti bilježimo lijepo odigranu akciju gostiju gdje u završnici lopta dolazi na 5-6 metara do Rafinhe koji u sjajnoj prilici puca pored vratnice. S druge strane “nebeskoplavi” su bili najbliže golu u 10. minuti kada Rafinha gubi loptu na vlastitoj polovici, a ubačaj Martinca pred gol klizećim startom Škugor šalje u gredu! Veliku priliku propustili su gosti u 15. minuti. Šamija i Domar su krenuli sami prema Primiću, a Brazilac na dodavanje Šamija s 3-4 metra puca preko praznog gola! U 18. minuti Vrgorčani dolaze do prednosti. U kontri 3 na 2 Žilić u kaznenom prostoru ruši Marlona, a Bošković iz penala silovito zabija za 2:1! Do kraja poluvremena mogli su gosti doći do izjednačenja. Na samom isteku vremena u vrlo dobro odigranoj polukontri Katuša proigrava na desnoj strani Šamiju čiji udarac brani Primić. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću “nebeskoplavih”.
Već u prvoj minuti nastavka gosti su ozbiljno zaprijetili. Rafinha je s lijeve strane lijepo proigrao na suprotnoj strani Maleša koji je osvanuo sam pred Primićem, no puca pored suprotne vratnice. U sljedećoj minuti Rafinha je udarcem s 12 metara prisilio Primića na atraktivnu intervenciju. U 23. minuti još jednom prijete gosti. Ovoga puta udarac Rafinhe iskosa s lijeve strane Primić ne uspijeva zaustaviti, no domaćina spašava vratnica. Sve propuste gostiju Vrgorčani su kaznili u 24. minuti. Rafinha je izgubio loptu kao zadnji igrač, a Bošković u situaciji 1 na 1 savladava Bilića i donosi domaćinu osjetniju prednost – 3:1! U 28. minuti Martinac osvaja loptu na centru i pred golom proigrava Guilhermea koji s 4-5 metara ne uspijeva savladati Bilića. U 32. minuti Bošković osvaja loptu i u kontri 2 na 1 proigrava Martinca koji s 9 metara s desne strane savladava Bilića i donosi Vrgorcu velikih 4:1! U 35. minuti gosti prelaze na igru s Radićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu Vrgorca. Najveću priliku imali su gosti u posljednjoj minuti iz akumulacije, no udarac Katuše s 10 metara odlazi pored gola. Ostalo je 4:1, zaslužena pobjeda “nebeskoplavih” za prve proljetne bodove, dok je Crnica nakon tri uzastopne pobjede upisala prvi proljetni poraz.

Izvor: izvještaj prenesen sa portala Crofutsal